Editörler : Mehmet Balci
24 Eylül 2020 21:16

cangele10
Kapalı

Ama ortada haksızlık oluşuyor bunun farkında değil misiniz? Her bölüme atama şansı olmuyor öğretmenlere yapılan kadar diğer bölümlere de yapılsa zaten kimse isyan etmez.

Bizden başkasına atama yapılmasin demiyoruz öğretmenlere yapılıyorsa diğer bölüm mezunlarına da yapılsın diyoruz

Flower3, 2 ay önce - Alıntıya git

Tamam da bu tür çekişmeler birlik olmayı baltalıyor.Bunun yerine merkezi atamalara dönüş için mülakatların kaldırılması için çaba harcamak lazım bence.Bu formda bile aynı branş içinde çekişmeler oluyor maalesef.Rakibim ölsün bitisin morali bozulsun ben öne çıkayım.Eğer burada birlik olunacaksa bunlar iyi yöntem değil.

24 Eylül 2020 21:31

ekonomikk.çöküş
Şef

60 bin atama dedikodusu tamamen palavradan ibaret merak etmeyin gençler! O kadar atamayı bir anda yapacak ne para kaldı hükümette ne de o kadar öğretmen açığı var.Daha doğrusu toplam 60-70 bin civarı açık var ama bir anda hepsini alıp bütçeyi daha da zorlamazlar,gelecek senelerde öğretmen olma hayali kuranları da umutsuz bırakmazlar.

Zaten bundan 4-5 ay önce MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı "Artık her sene toplam 10 bin atama yapma durumumuz var" diye konuşmuştu.

Tahminimce Şubat ayında tek atama yapacaklar ve 10 veya en fazla 15 bin atama olacak.

Eğer 10-15 binden daha fazla atamaya ihtiyaçları olursa asgari ücret seviyesine çalışan "ücretli öğretmen" alarak o açığı kapatırlar.

Onun dışında birkaç sene sonra yaşama ihtimalimizin çok yüksek olduğu ekonomik iflasla birlikte öğretmen maaşlarının da kamuda tasarruf gereği şu anki asgari ücret seviyesine yakın bir seviyeye çekileceğini düşünüyorum.Öğretmenlerimizden de fedakarlık bekliyoruz diyecekler ve gerekirse yasasını çıkarıp böyle bir indirime gidecekler bence.

Uzun seneler sürecek ekonomik buhrana da hazır olsun herkes,çok zor zamanlar bizi bekliyor gerçekten!

24 Eylül 2020 21:39

Kamilc1
Aday Memur
Adam olsaydın eğer o ogretmenlık yapılan okullara muhendıslerı teknıkerleri senın ağa baban 90 ile almadığı için o insanların sırf karın tokluğuna gıdıp derece ile bitirdiği okulu asgari ücrete çalışıp yaptığını Buda yetmez gibi sızın gibi at kafalarının kalkıp nesıl yetıstırıyoruz dıe ahkam kesıp sadece ıvır zıvır konuşmanız acayıp sıkıyor artık boş beleş insansın 65 ile kamu da ogretmen var atanmıyorsan daha neye kadro istıyorsun
Blue721, 2 ay önce - Alıntıya git
sende öğretmenlik okusaydin madem
24 Eylül 2020 23:00

teknikmagdur
Kapalı

Blue kuş beyinli beyinsiz karga 87 ile atanamadım. Lan şerefsizlik yapma adi it sen kimsin bana hakaret ediyorsun?

Gerçekten de ne kadar boş bi varlıksın. Öğretmenlerinin en büyük ayıbı senin gibi bir cahile diploma vermeleri , bu ayıp senin değil seni yetiştirememiş öğretmenlerin maalesef . Atın bilmem neresisin sen....

25 Eylül 2020 00:15

bams
Memur
kim ataniyorsa atansin umrumda değil lakin bende +85 puanla atanamadim çevremde 70 puanla atanmış öğretmen var 60 bin alım olursa adını soyadını yazan herkes öğretmen olacak. madem öyle herkese formasyon versinler herkes öğretmen olsun biraz liyakat sadece, ağlamayı bırakıp ders çalışın bence 70 üstü puan alın zaten atanirsiniz 60 bin nedir ya 2 yıldır merkezi alımdan 3500 kişi alinmisken ve 86 puanlarla 90 puanlarla millet bostayken sadece kendini düşünmek olmaz. bu ülkenin üretmeye de ihtiyacı var vergi toplayana da ihtiyacı var sadece öğretmene değil.
25 Eylül 2020 00:41

Flower3
Memur
kim ataniyorsa atansin umrumda değil lakin bende +85 puanla atanamadim çevremde 70 puanla atanmış öğretmen var 60 bin alım olursa adını soyadını yazan herkes öğretmen olacak. madem öyle herkese formasyon versinler herkes öğretmen olsun biraz liyakat sadece, ağlamayı bırakıp ders çalışın bence 70 üstü puan alın zaten atanirsiniz 60 bin nedir ya 2 yıldır merkezi alımdan 3500 kişi alinmisken ve 86 puanlarla 90 puanlarla millet bostayken sadece kendini düşünmek olmaz. bu ülkenin üretmeye de ihtiyacı var vergi toplayana da ihtiyacı var sadece öğretmene değil.
bams, 2 ay önce - Alıntıya git

Malesef işte sadece öğretmene ihtiyaç var gibi durmadan atama yapılıyor. Onlar 70 li puanlarla atanirken yüksek puan alanlar sırf öğretmenlik mezunu olmadığı için atanamiyor

25 Eylül 2020 00:45

bams
Memur

Malesef işte sadece öğretmene ihtiyaç var gibi durmadan atama yapılıyor. Onlar 70 li puanlarla atanirken yüksek puan alanlar sırf öğretmenlik mezunu olmadığı için atanamiyor

bu ülkede ağlamayı bilen bir öğretmen nesil çıktı Malesef hocam nerde o eski az parayla Anadolu köyüne gidip tezek sobasiyla sınıfı ısıtan öğretmenler. ben 2016 mezunuyum o yıllardan beri puanım 80.1, 2017 (82), 2018 puanım da 85.6 ve yemin ediyorum bu kadar ağlamıyorum ve ağlamayacam da puan yanarsa da yansın yukarda Allah var rızık verenlerin en hayırlısı.
25 Eylül 2020 00:53

Statistic4
Aday Memur

Maalesef sayıları bizden fazla olduğu için her türlü seslerini duyuruyorlar.Sitede gördüğüm en mantıklı başlık.Bu ülkede atanmak için öğretmenlik mezunu mu olmamız gerekiyor.Sıra artık bize gelmeli.

25 Eylül 2020 01:13

furkangs
Yasaklı
Bence mesela herkesi sınava soksunlar önce formasyon verip. Sonra kaynak bölüm oluştursunlar Matematik = tüm mühendislikler Fizik = eem , insaat , makina vs. Kimya = kimya , genetik mühendisliği Biyoloji = biyomedikal vs Bakalım ondan sonra 50 soruda 8 net olan ogretmenlik alan testleri nasıl yukseliyor. Kalite nasıl artıyor. Ama bunu dedikodusu bile ogretmenleri sokağa döker. Neden kendilerine güvenmiyorlar
25 Eylül 2020 01:21

Türkiyelii
Aday Memur

Öğretmen atamasına itiraz edeceğine birde DR,polis,bekçi alımlarına itiraz et bu daha zekice, öğrenci sayısı her geçen yıl arttığına göre tabi ki öğretmen ataması yapılır. Ankara 1.bölge pilotuygulamalar bu ilde hep yapılırken Ankara?da bir çok okulda ilkokullarda bir sınıfta 50 öğrenci var. Türkiye de her yıl 100.000 ücretli yani asgariücretin altında korsan öğretmen çalışıyor,Türkiye de öğretmen ihtiyacı şu anda 180.000 ama maalesef bunun 1/4 ü bile alınmıyor. Biraz zeki olakıllıca talepte bulunun,saçmalamayın. Mühendis olduğunu ve okullarda daha iyi ders vereceğini iddia eden sivri akıllı; sen öğretmenlik değildoktorlardan daha iyi doktorlukta yapabilirsin, hatta hakim savcıya ne gerek var zaten senin gibi mühendisler hakemlik savcılıkta yaparlar. İyi bir mühendis olsaydın özelde şimdi 30.000₺ maaşla çalışırdın,burada öğretmen kadrolarına sulandığına göre boş beleş diploma almış birisindemek ki. Yazıkkk.....

teknikmagdur, 2 ay önce - Alıntıya git
senede 7 bin polis alınıyor sen iyi misin ?? senin gitmedigin pandemi surecinde onlar koştu hep vatandaşa , sağlıkçılar da aynı şekilde. sen ise yan gelip yatmayı tercih ettin sayın öğretmen, ya da öğretmen adayı ya da yandaşı.. her neysen artık..
25 Eylül 2020 01:52

Hewisel
Şube Müdürü

Arkadaşlar ben EEM yim.

Ülkemizde bildiğim kadarıyla 100.000 öğretmen açığı var. 80.000 de ücretli öğretmen var. Ve bunlar 2.000 TL ye çalışıyorlar. Bu arkadaşlar ne kadar faydalı olacaklar sizce çocuklara. 2.000 TL ye nasıl geçinsinler. Dağın başında lojman yok, ev yok, yol yok, sıra yok. Maaş da olmayınca maalesef öğretmenlik de yok. Geçici öğretmenlikler yapılıyor. 1 ay 5 ay 1 yıl. Yani kısacası yama yapılmış eğitime.

Bu ülkenin gencecik çocukları eğitimsiz kalıyor. Bunlar yarın öbür gün kendilerine zarar, topluma zarar, bu ülkeye zarar. En az 100.000 kadrolu öğretmen lazım bu ülkeye. Buradan kısılmamalı kesinlikle.

Tezek yakmaktan bahseden arkadaşım. 2.000 TL ye git ücretli öğretmenlik yap. Seni tutan yok.

Amma şu da var ki. Öğretmenlik kutsal meslek bence. Çok gördüm. Çocukların eğitimini aksatan, aksattığı halde aksatmadığını iddia eden yalancı, ek iş yapan, ek ders veren mide bulandırıcı öğretmenler de var.

Dediğim gibi 80.000 de öğretmen alınsa azdır. Alınsın abi. Ben hiç üzülmüyorum. Ama ek iş yapan, gizliden ek ders veren öğretmen de saniyesinde işten atılmalı. Zengin olma derdin varsa öğretmen olmayacaktı kardeşim.

25 Eylül 2020 02:13

Flower3
Memur

Maalesef sayıları bizden fazla olduğu için her türlü seslerini duyuruyorlar.Sitede gördüğüm en mantıklı başlık.Bu ülkede atanmak için öğretmenlik mezunu mu olmamız gerekiyor.Sıra artık bize gelmeli.

Statistic4, 2 ay önce - Alıntıya git

Sayıları bizden fazla değil hocam sadece az önce arkadaşın da dediği gibi iki zırlıyorlar iki duygu sömürüsü yapıyorlar sonrası yan gel yat. Öğretmenliğin eski değeri mi kalmış malesef.

25 Eylül 2020 02:18

Flower3
Memur
bu ülkede ağlamayı bilen bir öğretmen nesil çıktı Malesef hocam nerde o eski az parayla Anadolu köyüne gidip tezek sobasiyla sınıfı ısıtan öğretmenler. ben 2016 mezunuyum o yıllardan beri puanım 80.1, 2017 (82), 2018 puanım da 85.6 ve yemin ediyorum bu kadar ağlamıyorum ve ağlamayacam da puan yanarsa da yansın yukarda Allah var rızık verenlerin en hayırlısı.
bams, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam Meb de öğretmen olan ve instagram da kullanan bi hocamız var ismini vermek istemiyorum. Kendisiyle bu atama konusunda tartismistik bana dediği şey şuydu: aglamayana mama vermiyorlar bu ülkede demişti. Siz de aglayin siz de atanin demeye getirdi yani. Düşünün bunu yaşını başını almış bir öğretmen dedi.

25 Eylül 2020 08:53

bams
Memur

Hocam Meb de öğretmen olan ve instagram da kullanan bi hocamız var ismini vermek istemiyorum. Kendisiyle bu atama konusunda tartismistik bana dediği şey şuydu: aglamayana mama vermiyorlar bu ülkede demişti. Siz de aglayin siz de atanin demeye getirdi yani. Düşünün bunu yaşını başını almış bir öğretmen dedi.

Malesef sistem bunu gerektirdi hocam. herkes yazıyor atamayı yapın da öğrencilerime kavusayim Dünyanın en büyük yalanı %95 öğrenci umrumda bile değil.
25 Eylül 2020 08:54

xpresshero
Genel Müdür

KPSS ye giren diğer bölüm mezunları sayıca daha fazla olmasına rağmen bizlere verilen kadro sayısı öğretmenlere verilenle aynı olmak bir kenara 20 de 1i kadar bile değil. Bir tarafın gönlünü yaparken diğer tarafı yıkıyorlar. 60 bin öğretmen alıyorsa 60.000 de diğer branşlardan almalı. Veya bir yıl 60.000 öğretmen aldıysa diğer yıl da diğer branşlardab almalı.bir çözüm bulunması gerekiyor. Hepimiz öğretmen mi olalım yani. diğer fakülteler neden açık o zaman. İhtiyaç fazlası ise kapatilsin. Siz benim bölümünden 88 kişi aldınız ama utanmadan geri ödemesiz burs veriyorsunuz benim bölümünü seçip okuyacak gençlere. Bize yapılan bu ayıp daha ne kadar sürecek?

25 Eylül 2020 09:02

bams
Memur

Arkadaşlar ben EEM yim.

Ülkemizde bildiğim kadarıyla 100.000 öğretmen açığı var. 80.000 de ücretli öğretmen var. Ve bunlar 2.000 TL ye çalışıyorlar. Bu arkadaşlar ne kadar faydalı olacaklar sizce çocuklara. 2.000 TL ye nasıl geçinsinler. Dağın başında lojman yok, ev yok, yol yok, sıra yok. Maaş da olmayınca maalesef öğretmenlik de yok. Geçici öğretmenlikler yapılıyor. 1 ay 5 ay 1 yıl. Yani kısacası yama yapılmış eğitime.

Bu ülkenin gencecik çocukları eğitimsiz kalıyor. Bunlar yarın öbür gün kendilerine zarar, topluma zarar, bu ülkeye zarar. En az 100.000 kadrolu öğretmen lazım bu ülkeye. Buradan kısılmamalı kesinlikle.

Tezek yakmaktan bahseden arkadaşım. 2.000 TL ye git ücretli öğretmenlik yap. Seni tutan yok.

Amma şu da var ki. Öğretmenlik kutsal meslek bence. Çok gördüm. Çocukların eğitimini aksatan, aksattığı halde aksatmadığını iddia eden yalancı, ek iş yapan, ek ders veren mide bulandırıcı öğretmenler de var.

Dediğim gibi 80.000 de öğretmen alınsa azdır. Alınsın abi. Ben hiç üzülmüyorum. Ama ek iş yapan, gizliden ek ders veren öğretmen de saniyesinde işten atılmalı. Zengin olma derdin varsa öğretmen olmayacaktı kardeşim.

Hewisel, 2 ay önce - Alıntıya git
öğretmen alınmasın demiyorum bende hocam lakin 4 yıldır mezun olduk asgari ucretlu işler bile hepsi torpilli devlet bize 2 bin liralık bile iş imkanı saglamadım sözgelimi ülke kaynaklarını hepsi öğretmen alımına mı aktarılsın yeni atanan 60 bin öğretmenin maaşının finansmanı için yeni ek vergiler konup enflasyon mu yaratılsın ki zaten bunlar maaşlarını da beğenmiyor. Ve tek istediğim şu ülke kaynakları hepimizin ve ben 85 üstü puan alıp bostayken biri leri 60 la öğretmen oluyorsa vay o ülkenin haline..
25 Eylül 2020 09:02

hanzel
Şube Müdürü

KPSS ye giren diğer bölüm mezunları sayıca daha fazla olmasına rağmen bizlere verilen kadro sayısı öğretmenlere verilenle aynı olmak bir kenara 20 de 1i kadar bile değil. Bir tarafın gönlünü yaparken diğer tarafı yıkıyorlar. 60 bin öğretmen alıyorsa 60.000 de diğer branşlardan almalı. Veya bir yıl 60.000 öğretmen aldıysa diğer yıl da diğer branşlardab almalı.bir çözüm bulunması gerekiyor. Hepimiz öğretmen mi olalım yani. diğer fakülteler neden açık o zaman. İhtiyaç fazlası ise kapatilsin. Siz benim bölümünden 88 kişi aldınız ama utanmadan geri ödemesiz burs veriyorsunuz benim bölümünü seçip okuyacak gençlere. Bize yapılan bu ayıp daha ne kadar sürecek?

xpresshero, 2 ay önce - Alıntıya git

Peki sen niye öğretmen olmadın kardeş? Sen üniversite ve bölüm tercihlerini yaparken de öğretmen alımları bu civardaydı ve diğer mesleklerin alımları da yine bu civardaydı kamuda. Bunları bilerek seçtin noldu şimdi? Şunu hiç öğrenemediniz veya aslında biliyorsunuz ama işinize gelmiyor. Devlet hiç kimseye kadro vermek zorunda değil çünkü devletin böyle bir zorunluluğu yok! İsterse önümüzdeki yıl bütün mühendislik alımlarını durdurur kamuda bir tane bile almaz, bu tamamen kendi inisiyatifi. Siz okul okuyup bölüm bitirdiniz diye kamuda size mutlaka bir pozisyon açılacak gibi bir dünya yok! Resmen herkes devletin okulu bitirince kamuya atamasını bi şart gibi görmeye başladı şaka gibi

25 Eylül 2020 09:07

immune12
Şube Müdürü
Her yer öğretmen çoğu da vasıfsız 75'ten düşük KPSS puanı alan hiçbir öğretmenin atanamaması için yasa falan çıkmalı bence. Vasıfsız öğretmen doldu kamu kadroları ve bunların hiçbirinin öğrenci yetiştirmek gibi bi dertleri de yok devlet parayı yatırsın her ay ve okullar tatil olsun da yatalım tek dertleri
hanzel, 2 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle haklısınız. Ekşi sözlükte de başlık açmışlar dün. ek ders ücreti alamıyoruz diye ağlıyor çoğu.

25 Eylül 2020 09:18

immune12
Şube Müdürü

Arkadaşlar ben EEM yim.

Hewisel, 2 ay önce - Alıntıya git

Hiçbir meslek kutsal değildir. Herkes verdiği hizmet karşılığı karşı ücretini alır. Ne bu öğretmenler kutsaldır geyiği anlamıyorum. Adamlar bu zorlu salgın sürecinde devlet o kadar zordayken ek ders ücreti alamıyoruz diye ağlıyorlar. Bu mu kutsallık?

25 Eylül 2020 09:24

hanzel
Şube Müdürü

Hiçbir meslek kutsal değildir. Herkes verdiği hizmet karşılığı karşı ücretini alır. Ne bu öğretmenler kutsaldır geyiği anlamıyorum. Adamlar bu zorlu salgın sürecinde devlet o kadar zordayken ek ders ücreti alamıyoruz diye ağlıyorlar. Bu mu kutsallık?

immune12, 2 ay önce - Alıntıya git

Öğretmenlerin sayısı çok fazla olduğu ve iyi örgütlenebildikleri için sesleri çok fazla çıkıyor. 10 aydır yatıyorlar evde hiçbir sey yapmadan ayda ortalama 4500 lira ödeme aldılar. Sonra da bu gerçeği dile getirenler suçlu oldu hatta bir milletvekili böyle dedi diye çıkıp özür dilesin dediler geçenlerde. İnsan oğluna böyle yaranamazsın işte verdikçe daha fazlasını ister hep

Toplam 96 mesaj