Editörler : E.Kayı Han
22 Eylül 2020 08:45

Disiplin cezaları hakkında

Arkadaslar bir konuda arkadaslarla anlasamadık konu şu

bir devlet memuru mesai saati dısında ya da hafta sonlarında simit satarsa ya da ayakkabı boyacığılı yaparsa ve yahut pazarda sebze mevya satarsa , insaatta sıvacılık amelelik yaparsa bu memur hakkında hangi disiplin cezası işletilir yorumları bekliyorum

murat_326
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 21:53

Öğrenirlerse uyarı verebilirler

mmemurumm
Aday Memur
04 Ekim 2020 06:40

"ticaret yapmak veya devlet memurlarına yasaklanan diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunmak" kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını gerektirir 657 sayılı kanun madde 125
05 Ekim 2020 09:55

dedigin sey eğer esnaf ya da ticaret odasında kayıtılı olursa geceril benim sorduğum izinli günlerinde yada mesailedn sonra simit satarsa ayakkabı boyacılğı yaparsa ya da pazarda birinin yanında gündelik karışılığı calısırsa herhangi bir yaptırımı olurmu .

not yanlış anlamayın simit satacak ayakkabı boyacılığı yapacak değilim sadece aklıma geldi sordum )))))

mmemurumm, 4 yıl önce
"ticaret yapmak veya devlet memurlarına yasaklanan diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunmak" kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını gerektirir 657 sayılı kanun madde 125

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
20 Ekim 2020 00:12

Allahınız aşkına; inşaatta çalışan, pazarda pazarcılık yapan birisini amiri görse soruşturma mı başlatır ? Bence başlatmaz. Adam inşaatın tozunda, pazarın kalabalığında zevk olsun diye o işi yapmadığını aklı başında herkes bilir.

saenes74
Genel Müdür
20 Ekim 2020 08:12

esnaf ve ticaret odasına da kayıtlı olamassın. ticari faaliyette bulunmassın.

devrimbesni, 4 yıl önce

dedigin sey eğer esnaf ya da ticaret odasında kayıtılı olursa geceril benim sorduğum izinli günlerinde yada mesailedn sonra simit satarsa ayakkabı boyacılğı yaparsa ya da pazarda birinin yanında gündelik karışılığı calısırsa herhangi bir yaptırımı olurmu .

not yanlış anlamayın simit satacak ayakkabı boyacılığı yapacak değilim sadece aklıma geldi sordum )))))

20 Ekim 2020 13:26

o zamanda vay sen devleti kücük düsürüyorsun aklın sıra devletin verdiği maaas bana yetmiyor gecinmek için bu işi yapıyorum diyorsun diye sorusturma acabilir

ÇOTANAK, 3 yıl önce

Allahınız aşkına; inşaatta çalışan, pazarda pazarcılık yapan birisini amiri görse soruşturma mı başlatır ? Bence başlatmaz. Adam inşaatın tozunda, pazarın kalabalığında zevk olsun diye o işi yapmadığını aklı başında herkes bilir.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi