Editörler : ayşegül bgm
22 Eylül 2020 20:12

Üniversite hastanesi 4/B'li çalışma

MERHABA BEN ÜNİ HASTANESİNDE 4/B Lİ HEMŞİRE OLARAK ÇALIŞMAKTATIM ASKERLİĞİMİ YAPMADIM(TECİLLİ) EĞER ASKERLİK İŞLEMLERİMİ BAŞLATIRSAM SÖZLEŞMEMİM FESHİ SEBEBİYLE 1 YIL CEZA ALIRMIYIM

657 4/B1-) Yukarıda yer verilen mevzuat hükünde "Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç" tutulmuştur. Bilindiği üzere 4/B esaslarında (Tıklayınız) doğum ve askerlik durumundan dolayı sözleşme fesihleri istisna tutulmuştur. Buna göre doğum veya askerlik nedeniyle sözleşmelerini fesih edenler, 1 yıl ceza uygulamasına tabi değildir

bu bendi açıklayabilcek var mı

1 yıl ceza almadan sb alımına tercih verebilirmiyim

tumu05
Aday Memur
26 Eylül 2020 12:22

Hocam bunu 4 farklı üniversite hastanesine ve askerlik şubesine sordum. Üni hastanelerinde personel birimi sıkıntı olmaz diyor ama ben güvenemedim. Sana öğrendiğimi söyleyeyim: Üni hastanesinde çalışırken tecilini bozdurup askere gitmek istiyorsun, askere ne zaman gideceğinle ilgili hastane yönetimine dilekçe veriyorsun askere gidip geldiğinde hakların korunmuş oluyor ve sözleşmede kalan süren kadar çalışabiliyorsun. Eğer askere gitmeden önce ben askerden geldiğimde çalışmaya devam etmeyeceğim diye dilekçede belirtirsen 1 yıl cezaya takılmıyorsun ve atama hakkın oluyor denildi bana. Ama o kurumların dediklerine güven olmaz diye düşünüyorum sonuçta mağdur olan yine bizler oluyoruz. Sırf kasımda askere gidebileceğim için üni. hastanalerine hak kazandığım halde gitmedim bu yüzden..

Reiss211
Aday Memur
27 Eylül 2020 00:44

hocam bende aynı şekilde kaldım eğer biri atabilir diyor biri atanamazsın diyor puanımda iyi üniden sağlık bakanlığına geçmek istiyorum

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi