Editörler : Mehmet Balci
24 Eylül 2020 11:02

Screep
Aday Memur
Hayırlısı hocam inş iyi puan gelir. Eem, inşaattan daha iyi belki siz kendi bölümünüze atanırsınız benim ne gelirse artık
Keremertt, 4 hafta önce - Alıntıya git
İnşallah olur sizinde hocam. İki bölümünde bu iki senedeki atamalarda 90 bandından ineceğini düşünmüyorum. Elimizden geleni yaptık, bundan sonrası hayırlısı
24 Eylül 2020 11:10

Keremertt
Aday Memur
İnşallah olur sizinde hocam. İki bölümünde bu iki senedeki atamalarda 90 bandından ineceğini düşünmüyorum. Elimizden geleni yaptık, bundan sonrası hayırlısı
Screep, 4 hafta önce - Alıntıya git
Aynen oyle +90 puan lazım hayırlısı dediğin gibi sonuçlar açıklansın zaten puan ve başarı sırasına göre biraz belli olur
24 Eylül 2020 12:34

civillengineerrr
Memur
İnşallah bakalım 91 puan altı gelmezse iyi zaman yetmedi mat boş kaldı baya yoksa gy 50 den aşağı olmazdı

Hocam mesajlarınızı okudukça kullanıcı adınıza baktım acaba ben mi yazdım bunları diye kendimden şüphe ettim :) Benimde GY:42 Doğru 8 Yanlış GK:55 Doğru 4 Yanlış normalde denemelerde GY 50 netin altına hiç inmedim sınavda mahvettim. Ama ben sizin kadar karamsar değilim sınavdan çıktığım günden bu yana burayı ve birtakım telegram gruplarını takip ediyorum netlerimizi genele göre iyi ilginç bir şekilde. GY herkes hemen hemen aynı yapmış ama GK 55 net üstü çok az var. Kurtarırsa orası kurtaracak bizi ve her ne kadar 2016 yılındaki alımlar gibi büyük rakamlar beklemesem de 2018e göre bu sınavla daha fazla alım yapılacağını düşünüyorum. 90 üstü atanır bence. Düz memurluk da kesin gibi duruyor

24 Eylül 2020 13:17

Keremertt
Aday Memur

Hocam mesajlarınızı okudukça kullanıcı adınıza baktım acaba ben mi yazdım bunları diye kendimden şüphe ettim :) Benimde GY:42 Doğru 8 Yanlış GK:55 Doğru 4 Yanlış normalde denemelerde GY 50 netin altına hiç inmedim sınavda mahvettim. Ama ben sizin kadar karamsar değilim sınavdan çıktığım günden bu yana burayı ve birtakım telegram gruplarını takip ediyorum netlerimizi genele göre iyi ilginç bir şekilde. GY herkes hemen hemen aynı yapmış ama GK 55 net üstü çok az var. Kurtarırsa orası kurtaracak bizi ve her ne kadar 2016 yılındaki alımlar gibi büyük rakamlar beklemesem de 2018e göre bu sınavla daha fazla alım yapılacağını düşünüyorum. 90 üstü atanır bence. Düz memurluk da kesin gibi duruyor

civillengineerrr, 4 hafta önce - Alıntıya git
Ortak yön çokmuş gerçekten :) hocam bölüm inşaat olunca insan bir şeye sevinemiyor ki ayrıca düz memur da alım gittikçe az oluyor. İnş sen haklı çıkarsın karamsar olmam bira da kendimi en kötü sonuca hazırlamak ile ilgili. İnş dediğin gibi genele zor gelmiştir de iyi bir puan ve sıralama gelir. İnan şimdi bim a101 şok gibi marketleri dolandım iş başvurusu için cv getir dediler iş güç yok olsun da ne olursa olsun kafasındayım tabiki inşaat müh olursa daha iyi ama bir düz memur olursam da yatıp kalkıp şükrederim :)
24 Eylül 2020 16:47

yenimezuninşaatmüh
Aday Memur
Ortak yön çokmuş gerçekten :) hocam bölüm inşaat olunca insan bir şeye sevinemiyor ki ayrıca düz memur da alım gittikçe az oluyor. İnş sen haklı çıkarsın karamsar olmam bira da kendimi en kötü sonuca hazırlamak ile ilgili. İnş dediğin gibi genele zor gelmiştir de iyi bir puan ve sıralama gelir. İnan şimdi bim a101 şok gibi marketleri dolandım iş başvurusu için cv getir dediler iş güç yok olsun da ne olursa olsun kafasındayım tabiki inşaat müh olursa daha iyi ama bir düz memur olursam da yatıp kalkıp şükrederim :)
Üzülerek tamamen katılıyorum Hocam sana, özel sektör de hiç iç açıcı değil o yüzden zaten inşaat mühendisliğinin KPSS puanı gittikçe artıyor tek çıkış kapısını burası görüyor herkes doğal olarak. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah :)
24 Eylül 2020 17:02

Oteksen
Aday Memur
Hocam şu olay bir türlü anlaşılamadı. Net - puan bunlar zamazingo. Esas olan sıralama. 98 puan alırsın ama sıralaman 50 bindir( olmaz ama anlaşılması için farazi konuşuyorum) atanamazsın ya da 80 net yaparsın ama ilk 100 desindir ve atanırsın. Lütfen şu net ve puan kafasından çıkın. Evet genel olarak bir bilgi verir mi verir ama sıralama açıklanmadan bir şey konuşmak beyhude boş telaş
24 Eylül 2020 17:03

hankpss
Memur
Hocam şu olay bir türlü anlaşılamadı. Net - puan bunlar zamazingo. Esas olan sıralama. 98 puan alırsın ama sıralaman 50 bindir( olmaz ama anlaşılması için farazi konuşuyorum) atanamazsın ya da 80 net yaparsın ama ilk 100 desindir ve atanırsın. Lütfen şu net ve puan kafasından çıkın. Evet genel olarak bir bilgi verir mi verir ama sıralama açıklanmadan bir şey konuşmak beyhude boş telaş
Oteksen, 4 hafta önce - Alıntıya git

peki sıralama kaç olmalı dhmi memurluk için

24 Eylül 2020 17:11

Oteksen
Aday Memur

peki sıralama kaç olmalı dhmi memurluk için

hankpss, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hocam malum ki atama sayısına göre değişir fakat DHMİ 4001 den düz memur için sanırım ilk 700 civarı gerekecektir.
24 Eylül 2020 18:04

civillengineerrr
Memur
Oteksen, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hocam onun biz de farkındayız ama ister istemez nete göre bir fikir yürütüyoruz şu aşamada. Ben 2018de de girdim sınava puanın önemsiz olduğunu anlayabilecek en iyi grup 2018e giren inşaat mühendisleridir. Ancak 90 puanın altında atama olmasına neredeyse imkansız gözüyle bakarken 91-92 olursa atanırız düşüncesine giriyoruz 2020 KPSS için, çünkü zor olmasa da çok zaman gerektiren bir sınavdı. Yine de sözün özü sizinle aynı fikirde olmamak elde değil atamalar sıralamaya göre yapılıyor. Sıralama belli olmadan net bir şey kimse söyleyemez

24 Eylül 2020 18:26

ihdiyar
Aday Memur

Şu an dünya geneli büyük bir ekonomik kriz var. Uzmanlar 2. dalga ile daha da artacağını söylüyorlar. Pek çok ülke imf den kredi almaya uğraşıyor. Devlet her ne kadar ekonomik olarak güçlü kalmak için hamleler yapsa da, burada devletler üstü, dünyayı yutmak isteyen bir mekanizma görünüyor.

Bunların konumuzla alakası şu. Devlet doğal olarak yazılım, sağlık, milli savunma ve emniyete ağırlık vermiş durumda. Yani inşaat mühendisleri veya diğer mühendisler ana gündem maddesi değil. Bu yüzden mühendis ataması epey azalmış durumda. Ancak ileride bu durum değişebilir. Bu siyasilerin vereceği bir karara bakar. Yani olumlu veya olumsuz bir şey söylemek güç.

Onbinlerce hemşire, polis, öğretmen alınabiliyorsa, devlet isterse mühendis de pekala alır.

Asıl sorun ise, alımların merkezi atamayla yapılmaması.

Ve ileride kpss'ye ilaveten kurum sınavlarının bile yapılabileceği söyleniyor.

Onbinlerce mühendis şu an boşta. Çoğu kyk borcunu bile ödeyemiyor. Düz memurluğa bile razılar. Özel sektör şartlarına hiç girmiyorum.

Ancak okuma yazma bilenin memur olduğu, lise mezunlarının öğretmen olduğu nesil, 30 yaşına gelip, belki 2 yabancı dil bilip, yüksek lisans yapıp boşta kalan adamı ağzına sakız yapıyor ya, bana o koyuyor.

28 Eylül 2020 01:27

matematikççi
Aday Memur

90 puan üstü alanların hep uzaylı olduğunu düşünmüşümdür

Toplam 31 mesaj