Editörler : gubaz
19 Mart 2022 11:14

zxc09
Aday Memur
pdr'ci olamayan ezikler kuduruyor
19 Mart 2022 11:15

fb88
Memur

Rehber öğretmenlerin MEB e bağlı okullarda çalışmalarını dahi doğru bulmuyorum. Kaldı ki oturdukları yerde sırf birkaç fotokopi çektikleri için full ekders almaları tümüyle diğer öğretmenler için eşit işe eşit ücret ilkesine aykırılık nedeniyle doğru değil. ADİL DEĞİL.

Okulumuzda rehber öğretmen istemiyoruz

BayrakHoca, 2 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle katılıyorum.devlet çalışacakları yere görevlendirmeli.hem diğer öğretmenlerin de psikolojisi bozuluyor .insanlar derse giriyor çalşışıyor ek ders alıyor bunlar derse girmeden birde fullllll ek ders

19 Mart 2022 11:18

fb88
Memur

Evet helalmiş. Fetva vermeyi nekadar çok severiz otur otur eve git diğer öğretmenler boğaz patlasın oğlum sus kızım dur diyerek 40 kişilik sınıflarla ders işlemeye çalışsın Rehber öğretmenimiz eline çayını alsın açsın bilgisayarını youtube dan güldür güldür, çok güzel hareketler ve survivor izlesin kahkalar atarak ful ek ders alsın.

Alex10alec, 2 ay önce - Alıntıya git

Evet 30 saat

Sabah 9 da gel 12 de çık.1 de gel 4 te git full ek ders al.mesai ise maaş yeter bence.çünkü ek ders ders karşılığıdır

19 Mart 2022 11:20

fb88
Memur

Ben geçen gün bu konuda cimere şikayet yazdım.okulda eşitlik anlamında ortamı bozduğuna bu ek ders konusunun adaletsiz oldugu ve çalışma şartlarının 40 saat olması gerektiği ve PDR cilerin aktif çalışması gerektiği ile ilgili

19 Mart 2022 19:36

memur1377
Aday Memur

Öncelikle konu başlığı çok ilginç ve yapılan yorumlara baktığımda çok komik ve bu arkadaşlar gerçekten öğretmen mi? Yoksa devletten daha ne kadar para koparsam derdin de olan kişiler mi?

1 - Kimsenin kazancı kimseyi ilgilendirmez. Bu kadar da kıskanç olmayınız siz aslında çok çalıştığınızı idda ediyorsunuz ama aslında keşke ben de pdr branşındakiler gibi boş kalıp keyif çatışsaydim derdindesiniz. Yoksa sürekli bir başkasının açığını arayıp gündeme getirmediniz.

2 - Herkesin iş yükümlülüğü ve sorumluluğu kanun, yönetmenlik vs. ile belirlenmiştir. İş resmiyete döküldüğünde herkes kendi iş ve sorumluluğu kadarı olan hakkında hesap veriyor. Çok merak ediyorsanız pdr ne yapar diye sizin için link paylaşıyorum. Pdr ile ilgili tüm çalışmalar bunlara göre yapılır.

http://orgm.meb.gov.tr/www/icerik_goruntule.php?KNO=608

Bakın okuyun sonra adamları eleştirin bilmediğiniz konularda bilmişlik taslamayınız. Sonra bu bazı velilerin Öğretmeleri eleştirmesine benzemesin. Bu öğretmenler de ne yapıyor sanki bu kadar para alıyor diye. Kimse kimsenin iş yükümlülüğü ve sorumluluklarıni bilmeden lütfen eleştirede bulunmasın.

3 - Gelelim asıl mevzuya bir yerde bir personelin çalışıp çalışmadığını denetleyecek olan kişi devlet tarafından belirlenen amiridir. Personelin çalışma performansından memnun değilse bu amirin sorumluluğundadır bir başka personelin haddine değil. O yüzden varınız gidiniz işinize Allah aşkınızı. :))

Toplam 205 mesaj