Editörler : Pangaea

Pskghakan
Şef
22 Eylül 2020 19:22

Ek atama olacak nokta. Bıktık artık. Ağzımıza s.. lar zaten.

Fairbi
Aday Memur
22 Eylül 2020 22:00

Ne yapalım yani, sınava girmeyelim mi? İnsanlar kaç yıl emek veriyorlar üniversitede sonra kpss kazanmak için extra her şeyden taviz verip çalışıyorlar. Dediğiniz gibi bir durum olursa sadece öğretmenler ya da kamu çalışanları değil, herkes etkilenir. Keza pandemi sürecinde de maalesef en çok zarar görenler özelde çalışanlar oldu. Sizin mantığınızla hepimiz bir gün öleceğiz nasıl olsa diyelim oturalım boş boş. Burada felaket tellallığı yapıp insanların moralini bozmayın lütfen.

ekonomikk.çöküş, 4 yıl önce

İyi bir üniversitenin iktisat bölümünden mezun biri olarak yazıyorum:

Ülke ekonomisi resmen batıyor, uyanın da balığa çıkalım gençler!

Bu şartlar altında Şubat ayında 10 veya 15 binlik tek atama yaparlar, ihtiyaç olursa da ücretli köle-öğretmen atayarak açığı tamamlarlar.

Uzun seneler sürecek ekonomik buhrana da hazır olsun herkes.Atanmak bile kurtarmayacak birçok kişiyi.Birkaç sene sonra ekonomimiz iflas edince zaten kuşa dönecek olan öğretmen maaşlarını kamuda tasarruf gereği da ha da düşürecekler.

Dünya'nın diğer ekonomileri de bozuluyor ve daha da bozulacak ama Arjantin veya Venezüella gibi bir iflas süreci bizleri bekliyor ne yazık ki !

Kötü bir zamanda gençliğinizi yaşıyorsunuz, hepinize büyük sabırlar diliyorum şimdiden!

22 Eylül 2020 23:52

Gereksiz yere çok umut beslemeyin,sonra büyük hayalkırıklığı yaşanıp intihara varan süreçler yaşanabiliyor diye şimdiden uyarmak istedim.

Gençliğiniz hem virüs belası gibi bir belaya denk geldi hem Akp-Mhp iktidarı gibi kalitesizliğin ve cehaletin hüküm sürdüğü bir iktidara denk geldi.Tabi siz ve aileleriniz de oylarınızla bu cehaletin iktidarına destek verdiysenizyaşananlar ve yaşanacaklar konusunda çok da şikayetçi olma hakkınız yok diye düşünüyorum.Sonuçta muhalif olan bizler her seçim döneminde yapmayın etmeyin diye çok yırttık kendimizi ama dinletemedik!

Ayrıca eğer iktidardakiler ekonomik krizi virüs belasına bağlamaya devam ederse de bir zahmet bari bu yalanı yemeyin çünkü virüs sürecinden önce de ekonomimizin hali ortadaydı.

Neyse dediğim gibi Dünya ekonomisinin de kötüye gitmesiyle ekonomik anlamda gitgide kötüleşecek olan bir tabloyla karşı karşıya kalacağız ülke olarak.Hatta yaklaşık 2 ay sonraki Amerikan seçimlerinin de dünyada dahada kaotik bir atmosfer yaratmak için kullanılacağına dair tahminler var.Seçim sonuçları üzerinde büyük tartışmalar ve sonrasında büyük olaylar çıkacağına dair şimdiden çeşitli sağlam öngörüler var.Bu da Dünya ekonomisini ve tabi ülkemiz ekonomisini kötü etkileyecek bir durum olur.

"Dediğiniz gibi bir durum (ekonomik iflas) olursa kamu çalışanları dahil herkes etkilenir" demişsin.Ben de onu söylüyorum zaten,yani 10 bin atamayla bile öğretmen olursanız her şey güllük gülistanlık olacak diye düşünmeyin çünkü hiç de öyle olmayacak.

Bu yönetimin birkaç sene sonra öğretmen ve düz memur maaşlarını bile ödemekte zorlanacağına ve maaş düşürmeye gideceğine dair tahminimin ise arkasında olacağım.Hem bu konuda hem diğer konularda en geç 2-3 sene sonra herkesle yüzleşmeye hazırım!

bengeldim583
Kapalı
23 Eylül 2020 10:09

alan değişikliği de kalkmazsa lise branşları olarak yılda 1000 atama sadece lise branşlarına verirler heralde.

Güven00
Daire Başkanı
23 Eylül 2020 10:32

Umutlanmayız. Ölelim biz. hadi bay bay...

ekonomikk.çöküş, 4 yıl önce

Gereksiz yere çok umut beslemeyin,sonra büyük hayalkırıklığı yaşanıp intihara varan süreçler yaşanabiliyor diye şimdiden uyarmak istedim.

Gençliğiniz hem virüs belası gibi bir belaya denk geldi hem Akp-Mhp iktidarı gibi kalitesizliğin ve cehaletin hüküm sürdüğü bir iktidara denk geldi.Tabi siz ve aileleriniz de oylarınızla bu cehaletin iktidarına destek verdiysenizyaşananlar ve yaşanacaklar konusunda çok da şikayetçi olma hakkınız yok diye düşünüyorum.Sonuçta muhalif olan bizler her seçim döneminde yapmayın etmeyin diye çok yırttık kendimizi ama dinletemedik!

Ayrıca eğer iktidardakiler ekonomik krizi virüs belasına bağlamaya devam ederse de bir zahmet bari bu yalanı yemeyin çünkü virüs sürecinden önce de ekonomimizin hali ortadaydı.

Neyse dediğim gibi Dünya ekonomisinin de kötüye gitmesiyle ekonomik anlamda gitgide kötüleşecek olan bir tabloyla karşı karşıya kalacağız ülke olarak.Hatta yaklaşık 2 ay sonraki Amerikan seçimlerinin de dünyada dahada kaotik bir atmosfer yaratmak için kullanılacağına dair tahminler var.Seçim sonuçları üzerinde büyük tartışmalar ve sonrasında büyük olaylar çıkacağına dair şimdiden çeşitli sağlam öngörüler var.Bu da Dünya ekonomisini ve tabi ülkemiz ekonomisini kötü etkileyecek bir durum olur.

"Dediğiniz gibi bir durum (ekonomik iflas) olursa kamu çalışanları dahil herkes etkilenir" demişsin.Ben de onu söylüyorum zaten,yani 10 bin atamayla bile öğretmen olursanız her şey güllük gülistanlık olacak diye düşünmeyin çünkü hiç de öyle olmayacak.

Bu yönetimin birkaç sene sonra öğretmen ve düz memur maaşlarını bile ödemekte zorlanacağına ve maaş düşürmeye gideceğine dair tahminimin ise arkasında olacağım.Hem bu konuda hem diğer konularda en geç 2-3 sene sonra herkesle yüzleşmeye hazırım!

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi