Editörler : Pangaea
21 Eylül 2020 23:26

Türkçe öğretmenliği puan tahmini

60 GY GK, 55 Eğitim Bilimleri, 45 Öabt neti ile 3000'e bile giremem diye düşünüyorum. Moralim çok düşük. Sizce kaç puan gelir?

Kbromer
Aday Memur
22 Eylül 2020 03:04

Türkçe ortalaması bu sene şampiyon olur. 53 58 arası olur gibime geliyor
22 Eylül 2020 08:32

Benim de gkgy 53 eğitim 62 alan da 53 net civarında.

Güven00
Daire Başkanı
22 Eylül 2020 13:05

Saygıdeğer Hocam,

Standart sapmalar çok önemli. Kpssuzmani sitesindeydi galiba bir puan cetveli var. Netinizi oradan hesaplayabilirsiniz. Sanki p121 için alt sınırınız 71, üst sınırınız 75 gibi geliyor bana. Sıralamanızı bilmesem de önceki yıllardaki kendi durumumdan yola çıkarak 5.000 ile 7.000 arası olabilir. Ama tabii bunlar değişken durumlar.

alperkicirli
Aday Memur
22 Eylül 2020 15:44

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Atama ihtimalim olmadığını biliyorum ancak en azından seneye nerelere daha çok odaklanmam gerektiğini gösteren bir sınav oldu. Ayrıca ortalamanın geçen senenin üstüne çıkabileceğini söyleyenler var ama geçen senenin sorularının, bu senenin sorularına göre daha kolay olduğunu düşünüyorum. Bu konuda sizin fikriniz nedir acaba?

Güven00, 4 yıl önce

Saygıdeğer Hocam,

Standart sapmalar çok önemli. Kpssuzmani sitesindeydi galiba bir puan cetveli var. Netinizi oradan hesaplayabilirsiniz. Sanki p121 için alt sınırınız 71, üst sınırınız 75 gibi geliyor bana. Sıralamanızı bilmesem de önceki yıllardaki kendi durumumdan yola çıkarak 5.000 ile 7.000 arası olabilir. Ama tabii bunlar değişken durumlar.

Ercantttt
Aday Memur
22 Eylül 2020 16:04

Merhaba değerli öğretmenlerim

Benim

Gy, gk=67

Eb=52.50

Alan :55.25 tahmini olarak kaç puan gelir. Alan zor veldi bu sefer. Umut var mı?

Teşekkür ederim.

alperkicirli
Aday Memur
22 Eylül 2020 16:15

Alan bilgisi netiniz çok güzel. Bence atanırsınız. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

Ercantttt, 4 yıl önce

Benim

Gy, gk=67

Eb=52.50

Alan :55.25 tahmini olarak kaç puan gelir. Alan zor veldi bu sefer. Umut var mı?

Teşekkür ederim.

TürkçeciMert
Aday Memur
22 Eylül 2020 16:49

eb çok düşuk alanda kurtarir gibu degil ilk atama olmazda ek atamada olur bence
Ercantttt, 4 yıl önce

Benim

Gy, gk=67

Eb=52.50

Teşekkür ederim.

Ercantttt
Aday Memur
22 Eylül 2020 16:57

Alper ve Mert öğretmenlerim teşekkür ederim. İnşallah sizin de olur. Türkçe öabt ortalaması kaç olur sizce? Tahmini olarak.

Güven00
Daire Başkanı
22 Eylül 2020 17:16

Siz sağ olun hocam. Geçen yıl sınava girmediğimden pek bir şey diyemem. Ama şöyle bir hesap çıkarmıştım. Hiç boş bırakmadan 56 doğru yapınca geçen yılın Türkçe ortalamasını yakalıyorsunuz. Ortalama geçen yıl 48gibiydi. Bu sene 44-46 gubi olur. Yığılma önemli. Şunu da belirtmeliyim ki sorular çok kolay ya da çok zor olunca olumlu ya da olumsuz çok ilginç puanlar geliyor. İsterseniz KPSS puanı hesaplayan siteye netinizi yazın. Yıllara göre iki, hatta üç puan oynuyor.

alperkicirli, 4 yıl önce

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Atama ihtimalim olmadığını biliyorum ancak en azından seneye nerelere daha çok odaklanmam gerektiğini gösteren bir sınav oldu. Ayrıca ortalamanın geçen senenin üstüne çıkabileceğini söyleyenler var ama geçen senenin sorularının, bu senenin sorularına göre daha kolay olduğunu düşünüyorum. Bu konuda sizin fikriniz nedir acaba?

TürkçeciMert
Aday Memur
22 Eylül 2020 18:38

ben geçen seneki sınavada girdim o sınav bunun yanında çok kolaydı geçen sene 48 ortalama vardi bazilari 40 ın altına düşer diyolar ama o kadarda olmaz bence 42-43 gibi bisey olucak
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi