Editörler : Pangaea

Pltsd
Aday Memur
23 Eylül 2020 20:55

bide 2022de alınırmış senin gibiler şok :D
hanzel, 4 yıl önce
Tabiki 2020 ile olacak. 2018'in 2 haftalık ömrü kalmışken 2020'nin 2 senelik ömrü var daha ;)

D.korkut
Aday Memur
23 Eylül 2020 23:52

haber yaptığına göre haftaya alım çıkar

castillo
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 00:14

bu alim cikmasa bile 2020 girislilerin ya cikarsa diye tutusmasi acayip haz veriyo nedense ahahahah

D.korkut, 4 yıl önce
haber yaptığına göre haftaya alım çıkar
24 Eylül 2020 00:19

hocam bi de sanki biz 2020 ye girmemişiz ya da 2020 puanımızla atanamayacakmışız gibi konuşuyorlar ya arkama yaslanıp kahkaha atıyorum :) 95,25 netim var her türlü atanıyorum 2020 puanımla ama 2018 ile çıkarsa tadından yenmez :)

castillo, 4 yıl önce

bu alim cikmasa bile 2020 girislilerin ya cikarsa diye tutusmasi acayip haz veriyo nedense ahahahah

castillo
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 00:23

Aynen oyle 2020 de de cogumuz yuksek yapti zaten yine bunlarin onunde olucaz

en azindan 2018 ile atanalim ki onlerinden gidelim adam azalsin ama iste gel gor ki laf anlamakta zorluk cekiyo arkadaslar :)))

nasilolacakbuisler, 4 yıl önce

hocam bi de sanki biz 2020 ye girmemişiz ya da 2020 puanımızla atanamayacakmışız gibi konuşuyorlar ya arkama yaslanıp kahkaha atıyorum :) 95,25 netim var her türlü atanıyorum 2020 puanımla ama 2018 ile çıkarsa tadından yenmez :)

insaatcı1001
Aday Memur
24 Eylül 2020 00:43

Memurlar net boşa haber yapmaz, haber yapıldığına göre istihbarat güçlüdür.
24 Eylül 2020 00:51

faruk hadi başka topicde takıl burada ciddi bir olay konuşuluyor.

MuhMachine
Aday Memur
24 Eylül 2020 10:07

2018 en kolay sınav demişsiniz fakat bu bir sıralama sınavı değil mi? Kolay olsa ne fark eder zor olsa ne fark eder?Ve 2020 tarihin en zor sınavı demişsiniz?Pardon da kime göre zor ve kime göre kolay?Dereceye oynayanlara ve dereceye girenlere sorun bakalım kolay mı zor mu?Yani her şekilde aynı kapıya çıkıyor:önemli olan sıralama.Geçenlerde bir yazınızı görmüştüm konuyu açan insana sinirli şekilde''anlayın artık kardeşim önemli olan sıralama''diye belirtmişsiniz.Bunu bu şekilde belirten birinin bence sınav kolay veya zordu dememesi gerekiyor :)

Hewisel, 4 yıl önce

İkiyüzlülükle ne alakası var. Beleşten 2 ay kazanmışsınız işte. 2018 en kolay sınavdı. Bir daha yapamayacağınız netleri yapmışsınız. Olmamış. Biz ne yapalım. 2020 ile alınması sizi nasıl mağdur edecek. İnsaf insaf. Ne element uyduracaksınız. En şanslılardınız. Başı götü 4-5 aydır Pandemi var.

Asıl Pandemi etkisi 2020 de olacak. Bırakın da bize kalsın bu da.

Haksızlık falan yok. İkiyüzlülük de yok. Kusura bakmayın ama bana burda saldıranların yarısı KADRO YAKICI dır. Bir yerlerde çalışmıyorsa çoğunuz ben hiç bir şey bilmiyorum. Kadro yakmak için çırpınıyorsunuz çoğunuz.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
24 Eylül 2020 10:09

Bu yıl sınav zor falan değildi, normaldi. Yapamayanlar için zordu sadece

MuhMachine, 4 yıl önce

2018 en kolay sınav demişsiniz fakat bu bir sıralama sınavı değil mi? Kolay olsa ne fark eder zor olsa ne fark eder?Ve 2020 tarihin en zor sınavı demişsiniz?Pardon da kime göre zor ve kime göre kolay?Dereceye oynayanlara ve dereceye girenlere sorun bakalım kolay mı zor mu?Yani her şekilde aynı kapıya çıkıyor:önemli olan sıralama.Geçenlerde bir yazınızı görmüştüm konuyu açan insana sinirli şekilde''anlayın artık kardeşim önemli olan sıralama''diye belirtmişsiniz.Bunu bu şekilde belirten birinin bence sınav kolay veya zordu dememesi gerekiyor :)

MuhMachine
Aday Memur
24 Eylül 2020 10:12

Ekleme yapayım 2018 puanından hiçbir beklentim yok.

MuhMachine, 4 yıl önce

24 Eylül 2020 10:24

Allah Allah Ya sen ne kadar akıllısın
hanzel, 4 yıl önce

Hewisel
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 10:38

Dediklerinin arkasındayım. Yazdıklarım birbiriyle çelişen şeyler değil ki.

1- Kpss 2018 kolaydı 2014-2016 ve 2020 ye göre. Buna itirazı olan var mı?

2- Bu bir sıralama sınavı en önemlisi. Buna itirazı olan var mı?

Bu 2 madde birbiriyle çelişen şeyler değil ki. Bunları kendince çeliştirmekle ulaşmak istediğin nedir ki? Evet ben bunları yazdım. 2 side doğru. Ne var bunda ?

Kolay sınavlarda herkes daha iyi netler yapar. Ki nitekim 2018 de yaklaşık 4.500 kişi, 2014 de 3.000 kişi 90 ı geçmiş. Neredeyse %50 lik artış olmuş. Zor sınavlarda psikoloji, zaman yönetimi, stres yönetimi de devreye girer.

Neyse varmak istediğin şeyi veya bakış açını anlayamadım kısacası.

MuhMachine, 4 yıl önce

MuhMachine
Aday Memur
24 Eylül 2020 10:39

Varmak istediğim şeyi tekrar anlatamayacağım maalesef :) ve söylediğin iki durum aynı şey değil birbiriyle çelişiyor. Zor veya kolay diyerek sıralama gerçeğinden uzaklaşıyorsun. Hayırlı atamalar
Hewisel, 4 yıl önce

Bu 2 madde birbiriyle çelişen şeyler değil ki. Bunları kendince çeliştirmekle ulaşmak istediğin nedir ki? Evet ben bunları yazdım. 2 side doğru. Ne var bunda ?

Kolay sınavlarda herkes daha iyi netler yapar. Ki nitekim 2018 de yaklaşık 4.500 kişi, 2014 de 3.000 kişi 90 ı geçmiş. Neredeyse %50 lik artış olmuş. Zor sınavlarda psikoloji, zaman yönetimi, stres yönetimi de devreye girer.

Hewisel
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 10:40

2014 yerine 2016 olacak. Yanlış yazdım

Hewisel, 4 yıl önce

Hewisel
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 10:42

:))) Neden kaçıyorsun konuşmadan. :)))))

Bana anlat da bileyim. Nerde çelişmişim.

:))))

MuhMachine, 4 yıl önce
Varmak istediğim şeyi tekrar anlatamayacağım maalesef :) ve söylediğin iki durum aynı şey değil birbiriyle çelişiyor. Zor veya kolay diyerek sıralama gerçeğinden uzaklaşıyorsun. Hayırlı atamalar

Hewisel
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 10:50

Valla kardeş. Hepimizin tanıdığı ünlü Türkçe hocasını YouTube de dinledik. Zordu dedi. Ben bir sürü matematik hocası dinledim. Bu sorular 60 dakikalık değildi dediler. Bir sürü kişi 10 net civarlarında düşük yaptı. Boş bıraktı. Sen kolaydı diyorsun. Senin ıq 180 olabilir. Ama benim ki o kadar değil.

Yapanlar illaki olmuştur. Olacaktır. Burada 10 yıldır kpss ye çalışanlar da var. Çok zeki arkadaşlarımız da vardır. Onlar iyi yapmışlardır. Ama 85-92 arası saçma bir sıralama gelecek bana göre. "Seçici bir zorluk" olmadı bana göre bu sınav. Sonuçlar açıklanınca göreceğiz.

Umarım birileri beni anlar :)

hanzel, 4 yıl önce

Hewisel
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 10:59

Asıl bahsettiğim şey sıralama zaten. Sınav gereksiz zor olduğu için sıralamalar saçma olacak diyorum. 10 tane matematik sorusu boş bırakmışım. Ben yakıt sorusuna 5 dakika ayırıp 3 cevabını bulmuşum. Rakibim ise yunus emre sorusunu 15 saniyede çözmüş.

Neyse burada anladığım kadarıyla kimse yazılanların mantığına bakmıyor. Olaylar kişiselleştiriliyor. Herkes menfaatine göre konuşuyor işte.

MuhMachine, 4 yıl önce
24 Eylül 2020 11:10

Konuda tartışarak konuyu uplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim iyi ki varsınız :)

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
24 Eylül 2020 11:22

Her sene aynı hikayeleri duyuyoruz zordu zordu diyo millet burda iki ağlanıp sızlanıyorlar sonra sonuçlar açıklanıyor önceki senelerdeki aynı netlere aynı puanlar gelmiş hep. Boş yapmayı bırakın bence zordu zordu deyip. Sorular zor değildi yapan yapmıştır 1 buçuk milyon insan giriyor. Benim 105 netim var mesela çok da çalışmadım 2 buçuk ay çalıştım sadece

Hewisel, 4 yıl önce

Valla kardeş. Hepimizin tanıdığı ünlü Türkçe hocasını YouTube de dinledik. Zordu dedi. Ben bir sürü matematik hocası dinledim. Bu sorular 60 dakikalık değildi dediler. Bir sürü kişi 10 net civarlarında düşük yaptı. Boş bıraktı. Sen kolaydı diyorsun. Senin ıq 180 olabilir. Ama benim ki o kadar değil.

Yapanlar illaki olmuştur. Olacaktır. Burada 10 yıldır kpss ye çalışanlar da var. Çok zeki arkadaşlarımız da vardır. Onlar iyi yapmışlardır. Ama 85-92 arası saçma bir sıralama gelecek bana göre. "Seçici bir zorluk" olmadı bana göre bu sınav. Sonuçlar açıklanınca göreceğiz.

Umarım birileri beni anlar :)

Hewisel
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 11:40

Yaw he he. Sen çok zekisin.

hanzel, 4 yıl önce

Her sene aynı hikayeleri duyuyoruz zordu zordu diyo millet burda iki ağlanıp sızlanıyorlar sonra sonuçlar açıklanıyor önceki senelerdeki aynı netlere aynı puanlar gelmiş hep. Boş yapmayı bırakın bence zordu zordu deyip. Sorular zor değildi yapan yapmıştır 1 buçuk milyon insan giriyor. Benim 105 netim var mesela çok da çalışmadım 2 buçuk ay çalıştım sadece

Toplam 150 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi