Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Eylül 2020 11:15

Rehber öğretmenlerin ful ek ders alması adil mi

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim yapan öğretmenlerin büyük çoğunluğu eba üzerinden 15 saati doldurduktan sonra ek ders alabilecek. tabi bu durum ek ders ödemesi yapılmamasının bir tür çözümü gibi çünkü uzaktan eğitim sistemi,eba alt yapısı ve günlük online ders saatleri durumu karmaşa.. bütün bunlarla beraber öğremen maaşının yük olması tartışmlarının göngesinde rehber öğretmenlerin ful ek ders alıyor olması adaletle bağdaşır mı . sadece merak ettim bu ful ekders ödemesi neyin karşılığı

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
22 Eylül 2020 12:26

Eğer mesailerine uygun olarak beş gün okula gidiyorlarsa adil.

newzat00
Aday Memur
22 Eylül 2020 12:44

sınıf grubu oluşturup veli ve öğretmenlerin sürekli bilgilendirilmesi işini sınıf rehber öğretmenleri yapacak,eba üzerinde canlı dersleri maaş karşılığı sınıf rehber öğretmenleri yapacaak, internet veya cihaz sıkıntısı olan ya da olmayan öğrencileri sınıf rehber öğretmeni tespit edecek vs. Okul rehber öğretmeni de tam ekders alacak, branş ve sınıf öğretmeni olan öğretmen de maaş karşılığı bu işi yapacak... Adil değil hocam

silivripdr
Daire Başkanı
22 Eylül 2020 13:36

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Âdil degil bütün öğretmenlerin ek dersi full alması adil olurdu. Çünkü amacımız üzüm yemek pdrciyi dövmek degil :)

memurolm
Genel Müdür
22 Eylül 2020 14:28

SUAN cocukların pisikolojisi bozuk o yüzden pisikolojik danısmanların cocukların pisikolojilerini düzeltmeleri gerek o yüzden en çok onlara gerek var. bu dersten daha önemli

22 Eylül 2020 15:33

Aldığınız eğitim dersleriyle psikologculuk oynamayın e mi. Hayır onu da nasıl aliyorsunuz bilmem Vygotsky i tanimayan PDR Ci gördü bu gözler pessss

Anadolu isyanı
Aday Memur
22 Eylül 2020 16:17

Adaletsizliğin daniskasıdır, bt öüretmenleri için de geçerli

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
22 Eylül 2020 17:28

canlı ders yapan biziz, kurs veren biziz ama bir şey yapmayan rehberlikçi full ek ders alacak biz alamıcaz. ne güzel dünya.

VGogebakan
Aday Memur
22 Eylül 2020 17:36

Bahsettiklerinizin hiçbirini rehber öğretmenler yapmıyor. İhtiyacı olan öğrencileri sınıf rehberliği tanımlandı ve tek tek ben aradım. Eba canlı ders dağıtımını okul idaresi yapıyor. Onların yaptığı tek şey okulları güvenle açıyoruzla ilgili bir sunum vardı sadece onu yaptılar. Ama işini içselleştirip evde de olsa mesaisini çocuklara veren varsa bişey diyemem ona bakacak olursak bunu yapan her branşa ek dersi ful versinler. Ezber konuşmayalım. Alanda olan biziz ve bizim gözlerimiz kör değil
newzat00, 4 yıl önce

sınıf grubu oluşturup veli ve öğretmenlerin sürekli bilgilendirilmesi işini sınıf rehber öğretmenleri yapacak,eba üzerinde canlı dersleri maaş karşılığı sınıf rehber öğretmenleri yapacaak, internet veya cihaz sıkıntısı olan ya da olmayan öğrencileri sınıf rehber öğretmeni tespit edecek vs. Okul rehber öğretmeni de tam ekders alacak, branş ve sınıf öğretmeni olan öğretmen de maaş karşılığı bu işi yapacak... Adil değil hocam

hugo.almeida
Kapalı
23 Eylül 2020 00:57

Bence adil.

Pandemi öncesi ve Pandemi süresi rehber öğretmenlerin çalışmalarında bir farklılık yok. Pandemi öncesi aldıkları full ek dersi Pandemide de almaları gayet normal.

Sınıf öğretmenleri Pandemi öncesi 30 saat derse giriyor öyle ek ders alıyordu. Rehber öğretmen zaten girmiyordu ve alıyordu. Değişiklik yok onlar için.

newzat00
Aday Memur
23 Eylül 2020 12:40

An itibariyle UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA PSİKOSOSYAL DESTEK HİZMETLERİ isimli etkinliği 3 oturum halinde ve 1 haftada bitecek şekilde sınıf rehber öğretmeni olan bizler, sınıfımızdaki öğrencilere zoom,eba gibi iletişim yollarından vermek zorundayız. Rehberlik öğretmenlerine neden tam ekders veriliyor derdinde değilim, bizlerde bize tanımlanan şartlarda görev yapıyoruz,çoğu öğretmen daha fazlasını da yapıyor, ama sırf tasarruf etmek için neden öğretmenler ayrıştırılıyor, bunun derdindeyim

VGogebakan, 4 yıl önce
Bahsettiklerinizin hiçbirini rehber öğretmenler yapmıyor. İhtiyacı olan öğrencileri sınıf rehberliği tanımlandı ve tek tek ben aradım. Eba canlı ders dağıtımını okul idaresi yapıyor. Onların yaptığı tek şey okulları güvenle açıyoruzla ilgili bir sunum vardı sadece onu yaptılar. Ama işini içselleştirip evde de olsa mesaisini çocuklara veren varsa bişey diyemem ona bakacak olursak bunu yapan her branşa ek dersi ful versinler. Ezber konuşmayalım. Alanda olan biziz ve bizim gözlerimiz kör değil

Adalarr
Aday Memur
23 Eylül 2020 16:26

Öğretmenlerin kendi aralarında böyle bir ayrıma girmesi ne kadar üzücü, bence bizler rehber değil kendi ek dersimizin peşine düşelim.

23 Eylül 2020 18:19

Branş Rehberlik. Seminer dönemi başladığından beri her gün okula gidiyorum, bugün saat 4te çıktım. Üstüne eve gelip her sınıfın velilerine tek tek psikoeğitim sunumu yapıyorum akşam 8de. 23 sınıfım var :)

Ben full ekders almayım da kim alsın?

Ayrıca 21inden sonra bize ek ders verip vermeyecekleri bile kesin değil, ama her gün okuldayım. insaf!

silivripdr
Daire Başkanı
23 Eylül 2020 20:44

Psikolojik danışmanlara okula gitme zorunluluğu geldi. Burada rehber öğretmen ek ders alıyor diye kuduranlar bi nebze rahatlarlar artık.

salihoz
Aday Memur
23 Eylül 2020 22:57

Yüz yüze eğitim olmayan okula gidip oturacak ve tam ek ders alacaksınız. Branş öğretmeni ders verecek ve ücret alamayacak. Bu mu adalet ???

silivripdr, 4 yıl önce

Psikolojik danışmanlara okula gitme zorunluluğu geldi. Burada rehber öğretmen ek ders alıyor diye kuduranlar bi nebze rahatlarlar artık.

ahmedi210
Daire Başkanı
23 Eylül 2020 23:50

Birbirimizle uğraşmayı bırakalım.Mesele rehbet öğretmenlere full ek ders verilmesi değil.Mesele Diğer öğretmenlerin ekders alamaması

Alex10alec
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 00:40

Rehber öğretmenler voleyi vurdu gelsin ek dersler gelsin okulda çaylar poğaçalar okunsun gazeteler çözülsün bulmacalar :)

35yearsold
Aday Memur
24 Eylül 2020 02:06

Başlığı açan arkadaş gözün aydın artık neredeyse kimse ek ders alamayacak.

M Y T H
Daire Başkanı
24 Eylül 2020 10:35

Rehber hariç.

O fulll+++++

35yearsold, 4 yıl önce

Başlığı açan arkadaş gözün aydın artık neredeyse kimse ek ders alamayacak.

silivripdr
Daire Başkanı
24 Eylül 2020 11:47

Salih hocam gönül ister ki bütün öğretmen arkadaşlarımız alsın ek dersini ful. Kimse madur olmasın. Ama anlatmak istediğim rehber öğretmen amuda da kalksa probleminizin çözüm yolu bu degil. Onu anlatmayabcalisiyorum. Imza kampanyası duzenleyin imza atalım. Daha ne yapalım.

lutt
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 16:32

yan gel osman 4 dönum bostan keyıf bunlarda:))

Toplam 281 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi