Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Eylül 2020 01:59

Eba canlı derslerde tüm branşlara ders verilecek mi?canlı derslerde sınıf birleştirme var mı?

okulumuzda yapılan programa göre kim ne kadar derse girerse okadar canlı ders yapacakmış. sınıf birleştirme yokmuş. bazı branşlara resim, müzik gibi 4-5 tane derse canlı ders verilmeyecekmiş. bu şartlar altında tüm ders saatlerini diğer branşlar dolduracakmış. okulda eksra dyk kurslarımız da var. evde bu şekilde ve bu yoğunlukta ders yapmak gerçekten çok zor. canlı ders aralarında kursa da gidip geleceğiz. şimdi sorularım şunlar: tüm branşlara canlı ders verilmesi gerekmiyor mu? sınıf birleştirme tamamen kalktı mı? kalktıysa tekrar sınıf birleştirme gelmeli bence.

istnbl-34
Aday Memur
23 Eylül 2020 02:02

kusura bakmayın başlık eksik çıkmış. tekrar yazayım.

Eba canlı derslerde tüm branşlara ders verilecek mi? Bu haftadan itibaren canlı derlerde sınıf birleştirme var mı?

nemrutdağı
Genel Müdür
23 Eylül 2020 10:59

Eğitim ve öğretim tüm kademelerde canlı ders v.b. uzaktan eğitim modeliyle 21 Eylül itibariyle başlamıştır. Şayet okul müdürlükleri kendi kafasına göre bazı branşlarda canlı ders yapar bazı branşlarda canlı ders tanımlaması yapmassa o okul müdürleri görev istismarı yapıyor ve suç işliyorlar. Okullar 2020/2021 Eğitim yılı itibariyle tüm branşlarda faaliyete geçmiştir. Şu branş canlı ders yapsın şu branş canlı ders yapmasın demek olamaz. Hiç bir kurum müdürü de kendisini soruşturmayla karşı karşıya bıraktırmaz. Bakanlık yazılı emri ne emrediyorsa onu yapmak zorundadırlar.

Mehker
Daire Başkanı
23 Eylül 2020 11:09

Bakanlığın yazılı emri demişsiniz. Bakanlığın yazılı emri nerede? Ortada birçok yazı dolaşıyor, hangisi gerçek hangisi gerçek değil?

nemrutdağı, 4 yıl önce

Eğitim ve öğretim tüm kademelerde canlı ders v.b. uzaktan eğitim modeliyle 21 Eylül itibariyle başlamıştır. Şayet okul müdürlükleri kendi kafasına göre bazı branşlarda canlı ders yapar bazı branşlarda canlı ders tanımlaması yapmassa o okul müdürleri görev istismarı yapıyor ve suç işliyorlar. Okullar 2020/2021 Eğitim yılı itibariyle tüm branşlarda faaliyete geçmiştir. Şu branş canlı ders yapsın şu branş canlı ders yapmasın demek olamaz. Hiç bir kurum müdürü de kendisini soruşturmayla karşı karşıya bıraktırmaz. Bakanlık yazılı emri ne emrediyorsa onu yapmak zorundadırlar.

istnbl-34
Aday Memur
23 Eylül 2020 14:03

okulda girdiğimiz toplam ders saati kadar canlı ders verildi. bazı branşlara hiç ders verilmedi. kursve canlı dersler derken akşam saat 8 oluyor. haftanın 6 günü sabah, öğle, akşam program

darmadağın. sabah canlı dersler öğlene kurs ve canlı ders akşam gene canlı ders. derslerin

adaletli bir şekilde tüm branşlara dağıtılması gerekiyor. canlı derste sınıf birleştirme izin verilip bir de zoom üzerinden yapılmasına izin verilirse sıkıntı gidecektir.

nemrutdağı
Genel Müdür
23 Eylül 2020 17:02

Bakanlığın şu branşlar canlı ders yapar diye bir yazı , emir ve genelge var mı ?

Eğer yoksa okul ve kurum idari amirleri suç işliyorlar. Şayet bir dilekçeyle ve Cimer'e yapılan bilgi edinme dilekçesiyle bu canlı dersleri kim ve hangi branşlar yapmalı sorusuda 3 günde çözülür. Ne kurum amirleri ne de diğer tüm branş öğretmenlerinin kafasında bu karmaşık durum kalmaz.Çözülmüş olur.

tuncay59
Şef
23 Eylül 2020 19:18

Bütün branşlar eba üzerinden canlı ders yapmalıdır.Eğitim bir bütündür tüm derslerin eğitimde önemi büyüktür..Ne demek yani ,okulun öğretmenlerinin yarısı hiç bir şey yapamayacak...

Millennium
Şef
28 Nisan 2021 12:49

Şu anki durum nedir bilen var mı? Canlı dersler için sınıfların birleştirilmesinde yasal olarak durum nedir?

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi