Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Eylül 2020 22:01

Talimat geldi. Ek ders mek-ders yok diyor "sü-rü-nün" diyor sevgili bakanlığımız..!

https://www.memurlar.net/haber/928454/meb-den-uzaktan-egitimdeki-ek-ders-ucretlerine-yonelik-aciklama.html?utm_source=headlines

Buraya bir parantez (ama rehber rehber öğretmenlerini boş okula göndererek ücret ödeyecekmiş...

Aynı şekilde nazariyetle boş okulda görev yapacak olan idarecilere de ücretini ödeyecekmiş...

Amma-ve-lakin

Tabanda maaş karşılığı dersin dışına çıkamayan gariban öğretmen taş kemirsinler diyor açıkça...

Daha halen fedakarlık bilmem ne havasında olan öğretm varsa Allah aklı selim versin a dostlar...

_ _ _ _ Şimdi gelelim esas soruya SENDİKALAR 'ın sesini kimler nasıl kıstılar merak konusu?

_ _ _ _ Toplu Sözleşme ile İdare ve uygulayıcının kendi tasarrufundan kaynaklı bu durum için elimizde anayasal hakkımız kalmış mıdır? Kalmışsa nelerdir.

SONUÇ VE HÜKÜM:

Yaşadığımız sürece bağlı olarak acilen, uygulama birliği bulunmayan ek ders ödeneği kaldırılarak maaş tabanına 1000 Bin TL ödeme yapılması gerekmektedir. Bu da mümkün değilse

Öğretmenler olarak bilinçlenmeli ve canli ders yapmama gibi bir Hak Arayışı ortaya konulabilir.

Sendikamın da desteğini arkamda görebilirsem, bugünden tezi yok canli ders vermeyecek, ner nasıl ki bir rehber öğretmen sırf okulda bulunduğu için full ücret alabilecekse, bağlı olarak okulda bulunduğum süreyi maaş karşılığı sayacak ve Eba portalı, canli ders, gecemizi gündüzümüze katan Whatsup grupları rezaletine derhal son veriyorum. olur olur da bu kadar da olmaz hani !!!

Teknososyal
Yasaklı
23 Eylül 2020 22:08

Ya bekçi ya imam - ya topçu ya popçu olacaktık kendi hatamız. Kendi düşen ağlamaz kardeşim.

jajacoelho
Genel Müdür
23 Eylül 2020 22:09

canlı ders verilmeyen branşlar en kralı

jajacoelho
Genel Müdür
23 Eylül 2020 22:11

okulda akşama kadar boş oturursan full ekders var evde 6 saat uzaktan ders anlatırsan hava var..saçmalık bu

Cancansel
Aday Memur
23 Eylül 2020 22:16

yarından itibaren dyk iptal ediyorum. nasıl olda ek ders yok. ne kadar ekmekmo kadar köfte. okula gidip gelirken yaktığım benzin parasına yazık.

D.luffy
Genel Müdür
23 Eylül 2020 22:23

birçok öğretmenin motivesini çok çok olumsuz etkileyecek bir haber.

Öğretmenlik sevgi işidir ama hayat da çok pahalı, birçok tek maaşlı öğretmen zaten ekders ile geçimini sağlıyor maaş ev kredisi vb yerlere gidiyor , çift maaşlı arkadaşlar da tek maaşlı 10 yıllık kredi çektiyse onlar da paramız var daha fazla para ödemeyelim diyerek 3-4 yıllık kredi çekti, onlarda da durum aynı.

Sevgiyi besleyecek maddi imkan da olmalı.

Ama 3 haftadır ortada olan bir konuda yine bu karar çıktıysa elimizden bir şey gelmez.

Adalarr
Aday Memur
23 Eylül 2020 22:24

Büyük mağduriyet yaratacak, sendikaların hiçbir işe yaramaması da ayrı bir olay.

selamdar
Yasaklı
23 Eylül 2020 22:34

Yine bi dolaplar dönüyor MEB'te ya hayırlısı. Çünkü bu düzenleme Mahşeri Vicdanı ZEDELER

yahya4155
Aday Memur
23 Eylül 2020 22:37

1 eylülden bu güne kadar yaptığımız destekleme yetiştirme kursları da boşa mı gitmiş oluyor bu şekilde? Bu şekilde olacağını bilsek dyk açmadık ki sonuçta
23 Eylül 2020 22:40

Zaten her şey ateş pahası. Ek derssiz maaşla geçim imkansız bunu farkında değiller mi. Bu karar sonrasında öğretmenlerin çoğu geçimini sağlayamayacak Allah yardımcımız olsun

windows7
Şef
23 Eylül 2020 23:04

farkında olmaz olurlar mı... birincisi öğretmen topluluğu hiçbir zaman sesini yeterince yükseştememiştir. ikincisi sendikalar satılmıştır. üçüncüsü seçime daha 3 sene var. o yüzden ben ümidimi yitirdim çoktan
hüseyin_63, 4 yıl önce

Zaten her şey ateş pahası. Ek derssiz maaşla geçim imkansız bunu farkında değiller mi. Bu karar sonrasında öğretmenlerin çoğu geçimini sağlayamayacak Allah yardımcımız olsun

miyalin
Yasaklı
23 Eylül 2020 23:12

Demek oluyor ki Covid19 risk kapsamında olup, sağlık bakanlığı risk raporu bulunduğu için idari iznini kullananlara da 5 kuruş ek ders verilmeyecek anlaşılan. Peki bu Toplu Sözleşme ile Cumhurbaşlığı talimatına ayrı düşmez mi.. Hani hak kaybına uğramayacağımız taahhüt edilmişti ...

miyalin
Yasaklı
23 Eylül 2020 23:15

Peki bu durum Toplu Sözleşmeye ek olarak hak kaybına uğramayacağımızı taahhüt altına alan Cumhurbaşkanlığı talimatına da aykırı değil mi

ancelo
Yasaklı
23 Eylül 2020 23:26

"Yaşadığımız sürece bağlı olarak acilen, uygulama birliği bulunmayan ek ders ödeneği kaldırılarak maaş tabanına 1000 Bin TL ödeme yapılması gerekmektedir."

Geç bile kalındı...

ancelo
Yasaklı
23 Eylül 2020 23:29

Onlar idareci, hehe ki onlar rehber öğretm kısaca 2 cenahta danıştay'a kafa tutabiliyor ve her ikisinde de 'Lobici Baski' devrede. Olan tabandaki gariban öğretmen kesimine olup diş geçirecekler

jajacoelho, 4 yıl önce

okulda akşama kadar boş oturursan full ekders var evde 6 saat uzaktan ders anlatırsan hava var..saçmalık bu

erenbay
Yasaklı
23 Eylül 2020 23:34

Sürece uygun kumaş ve kıyafet kesilerek "EK DERS KALDIRILMALI" maaşa katılmalıdır... NET

happymate
Yasaklı
23 Eylül 2020 23:38

İnanılır akıl alır iş değil. Bazı yorumlarda denildiği gibi "Ülkede MEB'in icraatlari ne zaman ki eşyanın tabiatına ters düşmez; işte o vakit ülke de kendiliğinden düzelir." Allah yardımcımız olsun.

Teknososyal
Yasaklı
23 Eylül 2020 23:59

HAFTALARDIR O KADAR KONUŞTUK, TARTIŞTIK, MEB E FİKİR-ÖNERİ-SENTES ADINA NE DERSEK DİYELİM, KATKIDA BULUNMAK İSTEDİK

https://forum.memurlar.net/konu/2430633/1.sayfa

AN-CAAAK

"İtibarınız itibarımızdır" diyen aynı MEB, öğretmenlerine diş geçirmek istemiştir. gerisi palavra.

D.luffy, 4 yıl önce

birçok öğretmenin motivesini çok çok olumsuz etkileyecek bir haber.

Öğretmenlik sevgi işidir ama hayat da çok pahalı, birçok tek maaşlı öğretmen zaten ekders ile geçimini sağlıyor maaş ev kredisi vb yerlere gidiyor , çift maaşlı arkadaşlar da tek maaşlı 10 yıllık kredi çektiyse onlar da paramız var daha fazla para ödemeyelim diyerek 3-4 yıllık kredi çekti, onlarda da durum aynı.

Sevgiyi besleyecek maddi imkan da olmalı.

Ama 3 haftadır ortada olan bir konuda yine bu karar çıktıysa elimizden bir şey gelmez.

24 Eylül 2020 00:12

Konu başlığında verdiğim linte popüler bir yazı dikkatimi çekti, inceleyelim bakalım.

"Bu yazı Toplu Sözleşme kararları ile İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliklerine aykırıdır. Yönetmeliklerde ders yılı içinde haftalık ders programı dağıtılması gerektiği belirtilmiştir. Ders programı verirsen idari izinli olunan günlerin ek ders ücretini ödemen gerekir. Bakanlık şark kurnazlığı yapıp ders programları tanımlamamış gibi hareket etmektedir.Rehber öğretmenler yüzyüze eğitim yokken okula gidecek ve hiçbir şey yapmadan ek ders ücreti alacaklar. Sınıf öğretmenleri 30 saat canlı ders tanımlandığı için ek ders alacaklar. Branş öğretmenleri ise canlı ders saati az olduğu için ücret alamayacaklar. Sendikaların derhal dava açmaları gerekir. Sendikamı yarın bilgilendireceğim. Dava açmazlarsa ben açacağım..."

fibermen
Yasaklı
24 Eylül 2020 00:26

Yapacak ne biliyim beni çekip çevirecek kadar bir zanaatim olsun vallahi bu meslek yapılmaz ya..

Teknososyal
Yasaklı
24 Eylül 2020 00:33

"Bence ek ders adlı ödeme kaldırılıp öğretmenlere doğru düzgün, diğer memur ünvanlarından olduğu gibi mevsime ve küresel sosyal ve ekonomik olaylara göre değişmeyen, mesleğin onur ve sorumluluğuna yaraşır, öğretmenliğin kariyer meslek olduğu söylemini boşa çıkarmayan düzeyde maaş ödenmeli."

Çok güzel yazmış. Lakin bizde bunun uygulayıcısı olacak liyakatli bir yönetim kaldı mı.. iş orda

Toplam 195 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi