Editörler : Mehmet Balci
23 Eylül 2020 12:54

zeitgot
Şef

resmen benim bütün sırrımı açıklamışsın. sınavın sonuna gk bırakılmalı çünkü son dk larda beyniniz sayısal anlamda çalışmıyor

zaman su gibi geçiyor.

ilk dklarda heyecanı yenmek için mat. sonra türkçe + mantık soruları . en son gk.

23 Eylül 2020 13:52

Cenk317
Memur
Tamamen sınav tecrübesiyle alakalı yetiştirme durumu. Üniversite sınavından beri hiç bir merkezi sınava girmemiş kişinin kalbi de sıkışır elleri de titrer istediği kadar çalışsın
23 Eylül 2020 14:13

Yaes1212
Aday Memur

Ebe, hemşire grubundansınız anlaşılan.

Allah aşkına yapmayın :)

Bizler 1 boş 1 yanlış yapmayalım kaygısıyla yarışırken sizler soru seçip acaba 60 puan alır mıyım diyenlersiniz.

Zaten ebe, hemşireleri kapsamadığını belirttim, yazımda.

venandi, 4 hafta önce - Alıntıya git
siz benim kaç almak için çalıştığımı nereden biliyorsunuz? büyükşehir ve ilk atama olması için ben de kastım bu yüzden yazmak istedim. 60 almak için strateji tavsiyesi verecek kadar şuursuz değilim üstten üstten konuşmaya ne meraklısınız bi ebe hemşire görünce evet düşük puanla atanıyoruz biz hiç konuşmayalım buyrun sabaha kadar strateji konuşun kpss uzmanları te allahım ya
23 Eylül 2020 14:18

venandi
Yasaklı
siz benim kaç almak için çalıştığımı nereden biliyorsunuz? büyükşehir ve ilk atama olması için ben de kastım bu yüzden yazmak istedim. 60 almak için strateji tavsiyesi verecek kadar şuursuz değilim üstten üstten konuşmaya ne meraklısınız bi ebe hemşire görünce evet düşük puanla atanıyoruz biz hiç konuşmayalım buyrun sabaha kadar strateji konuşun kpss uzmanları te allahım ya
Yaes1212, 4 hafta önce - Alıntıya git

:)

23 Eylül 2020 14:25

atria
Aday Memur

Bu seneki sınavda gy'yi bölenlerin daha başarılı olduğunu gözlemledim. Nereden başladığı fark etmeden mat veya türkçeyi çözdükten sonra gk'ye geçen sonra gy'yi tamamlayanlar en çok soru görenler. Çünkü hem mat hem türkçe zorlayıcıydı. Türkçe zor, mat vakit kaybettiriciydi. Bunları üst üste çözenler vakit kaybettiler ve demoralize oldular.

Kendi stratejim türkçe-gk-mat şeklindeydi ve mat'ta işaretlediğim 4 boşa dönemeyerek sınavı tamamladım.

23 Eylül 2020 17:17

mustafaknk41
Şube Müdürü

Sınav heyecanını yenmek için kitapçığa nereden başlanması gerektiği konusunda baya uğraşmış ve sonunda atanmayı başarabilmiş (mühendis olarak) bir kardeşiniz olarak yararlı olacağına inandığım sistemi söylemek istedim.

1-) sınavın ilk dakikalarında aşırı heyecanlı olunduğu için okunulandan pek birşey anlaşılamayabiliniyor. bu sebeple matematikten ilk 4 veya 5 soruyu çözerek başlamayı tavsiye ediyorum.

2-) Matematiğin 4-5 sorusundan sonra GK tarafı bitirilmeli. sebebi ise genelde bilgiye dayalı olduğu için insanı fazla yormuyor ve zaman kaybına sebep olmuyor. (belli sayıda deneme çözdükten sonra 25-35 dakika arası GK kısmının bitirilebileceğini düşünüyorum ki ben öyle yapıyordum)

3-) Bundan sonrası tamamen kişisel tercihe göre değerlendirilmeli. örneğin ben matematik sorularını görmek için can atıyordum ve türkçeden devam etsemde aklım matematikte kalıyordu o yüzden GK den sonra matematiği çözüp en son türkçeyi çözüyordum. tam terside olabilir.

4-) Bu kısımda en önemlisi Türkçede ve Matematikte (özellikle matematikte) sorularla inatlaşmamak arkadaşlar. ''Ben bu soruyu nasıl çözemem ya nasıl olur dur bak sen şimdi görürsün soru!'' gibi düşündüğümüz anda olay bitmiştir. hatanın sizde olmayabileceğini sorunun yanlış olabileceğini aklınızın bir köşesinde tutun (defalarca kpss soruları iptal edildi) ve bir soruyu bir kez deneyip çözemediyseniz hemen işaretleyin ve geçin. süreniz kaldığında o soruya geri dönersiniz. yanlış bir soru ile 15 20 dakika uğraşırsanız arkada kalem dahi oynatmadan çözebileceğiniz soruyu da kaçıracaksınız. umarım faydalı olabilmişimdir allah gönlünüze göre versin.

23 Eylül 2020 17:56

hankpss
Memur

sakın tr den başlama

Toplam 27 mesaj