Editörler : Pangaea

Yasaklı
22 Eylül 2020 23:26

Sınav stratejisi hakkında

---Sınavın ilk 5 dk sında aşırı heyecan olur.

---Sözelci olmayan birisinin yapması gereken ilk şey matematiğin ilk sorularıyla yüzleşmesidir.Kalbiniz dakikada 150 atarken adınızı unutursunuz.Böyle bir durumda bırakın 2 cümleyi anlayıp birleştirmeyi..

---Sayısalı, analitiği iyi birisinin ilk testi de matematik olmalıdır.

---Ondan sonra türkçe ya da Gk takip edilebilir.

---Ama GK ya hakim birisinin ki bu mecrada hemşire, ebe falan değilseniz hakim olmak zorundasınız o zaman en mantıklısı matematik arkasına GK yı aradan çıkarmak olacaktır.

---Elde kalan maximal süreyle Türkçeye giriş yapılabilir.Ama matematikle inatlaşıp 60 dk ayırırsan türkçeye süre kalmaz o yüzden ne olursa olsun 45-50 dakikadan sonra matematik testi sonlandırılmalıdır.

---Matematiğiniz iyiyse matematik+GK+türkçe olabilir çünkü matematik orta halli birisine göre 10 dakika daha kısa biteceği için bu süre türkçeye kayar ve muhtemelen son 60-65 dakikanız türkçeye kalır bu da sizi panik halinden uzaklaştırır.

---Matematiğiniz orta halliyse ama yine de sayısalcı edasıyla matematikten başlıyorsanız mat+türkçe+GK yapılabilir çünkü matematik sizi tırmalayacağı için eğer sona türkçeyi alırsanız ve türkçeye 45-50 dk kalırsa panik atak dahi geçirebilirsiniz o yüzden sınavın son 15-20 dakikalık panik anında GK tercih edilmelidir.

Sizin düşünceleriniz nelerdir, ey forum ahalisi?

elkmuh08
Aday Memur
22 Eylül 2020 23:46

matematiginiz iyiyse kismini uyguladim sinavda iyi ki turkceyi sona almisim herkes turkceden kaybetti zaten...

cangele10
Şef
22 Eylül 2020 23:50

bol bol kitap okusunlar.okumahızını artırsınlar.süre stratejisinde çok işe yarıyor.

cangele10
Şef
22 Eylül 2020 23:54

Denemeleri farklı yollarla çözsünler.soru çözme sıralamasını iyi ayarlasınlar.ben son iki haftada soru çözme sıralamamı değiştirdim ve faydasını gördüm.gk-gy şeklinde idi son 10 günde gy-gk sıralamasına geçtim.

En az 8 ay süre ayırsınlar kendilerine.Ben 10 aya yakın ayırdım.

Türkçe ve matematik çok soru çözsünler.Bu ikisinde çok fazla kaynağa gerek yok bence.

Tarih,coğrafya,vatandaşlık derslerinden en az 4 kaynak bitirsinler.Sağlam kaynaklara baksıanlar.

Kalee-1617
Memur
22 Eylül 2020 23:56

Sınava girecekler ALES kaynaklarından çalışsın soyut anlaşılmaz paragraflar okusun böylece sınav onlara yabancı gelmeyecektir. Gidip pegem denemesi cozmesinler dershanelerin denemelerine güvenmesinler . Öncekiler pegem tg yok farklı farklı tgler çözün falan diyorlardı anladık ki bu sınavla o devir bitti aklimada gelmişti ALES kaynaklarından çalışmak bu sınav ales kadar ağır olmaz kpss kpss dir dedim kpss eski kpss değil arkadaşlar. Bir de psikolojik olarak kendinizi hazırlayın nasıl yaparsınız bilmem ama rahat olan 10 15 net eksik değil de beş net eksik yaptı belki de aynısını yaptı.

cangele10
Şef
23 Eylül 2020 00:01

dersane denemesi konusunda sana katılıyorum.bu sınavda özellikle çoğu aday bu denemelere güvenerek yanıldı.pegem dersane değil ama bu satılan 10'lu denemeleri zordu mesela.özellikle 9-0 nolu denmeler türkçe matematik zorlayıcı idi.ama dersane denemesi ticari kaygılardan ötürü denemeler genelde ders paralelinde gidiyor.bu da çok ölçücü olmuyor.

Kalee-1617, 4 yıl önce

Sınava girecekler ALES kaynaklarından çalışsın soyut anlaşılmaz paragraflar okusun böylece sınav onlara yabancı gelmeyecektir. Gidip pegem denemesi cozmesinler dershanelerin denemelerine güvenmesinler . Öncekiler pegem tg yok farklı farklı tgler çözün falan diyorlardı anladık ki bu sınavla o devir bitti aklimada gelmişti ALES kaynaklarından çalışmak bu sınav ales kadar ağır olmaz kpss kpss dir dedim kpss eski kpss değil arkadaşlar. Bir de psikolojik olarak kendinizi hazırlayın nasıl yaparsınız bilmem ama rahat olan 10 15 net eksik değil de beş net eksik yaptı belki de aynısını yaptı.

Kalee-1617
Memur
23 Eylül 2020 00:04

Hocam 2018 de 95 puan alanları vs. YouTube'dan dinledim. ALES sorularına bakmadığını çok da bişey kaybetmediğini, bol bol deneme çözmekle sınava hazirlanılacağını söylediler. Şu anki aklım olsa içimden geçeni dinler 70 deneme yerine 35 çözer kalan zamanda bir ALES Türkçe kitabı bitirirdim ama sağlam olacak. Bir kez daha çağrı yapıyorum o TG denemelri kendini guncellemedikce 100 tane çözün sıfır katkı vakit kaybı sadece:D

cangele10, 4 yıl önce

dersane denemesi konusunda sana katılıyorum.bu sınavda özellikle çoğu aday bu denemelere güvenerek yanıldı.pegem dersane değil ama bu satılan 10'lu denemeleri zordu mesela.özellikle 9-0 nolu denmeler türkçe matematik zorlayıcı idi.ama dersane denemesi ticari kaygılardan ötürü denemeler genelde ders paralelinde gidiyor.bu da çok ölçücü olmuyor.

İdea.
Aday Memur
23 Eylül 2020 00:05

KPSS, ALES gibi sınavlarda strateji ve tecrübe gerçekten çok önemli. Hatta öyle ki iyi bir stratejiye sahip değilseniz bildiğiniz soruları bile çözemeyebirsiniz (vaktiniz kalmaz ya da paniklersiniz). Yılların verdiği sınav tecrübesine dayanarak(!) söylüyorum ki, baktınız soruyu anlamadınız pas geçin, üzerine not alın ki tekrar geri dönerseniz önceliğiniz o sorular olsun, ayrıca hangi bölüme kaç dk ayıracağınız kesin olarak belirleyin ( denemelerdeki durumuza göre), kendinizi kontrol edin sınav esnasında, bir bölüme saplanıp kalmayın. Çok deneme çözün ama en azından son 1 ay sınav günü uyanacığınız saatte uyanıp sınav saatinde deneme çözmeyi ihmal etmeyin. İyi bir hazırlık olacaktır sınav günü için. Nacizane tavsiyelerimdir. Herkese iyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

Kalee-1617
Memur
23 Eylül 2020 00:06

O TG denemelri adamı Fenerbahçe gibi yapar şık transferler büyük beklenti sezon sonu hüsran:)

mrcsrdr
Kapalı
23 Eylül 2020 00:07

Çözme sıralaması kişiye göre değişir bence.Ben mesela Türkçeden başladım ama 35 dakikada bitirdim Türkçeyi.35 dakika da bitirmem iyi yaptığım anlamına gelmiyor 8 yanlışım var.Yani Türkçenin aşırı zor olması diğer alanları çözerken bende fazla bir düşüşe neden olmadı.

Benim önümüzdeki yıllarda sınava girecek arkadaşlara vereceğim 2 tavsiyem var bunları süre sıkıntısı yaşamamak için mutlaka ve mutlaka uygulasınlar.

Birincisi arkadaşlar optik formu işaretleme hızınız emin olun süreyi o kadar etkiliyor ki.Denemelerinizi optik form ile çözün hatta deneme harici optik üzerinde işaretleme çalışması yapın.Eğer 120 soruyu 3 dakika gibi bir sürede işaretliyorsanız başarılısınız demektir.

İkincisi ise arkadaşlar alın elinize saati ve kafanızda farklı senaryolar uydurarak süre testi yapın kendinize.Örneğin Türkçeyi 45 dakikada bitirirsem geriye şu kadar süre kalır ve matematiğe şu kadar süre ayırırım gibi.Bunu yapmanız gerçekten size çok fayda sağlayacak çünkü kötü senaryoları da hesaplayacağınız için sınav anında lan şimdi ne yapıcam,türkçe 1 saat sürdü matematiğe kaç dk ayırmam gerek diye düşünmenize gerek kalmayacak.

cangele10
Şef
23 Eylül 2020 00:21

optik form konusunda haklısın ki ben çoğu denememi öyle çözdüm.Nerden baksan 10 dakika alıyor bu işlem.Bir de süre ayarlama konusunda mutlaka belli bir süre cetveli olması lazım.Ben 20-20-25-25 şeklinde süre ayarladım.Tabi genel yetenek ilk 15 türkçe için 20 dakika sonraki 15 soru için 20 dakika sonra 25 dakika 25 dakika şeklinde matematik ayarladım ama tabi biraz daha erken bitirdim.Sorular zaten türkçede defalarca okuyunca anlaşılıyordu.Bir de bilemediğim ve anlayamadığım çokça türkçe-matematik oldu.genel yetenek bittiğinde 15-20 soruya yakın boştu.Hala cevaplarını hatırlayamadığım sorular var çokça.Normalde böyle deneme de kpss de yaşamadım.Bu sınav farklıydı.

mrcsrdr, 4 yıl önce

Çözme sıralaması kişiye göre değişir bence.Ben mesela Türkçeden başladım ama 35 dakikada bitirdim Türkçeyi.35 dakika da bitirmem iyi yaptığım anlamına gelmiyor 8 yanlışım var.Yani Türkçenin aşırı zor olması diğer alanları çözerken bende fazla bir düşüşe neden olmadı.

Benim önümüzdeki yıllarda sınava girecek arkadaşlara vereceğim 2 tavsiyem var bunları süre sıkıntısı yaşamamak için mutlaka ve mutlaka uygulasınlar.

Birincisi arkadaşlar optik formu işaretleme hızınız emin olun süreyi o kadar etkiliyor ki.Denemelerinizi optik form ile çözün hatta deneme harici optik üzerinde işaretleme çalışması yapın.Eğer 120 soruyu 3 dakika gibi bir sürede işaretliyorsanız başarılısınız demektir.

İkincisi ise arkadaşlar alın elinize saati ve kafanızda farklı senaryolar uydurarak süre testi yapın kendinize.Örneğin Türkçeyi 45 dakikada bitirirsem geriye şu kadar süre kalır ve matematiğe şu kadar süre ayırırım gibi.Bunu yapmanız gerçekten size çok fayda sağlayacak çünkü kötü senaryoları da hesaplayacağınız için sınav anında lan şimdi ne yapıcam,türkçe 1 saat sürdü matematiğe kaç dk ayırmam gerek diye düşünmenize gerek kalmayacak.

mrcsrdr
Kapalı
23 Eylül 2020 00:25

Hocam benim ilk kpss deneyimimdi ama daha önce üniversite sınavlarına çok girdim üniversiteyi kazandıktan sonra bile girdim orda tecrübe etmiştim optik formun süreyi ne kadar etkilediğini.Mutlaka bir cetvel olmalı ama işte bende diyorum ki bu cetvelin en kötü ihtimalini de hazır tutmak da fayda var bunun örneğini bu sınavda gördük.Sınav bence de çok gereksiz zor ve saçmaydı istediğim neti yapmama rağmen.

cangele10, 4 yıl önce

optik form konusunda haklısın ki ben çoğu denememi öyle çözdüm.Nerden baksan 10 dakika alıyor bu işlem.Bir de süre ayarlama konusunda mutlaka belli bir süre cetveli olması lazım.Ben 20-20-25-25 şeklinde süre ayarladım.Tabi genel yetenek ilk 15 türkçe için 20 dakika sonraki 15 soru için 20 dakika sonra 25 dakika 25 dakika şeklinde matematik ayarladım ama tabi biraz daha erken bitirdim.Sorular zaten türkçede defalarca okuyunca anlaşılıyordu.Bir de bilemediğim ve anlayamadığım çokça türkçe-matematik oldu.genel yetenek bittiğinde 15-20 soruya yakın boştu.Hala cevaplarını hatırlayamadığım sorular var çokça.Normalde böyle deneme de kpss de yaşamadım.Bu sınav farklıydı.

cangele10
Şef
23 Eylül 2020 00:33

istediğin neti yaptıysan dert etme.çoğu adayın sınavı umduğu gibi geçmedi.benim de öyle.ben de çuvalladım bu sınavda.tamam zor olur diyordum ama bu kadarını beklemiyordum.kpss'ye hazırlanan bir aday bildiği sınav ezberini bozacak ve en kötü senaryoya hazırlayacak kendini bu konuda sana katılıyorum.bu sınava çok ciddi çalıştım çokça kaynak bitirdim.bu kadar kötü geçmesini de beklemiyordum sınavımın.ama iyisi ile kötüsü ile emeklerimizin karşılığını tam yarım çeyrek herneyse alacağız.sevabıyla günahıyla bitirdik işte.

mrcsrdr, 4 yıl önce

Hocam benim ilk kpss deneyimimdi ama daha önce üniversite sınavlarına çok girdim üniversiteyi kazandıktan sonra bile girdim orda tecrübe etmiştim optik formun süreyi ne kadar etkilediğini.Mutlaka bir cetvel olmalı ama işte bende diyorum ki bu cetvelin en kötü ihtimalini de hazır tutmak da fayda var bunun örneğini bu sınavda gördük.Sınav bence de çok gereksiz zor ve saçmaydı istediğim neti yapmama rağmen.

Hewisel
Şube Müdürü
23 Eylül 2020 00:42

Yalanım yok. Dediğiniz 9 ve 10 da birinde 108 diğerinde 107 yapmıştım. Ama bu kpss farklıydı. Buradaki çoğu arkadaşın dediğine hak verdim. Çoğunu da uyguladım. Farklı açıdan 1-2 olaya değinmek istiyorum.

1- 6 tane matematik kitabı bitirmiş olarak diyorum ki: Sorular kolaydı diyen matematik hocalarına şunu demek istiyorum. Sizin kitaplarınızdakine benzer sorular sınavda neden çıkmadı. Neden. Neden kitaplarınız beni sınava hazırlamadı. Uzaylı görmüş köylü gibi neden oldum. Siz zengin olurken para kazanmanıza da bir şey demiyorum. Ama benim zamanım niye boşa gitti. Ortalama hatta ortalamanın altında kitaplar hazırlıyorlar. Amaç ne amaç piyasa kitabı olsun. Daha fazla kişi alsın. Daha çok para, para, para...

2- 90+ hedefleyenler için geçerli burada söyleyeceklerim. Kpss de gk artık bitmiştir. Sınava etkisi en fazla %20 dır. Gy için ise şu durum var. Artık kpss zekilerin sınavıdır. ( Kendimi bu kategoriye sokmuyorum. Sınavda ne yaptığımı bilmiyorum.) Artık çalışmakla matematik ve Türkçe halledilmez. Adam 2 ay matematiğe göz atar, gelir 6 ay çalışmış olanı geçer. Osym ben uzaydan soru getireceğim artık dedi.

3- Zeki olmak da yetmez. Bu James Bond alım sınavıdır dedi. Hani James Bond bomba patlamak üzeredir ya. Bombanın kapağını açar. Saniyeler geçiyor. O stres anında mühendislik bilgisini kullanır. Bombayı etkisiz hale getirecek hamleleri elleri titreme den yapar. Müthiş bir stres yönetimi vardır. Her tersliğe hazırlıklıdır. Hem Türkçe'nin soru dağılımını ve formatını değiştirdi. Hem matematiğin soru dağılım ve formatını değiştirdi. Ve bunları aynı sene değiştirdi. Mesela 2 tane sayısal mantık sordu bu sene.

4- Sınav sonuçları açıklanınca dengeli bir dağılım oluşursa tamam her şey güzel. Osym büyük işsiz ordusunu hizaya getirmek için doğru olanı yapıyor diyeceğiz. Ama benim düşündüğüm gibi olursa anlamsız yığılmalarla karşılaşacağız.

5- Ulan ne çok konuştum. Sonuçları açıklayın be. Bitsin bu işkence artık.

cangele10, 4 yıl önce

cangele10
Şef
23 Eylül 2020 00:51

Şu konuda ösym'ye hak verdim.2018 KPSS çoğu adaya çalışırsam yaparım algısı oluşturdu ve çoğu kişi işini gücünü bırakıp buna ben de dahil sınava umut bağlamasına sebep oldu.Çevremde çokça aday bunu dillendiriyordu.Ama sınav öyle çıkmadı.Türkçe-Matematik'te iddiası olanları kötü vurdu sınav.Ama matematikte o kadar kaynak bitirmek bana mantıklı gelmedi.Soru çözme mantığını anlayınca soru bankası btirme yolu kaynak bitirmeden daha faydalı bence matematik için konuşuyorum.Bana kalırsa o denemelerde o netlere ulaştıysan sınavın da çok kötü geçmemiştir.Çok dert etme bence.Temiz 95 üstü net çıkar sana o da bu yoklukta uçurur seni...

Hewisel, 4 yıl önce

Yalanım yok. Dediğiniz 9 ve 10 da birinde 108 diğerinde 107 yapmıştım. Ama bu kpss farklıydı. Buradaki çoğu arkadaşın dediğine hak verdim. Çoğunu da uyguladım. Farklı açıdan 1-2 olaya değinmek istiyorum.

1- 6 tane matematik kitabı bitirmiş olarak diyorum ki: Sorular kolaydı diyen matematik hocalarına şunu demek istiyorum. Sizin kitaplarınızdakine benzer sorular sınavda neden çıkmadı. Neden. Neden kitaplarınız beni sınava hazırlamadı. Uzaylı görmüş köylü gibi neden oldum. Siz zengin olurken para kazanmanıza da bir şey demiyorum. Ama benim zamanım niye boşa gitti. Ortalama hatta ortalamanın altında kitaplar hazırlıyorlar. Amaç ne amaç piyasa kitabı olsun. Daha fazla kişi alsın. Daha çok para, para, para...

2- 90+ hedefleyenler için geçerli burada söyleyeceklerim. Kpss de gk artık bitmiştir. Sınava etkisi en fazla %20 dır. Gy için ise şu durum var. Artık kpss zekilerin sınavıdır. ( Kendimi bu kategoriye sokmuyorum. Sınavda ne yaptığımı bilmiyorum.) Artık çalışmakla matematik ve Türkçe halledilmez. Adam 2 ay matematiğe göz atar, gelir 6 ay çalışmış olanı geçer. Osym ben uzaydan soru getireceğim artık dedi.

3- Zeki olmak da yetmez. Bu James Bond alım sınavıdır dedi. Hani James Bond bomba patlamak üzeredir ya. Bombanın kapağını açar. Saniyeler geçiyor. O stres anında mühendislik bilgisini kullanır. Bombayı etkisiz hale getirecek hamleleri elleri titreme den yapar. Müthiş bir stres yönetimi vardır. Her tersliğe hazırlıklıdır. Hem Türkçe'nin soru dağılımını ve formatını değiştirdi. Hem matematiğin soru dağılım ve formatını değiştirdi. Ve bunları aynı sene değiştirdi. Mesela 2 tane sayısal mantık sordu bu sene.

4- Sınav sonuçları açıklanınca dengeli bir dağılım oluşursa tamam her şey güzel. Osym büyük işsiz ordusunu hizaya getirmek için doğru olanı yapıyor diyeceğiz. Ama benim düşündüğüm gibi olursa anlamsız yığılmalarla karşılaşacağız.

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
23 Eylül 2020 01:08

Hocam ösym bu seneki KPSS'de soru dağılımını hiçe saydı. Hani hepimizin bildiği soruların

yüzde 10'u çok zor olur vs olayını diyorum, bu seneki soruların en az yüzde 50'si çok zordu,

burada bir kural hatası var, ikincisi sen türkçe ve matematiği hem gereksiz hem aşırı kasmışsın,

nasıl 130 dk oluyor, burada da bir kural hatası var, türkçede 3 defa okunsa da anlaşılmayan

soyut paragraflar soruyorsun, matematikte herkesin çekindiği sıradışı problemleri üst üste

bindiriyorsun, bu nasıl iş ? Bu arada bu seneki sınavı en iyi özetleyen şu 3. madden olmuş,

ösym bu sene öyle bir james bond modeli aradı :)

Hewisel, 4 yıl önce

venandi
Yasaklı
23 Eylül 2020 01:09

İstanbul vilayetine 400 james bond alınacakmış

Hewisel
Şube Müdürü
23 Eylül 2020 01:10

Hocam ben zaten soru bankası bitirdim 6 tane. Sınavda 20 matematik işaretleyebildim. Benim herşey kaldı Türkçe ye. Ve ne yaptığımı da bilmiyorum :)

Bu sınavı başa alsam şayet tyt soru bankası, "zoru bankası" diye yayınlar falan vardı galiba. Onları çalışırdım. Bu sene gk gy setlerinde sayısal mantık kitapları yoktu pek. Dikkatinizi çekti mi. Ahhh bu yayınevleri. Mesela 2018 pegem sayısal mantık kitabı gy gk setinde vardı. 2018 de 2019 da sayısal mantık da toplu, şekilli sorular falan çıkınca 2020 de sayısal mantık kitabı çıkarmadı. Ve sınavda da 6 soru çıktı bu taraftan. Burunlarını ucunu göremediler. Kardeşim sen yayınevisin. Bizi herşeye hazırlasana. Bilseydim en az 3 tane sayısal mantık kitabı çözerdim. İdmanlı olurdum.

Abicim pegem dahil bütün yayınevleri Türkçe ve matematik de patladılar. Bir tek uzman kariyer tg denemeleri Türkçe de bayağı zorluyordu. Hatta ben bunlar çok abartıyor diyordum. İyi ki de çözmüşüm. Direnç kazandırdı o 8-9 deneme bana.

cangele10, 4 yıl önce

Şu konuda ösym'ye hak verdim.2018 KPSS çoğu adaya çalışırsam yaparım algısı oluşturdu ve çoğu kişi işini gücünü bırakıp buna ben de dahil sınava umut bağlamasına sebep oldu.Çevremde çokça aday bunu dillendiriyordu.Ama sınav öyle çıkmadı.Türkçe-Matematik'te iddiası olanları kötü vurdu sınav.Ama matematikte o kadar kaynak bitirmek bana mantıklı gelmedi.Soru çözme mantığını anlayınca soru bankası btirme yolu kaynak bitirmeden daha faydalı bence matematik için konuşuyorum.Bana kalırsa o denemelerde o netlere ulaştıysan sınavın da çok kötü geçmemiştir.Çok dert etme bence.Temiz 95 üstü net çıkar sana o da bu yoklukta uçurur seni...

Kalee-1617
Memur
23 Eylül 2020 08:06

2. Ve 3. Maddelere katılıyorum :) evet artık ÖSYM nin yaptığı her sınav zeki ve rahat insanların sınavıdır. Aylarca çalışıp sınavda telaş yapan adamlar (benim gibi) yüksek net beklemesin. Gk da çalışan kazanır. Ama gy de çalışan kazanacak diye bir şey yok. Bu sınava hatta ÖSYM nin tüm sınavlarına uygun profili size anlatayım. On beş gün alese bakıp 85 90 alan tyt aty her sene zevkine girip en kötü ilk beş bine giren adamlar var. Böyle bir adam maksimum bir buçuk ay gk videosu izlese benden çok net yapar. Yani artık çalışan hakkını alır devri bitmiştir. Sınav rahat hızlı anlayan yorumlayan adamların sınavıdır. O tarz adamlar iki ay baksa yapar bu sınavı.

Hewisel, 4 yıl önce

Yaes1212
Şef
23 Eylül 2020 08:58

herkesin sınav stratejisi kendinedir. ordan burdan okuyarak değil denemelerdeki kendi veriminize göre karar verin nereden nasıl başlayacağınızı. O nabızla da ilk 5 dk gayet güzel çözülüyor sözel sorular hatta iyi bile olmuştu benim için

venandi
Yasaklı
23 Eylül 2020 12:45

Ebe, hemşire grubundansınız anlaşılan.

Allah aşkına yapmayın :)

Bizler 1 boş 1 yanlış yapmayalım kaygısıyla yarışırken sizler soru seçip acaba 60 puan alır mıyım diyenlersiniz.

Zaten ebe, hemşireleri kapsamadığını belirttim, yazımda.

Yaes1212, 4 yıl önce
herkesin sınav stratejisi kendinedir. ordan burdan okuyarak değil denemelerdeki kendi veriminize göre karar verin nereden nasıl başlayacağınızı. O nabızla da ilk 5 dk gayet güzel çözülüyor sözel sorular hatta iyi bile olmuştu benim için
Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi