Editörler : nayzen
24 Eylül 2020 11:40   


Memurun alt kadroya atanmasında itiraz için bir süre var mı?

Daha önce Fakülte sekreteri olarak görev yapmakta iken yazılı onayım olmadan boş kadro olmadığı için hastane müdür yardımcısı kadrosuna atandım. Fakat müdür kadrosuna bir türlü atanmadım. Aradan yaklaşık 1,5 yıl geçti. eski kadroma dönmem yada müdür kadrosuna atama hakkım bu sürede itiraz etmediğim için sona ermiş midir? Bununun için hangi yolları izleyebilirim.

24 Eylül 2020 23:25

techie officer
Daire Başkanı

"fakülte sekreteri olarak görev yapmakta iken" derken, siz müdür yard. olarak atanmadan önce kadronuz mu fakülte sekreteriydi, yoksa göreviniz mi fakülte sekreteriydi. ikisi aynı aynı şey değil çünkü. fakülte sek. kadrosunda değilseniz müdür yard. kadrosuna atayabilirler tabiki. ama fakülte sek. kadrosunda iken onayınız olmadan, bir gerekçe yoksa, alt kadroya atama yapamazlar. zamanında dava açsaydınız kesin kazanırdınız. hülle meselesi mi yoksa? söz verildi ama tutmadılar mı yoksa? daha açık yazarsanız sorunuza bir cevap bulabiliriz bence...

27 Eylül 2020 18:28

balarest
Genel Müdür
idarenin tebliği itibarı ile 60 gun
28 Eylül 2020 12:01

mustafacoskun1973
Aday Memur

Fakülte sekreteri kadrosunda 7 ay kaldım ama bu süre içerisinde hastaneye görevlendirildim. Şu emeklilik göstergem 3000 kazanılmış hakkımdan dolayı. Fakülte sekreterliği görevimin büyük kısmı hastanede geçti. Hastanede boş kadro olmadığı için yazılı bir onayım alınmadan sözel olarak söylenerek müdür yard. kadrosuna atandım. Şu anda hastane müdürlüğü kadrosunda boşluk var ama atanmam yapılmadı bunun için ne yapabilirim.

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?