Editörler : "eskiyara"Pangaea
«45678910111213141516

Mehmet Hakyemez
Aday Memur
15 Aralık 2020 01:08

Rehber öğretmenleri o kazancı hak ediyor. Burada bir haksızlık varsa sınıf rehber öğretmenlerine yapılmıştır. Uzaktan eğitim sürecinde kesinlikle okul rehberöğretmeninden geri kalmayacak şekilde çalışıyorlar.Ama kazançları eşit olmuyor maalesef


psikolojikdanışman42
Genel Müdür
16 Aralık 2020 04:14

bunu okulundaki rehber öğretmene sorsana delikanlı...

ağlama duvarı mı burası?


silivripdr
Daire Başkanı
16 Aralık 2020 14:44

Şimdi bu arkadaşın eski erkek arkadaşı Rehber Öğretmenmiş. Bunu çok üzmüş, mağdur etmiş. :)


sias
Memur
04 Aralık 2021 21:14

Şu yazıyı bakanlığa yollamak lazım. Cidden ay sayıyorum, zaten sorunlu bir lisedeyim, bugün hangi sınıfta yine gürültü olacak ,susmaları için kavga edeceğim, bana hangi öğrenciler dinlenecek diye strese girdiğim yetmezmiş gibi aşağıda hocalarının saydığı tüm angarya işleri bize yaptırıyor idare, hatta koçluğu bile itekediler bize, veli arama, öğrenci derdi ,evrak ,her yer evrak. Bak daha öğrenciyle uğraşmak bile beni strese sokarken bir de bunlarla ilgileniyorum . Keşke değişse ama yıllardır böyle. O yorgunluk yetmiyor ,idare programı bilerek boşaltıp boş derse sokuyor, panoz değerler eğitimi, belirli gün bin tane başka ivirzivirlar dahil, adamlar törenlere bile katılmıyor.

fibermen, 4 yıl önce

https://forum.memurlar.net/konu/1960524/1.sayfa

"ÖĞRETMENLERDEN MEB'E !

Meb'in uyguladığı '' rehberlik işleyiş sistemi '' yanlışlığından ötürü rehberlikçilerin biizm sırtımızdan maaş almasına ve de okulda '' bu rehber öğretmenler bu kadar maaş alıyorsa ee ben enayi miyim ? '' dedirten uygulamaları istemiyoruz.

Okulun barış ve huzurunu bozan bir sistem istemiyoruz.

Okulda bütün işleri yapıp paranın ve itibarın başkalarına verilmesini istemiyoruz.

Sene sonuna kadar çalışıp bir şeyler yaptıktan sonra , sene sonu toplantısında müdür beyin ,bütün işi yapan branş öğretmenlerini görmeyerek, ''efendim rehber öğretmenden dolayı şoyle boyle öğrencilerimizde şöyle değişimler oldu...'' demesini istemiyoruz.

Sınıfta tüm pislikleri yapıp üstüne öğretmene saldıran küfreden öğrencilerin halinden anlamayan ve odasına gelince sorunu öğretmende gören rehberlikçi ve de sistemini istemiyoruz.

Sene başında bize rehberlik yıllık plan kağıdı verip odasına kış uykusu niyetiyle yatan ve de yattıran sistemi istemiyoruz.

Okulda ve de sınıfta bir sorun olduğunda, bunun çözümünün rehber öğretmen olmadığını , sorunun çözümünün sınıf öğretmeni olduğunu öğrencilere yıllardır benimseten bir rehberlik sistemi anlayışı istemiyoruz.

Öğretmenleri Rehberlik ve psikolojik danışman niyetine atayıp, sadece sözde danışmanlık yaptıran rehberliği uygulatmayan bir Meb'i de istemiyoruz.

Sınıfıma gelip bana: Hocam şu evrakları uygular mısın? ''deyip odasıan giden rehberlikçiler istemiyoruz.

Dersimi bölen , planıma emeğime haksızlık yapan bir rehberlik uygulama istemiyoruz.

Bana 11 yıldır , sınıf rehberlik danışmanlık sistemi yüzünden , bir türlü konularımı yeterince anlattıramayan bir meb istemiyorum.

Ayda yılda bir belki de rehber öğretmenin yanına giden öğrenciye , rehberlik öğretmeninin :'' senin sınıf rehber öğretmenin kim, önce ona git !'' dedirtecek kadar cüretkar bir tutum sergileten bir sistem istemiyoruz.

Okulda sadece şök toplantılarında gördüğümüz kişiler istemiyoruz.

Şök toplantılarında toplantıya katılıp : '' arkadaşlar bu şök bizim için çok önemli, öğrenciyi tanımamız için tek yol .'' diyen bir zavallı rehberlik anlayışını uygulatan sistem'i istemiyoruz.

Okulda ,gelmediği için ,dersi boş geçen öğretmenlerin dersini ; okuldaki öğrencileri tanımayan ve de bu dersi tanıması için rehber öğretmene doldurtmayan , o gün gün boyu yorulmuş nöbetçi öğretmene veren bunu bedavaya yaptıran sistem'i istemiyoruz.

Sınıfa girip en az 15 saat ders anlatan , sınıf dışında ise çalışan , okulun yükünü taşıyan öğretmenlere vermediği değeri ve ücreti; nöbet bile tutturmadığı rehber öğretmene verip okuldaki çalışma barışını bozan sistem'i istemiyoruz.

Rehberlik dersi diye yıllardır programa konulan bir dersin , rehberlik öğretmenince değil de , sınıf rehber öğretmenince uygulatıp bu dersi formaliteden öteye geçiremediği için, okullarda büyüyen ve de son yıllarda artarak devam eden disiplinsizlik , öğretmen öldürmeler, küfür ve de okul kültürürünün oluşumuna ortam oluşturan bir sistem istemiyoruz.

Sene sonunda değerlendirlmeyen ama her hafta uygulanmasını istediği evrakları bize doldurtan bir sistem istemiyoruz.

Rehber öğretmennin, öğretmenler gününde öğretmenler odasına gelip: '' ah nedne bu öğrenciler bize de bir gül getirmezler, yoksa bizi öğretmenden saymıyorlar mı ?'' dedirten ve bazı öğrenciler için okulda bulunduğunu bile unutturan sistemi istemiyoruz.

Öğrenciyi tanımadan verilen bir rehberlik anlayışı istemiyoruz.

Koruyucu bir rehberlik anlayışı olmaması sebebiyle , sorun yaşadıktan sonra ,öğrenciyi muhattap alan bir sistem istemiyoruz.

(Bunlar daha saydıklarım. Belki de daha bir sürü handikap vardır.Bunların hepsi 10 yıllık öğretmenlik tecrübeme dayanılarak yazılmış cümlelerdir.Sorun rehber öğretmenlerde değildir. Sorun sistemdedir.Bu sistemin değişmesi gerekmektedir.Meb'in bu sistemi değiştirmeyerek nesillere yazık edeceğini sanmıyorum.Meb mutlaka bu sistemin yanlış olduğunu görüp değiştirecektir)

Daha kaç öğretmenin sınıfta dayak yemesini istiyorsunuz!

Daha kaç öğrencinin, öğretmenine sınıfta küfür etmesini bekliyorsunuz!

Daha kaç öğretmenin disiplin problemleri yaşayarak görevine son verilmesini istiyorsunuz!

Daha kaç öğretmenin okulda ŞEHİT edilmesi haberini duymak istiyorsunuz!

Daha kaç.....

O KADAR ÇOK VAR Kİ OLUMSUZLUK....

Nemi istiyoruz! Ayakları yere basan bir rehberlik anlayışı istiyoruz.Bu dersin uzmanınca verildiği bir sınıf ortamı istiyoruz. Yukarıda sıraladığım olumsuz uygulamaların kaldırılıp herkesin barış ve huzur içinde çalışarak daha güzel bir TÜRKİYE kurmasını hayal ediyoruz.

Not: Rehber öğretmenlik sisteminin durumu ve de nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgiler saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım tarafındna gayet güzel açıklanmış olup bu başlıklara katkı sağlamalıyız. Ağaşıdaki başlıklar ve de içeriği rehber öğretmenler ve de sistemi hakında bilgi verecektir.İlgili birimlerin mutlaka okuması gerekmektedir.Bu başlıkların etkin bir rehberlik için yeteceğini ve de Meb e destek olacağı kanaatindeyim.

'Pdr Çözüm Önerisi' Nedir ? Sonuç Ve Öneri ile ilgili ve detaylar :

http://forum.memurlar.net/konu/1960524/

PDR için üretilen çözüm yoludur ve -Meb e duyurudur.

http://forum.memurlar.net/konu/1909828/1.sayfa

Not: Meb veya herhangi kişi , öğretmenler arasında anket yaparak yukarıda yazdığım cümlelerin veya durumların yanlış olmadığını çok net görecektir."


E K S E L A N S
Müsteşar
04 Aralık 2021 21:24

Rehber öğretmennin, öğretmenler gününde öğretmenler odasına gelip: '' ah nedne bu öğrenciler bize de bir gül getirmezler, yoksa bizi öğretmenden saymıyorlar mı ?'' dedirten ve bazı öğrenciler için okulda bulunduğunu bile unutturan sistemi istemiyoruz.

İLGİNÇ BİR İSTEK........NEDEN SONUÇ İLİŞKİSİ HALBUKİ.

Konfüçyüs der ki;

Karma teorisine inanmayın.


alfa34
Aday Memur
06 Aralık 2021 08:57

Ne bu rehber öğretmen çekememezliği işiniz gücünüz rehber öğretmen ayıptır ya


halis4242
Genel Müdür
06 Aralık 2021 12:59

Rehber öğretmenlik ülkemizde maalesef ciddi bir şekilde yapılmıyor, uygulanmıyor, 5-6 okul değiştirdim, bu; böyle maalesef.

Müdür, müfettiş vb. kimse onlara değil mi s yaptırmak birkaç laf bile söyleyemiyor.

Aynı şekilde öğretmen bi gün ders anlatmasa veli, idare derhal yakasına yapışıyor, bu çifte standart değil midir!!?


xrainmannnx
Yasaklı
06 Aralık 2021 14:32

Meslek kanunuyla rehberlik dersi getirelecekmis umarım rehberlik muallimleri derse girecektir.. Adı rehberlik olan ders sonuçta kim girecek


skramz
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 18:57

benim rehberlik öğretmenleriyle bi alıp vermediğim yok. hatta okulumuzdaki rehberlik öğretmenleriyle de aram iyi. onlar da kabul ediyor bizim gibi her gün çok fazla sayıda derse girip ders anlatmanın daha zor olduğunu. kendileri bi kaç tane fazla derse girince yoruluyolar. bence her kademeye rehberlik dersi konmalı buna da rehberlik öğretmenleri girmeli çünkü öğrenciler aşırı derecede problemli bizim okulda. bazen o kadar çok olay oluyor ki eminim o günlerde bizim rehberlik öğretmenleri bizden daha çok yoruluyodur ama ben de her gün yoruluyorum mesela. allahtan sorun çıkaran öğrenciyle ilgili bilgilendirme yaptığımda beni suçlamadı kimse. yine de rehberlik öğretmenlerinin bizim gibi yetiştirecek bi müfredatı yok, nöbeti yok ve sınavı yok. başarı düşük olunca bizim başımızı şişiriyolar ama okulda çok olay olunca kimse rehberlik öğretmenlerine hesap sormuyo mesela. ama velilerle birebir görüştükleri için tehlike altında kalan ve saldırıya uğrama tehlikesine giren rehber öğretmen olmuştu bizim okulda mesela. her açıdan bakmaya çalışıyorum ama bilemedim...


guerlian
Şube Müdürü
06 Aralık 2021 20:04

Okullardaki PDR servisleri kapatılsın.


halis4242
Genel Müdür
06 Aralık 2021 20:36

Ülkemizde PDR gereksiz bence ama yurt dışında 4/4'lük işlediği için çok verimli.

Ülkemizde takibat olmadığı için sıfır verim siz konusudur!!


xrainmannnx
Yasaklı
06 Aralık 2021 21:23

Okuldaki rehber öğretmen 1 yıl okula uğramasın kimsenin haberi olmaz... çünkü olmayan bir şey..
06 Aralık 2021 21:27

Ne dertmiş arkadas. bu ne cekememezlik. Hahahaha.

gulsum1978
Aday Memur
06 Aralık 2021 22:19

Okuldaki rehber öğretmen 1 yıl okula uğramasın kimsenin haberi olmaz... çünkü olmayan bir şey..

Hocam hıc gulesım yoktu 😂😂 bızım pdrcıler avondan parfum satıyor, o kadarda bos degıller

06 Aralık 2021 22:25

Bizdeki branşcilar da akşama kadar çay sigara dedikodu yapıyor. Ne yapılım şimdi ? Ona da gülüyor musunuz?
gulsum1978, 2 yıl önce

Okuldaki rehber öğretmen 1 yıl okula uğramasın kimsenin haberi olmaz... çünkü olmayan bir şey..

Hocam hıc gulesım yoktu 😂😂 bızım pdrcıler avondan parfum satıyor, o kadarda bos degıller


gulsum1978
Aday Memur
06 Aralık 2021 22:31

Bizdeki branşcilar da akşama kadar çay sigara dedikodu yapıyor. Ne yapılım şimdi ? Ona da gülüyor musunuz? Bu saydıklarınızı branscılar bos ders olursa yapar belkı ama pdrcılerın hıc dersı yok, ne yaptıklarını sız hesap edın artık. Bızdekıler sıgara kahve dedıkıduya ek parfumve makyaj malzemelerıde satıyorlar, ek para buda


Kagiş
Müsteşar
06 Aralık 2021 22:41

Bizim pdr'ciler sizinkileri döver!))))

06 Aralık 2021 22:44

Sikayet et kardeşim haksız kazanç elde ediyorlar diye. Burda tantana yapacağına dedikodu yapacağına.
gulsum1978, 2 yıl önce

Bizdeki branşcilar da akşama kadar çay sigara dedikodu yapıyor. Ne yapılım şimdi ? Ona da gülüyor musunuz? Bu saydıklarınızı branscılar bos ders olursa yapar belkı ama pdrcılerın hıc dersı yok, ne yaptıklarını sız hesap edın artık. Bızdekıler sıgara kahve dedıkıduya ek parfumve makyaj malzemelerıde satıyorlar, ek para buda


halis4242
Genel Müdür
06 Aralık 2021 23:53

Hakkaten şu yazı kaleme alınalı 1 yıl olmuş, bakanlıktan 1 kişi de görmemiş mu bunu!!?

Ben artık MEB'in eğitim-öğretimi geliştirme konusundaki iyi niyetinden şüphe duyuyorum.

Ortada tabiri caizse bi ton yanlış var ama bunları görmeyip ayrıntıları düzeltmeye çalışılıyor veya yeni ve çok gerekli olmayan düzenlemeler getiriliyor. Artık sözün bittiği yerdeyiz!!?

fibermen, 4 yıl önce

https://forum.memurlar.net/konu/1960524/1.sayfa

"ÖĞRETMENLERDEN MEB'E !

Meb'in uyguladığı '' rehberlik işleyiş sistemi '' yanlışlığından ötürü rehberlikçilerin biizm sırtımızdan maaş almasına ve de okulda '' bu rehber öğretmenler bu kadar maaş alıyorsa ee ben enayi miyim ? '' dedirten uygulamaları istemiyoruz.

Okulun barış ve huzurunu bozan bir sistem istemiyoruz.

Okulda bütün işleri yapıp paranın ve itibarın başkalarına verilmesini istemiyoruz.

Sene sonuna kadar çalışıp bir şeyler yaptıktan sonra , sene sonu toplantısında müdür beyin ,bütün işi yapan branş öğretmenlerini görmeyerek, ''efendim rehber öğretmenden dolayı şoyle boyle öğrencilerimizde şöyle değişimler oldu...'' demesini istemiyoruz.

Sınıfta tüm pislikleri yapıp üstüne öğretmene saldıran küfreden öğrencilerin halinden anlamayan ve odasına gelince sorunu öğretmende gören rehberlikçi ve de sistemini istemiyoruz.

Sene başında bize rehberlik yıllık plan kağıdı verip odasına kış uykusu niyetiyle yatan ve de yattıran sistemi istemiyoruz.

Okulda ve de sınıfta bir sorun olduğunda, bunun çözümünün rehber öğretmen olmadığını , sorunun çözümünün sınıf öğretmeni olduğunu öğrencilere yıllardır benimseten bir rehberlik sistemi anlayışı istemiyoruz.

Öğretmenleri Rehberlik ve psikolojik danışman niyetine atayıp, sadece sözde danışmanlık yaptıran rehberliği uygulatmayan bir Meb'i de istemiyoruz.

Sınıfıma gelip bana: Hocam şu evrakları uygular mısın? ''deyip odasıan giden rehberlikçiler istemiyoruz.

Dersimi bölen , planıma emeğime haksızlık yapan bir rehberlik uygulama istemiyoruz.

Bana 11 yıldır , sınıf rehberlik danışmanlık sistemi yüzünden , bir türlü konularımı yeterince anlattıramayan bir meb istemiyorum.

Ayda yılda bir belki de rehber öğretmenin yanına giden öğrenciye , rehberlik öğretmeninin :'' senin sınıf rehber öğretmenin kim, önce ona git !'' dedirtecek kadar cüretkar bir tutum sergileten bir sistem istemiyoruz.

Okulda sadece şök toplantılarında gördüğümüz kişiler istemiyoruz.

Şök toplantılarında toplantıya katılıp : '' arkadaşlar bu şök bizim için çok önemli, öğrenciyi tanımamız için tek yol .'' diyen bir zavallı rehberlik anlayışını uygulatan sistem'i istemiyoruz.

Okulda ,gelmediği için ,dersi boş geçen öğretmenlerin dersini ; okuldaki öğrencileri tanımayan ve de bu dersi tanıması için rehber öğretmene doldurtmayan , o gün gün boyu yorulmuş nöbetçi öğretmene veren bunu bedavaya yaptıran sistem'i istemiyoruz.

Sınıfa girip en az 15 saat ders anlatan , sınıf dışında ise çalışan , okulun yükünü taşıyan öğretmenlere vermediği değeri ve ücreti; nöbet bile tutturmadığı rehber öğretmene verip okuldaki çalışma barışını bozan sistem'i istemiyoruz.

Rehberlik dersi diye yıllardır programa konulan bir dersin , rehberlik öğretmenince değil de , sınıf rehber öğretmenince uygulatıp bu dersi formaliteden öteye geçiremediği için, okullarda büyüyen ve de son yıllarda artarak devam eden disiplinsizlik , öğretmen öldürmeler, küfür ve de okul kültürürünün oluşumuna ortam oluşturan bir sistem istemiyoruz.

Sene sonunda değerlendirlmeyen ama her hafta uygulanmasını istediği evrakları bize doldurtan bir sistem istemiyoruz.

Rehber öğretmennin, öğretmenler gününde öğretmenler odasına gelip: '' ah nedne bu öğrenciler bize de bir gül getirmezler, yoksa bizi öğretmenden saymıyorlar mı ?'' dedirten ve bazı öğrenciler için okulda bulunduğunu bile unutturan sistemi istemiyoruz.

Öğrenciyi tanımadan verilen bir rehberlik anlayışı istemiyoruz.

Koruyucu bir rehberlik anlayışı olmaması sebebiyle , sorun yaşadıktan sonra ,öğrenciyi muhattap alan bir sistem istemiyoruz.

(Bunlar daha saydıklarım. Belki de daha bir sürü handikap vardır.Bunların hepsi 10 yıllık öğretmenlik tecrübeme dayanılarak yazılmış cümlelerdir.Sorun rehber öğretmenlerde değildir. Sorun sistemdedir.Bu sistemin değişmesi gerekmektedir.Meb'in bu sistemi değiştirmeyerek nesillere yazık edeceğini sanmıyorum.Meb mutlaka bu sistemin yanlış olduğunu görüp değiştirecektir)

Daha kaç öğretmenin sınıfta dayak yemesini istiyorsunuz!

Daha kaç öğrencinin, öğretmenine sınıfta küfür etmesini bekliyorsunuz!

Daha kaç öğretmenin disiplin problemleri yaşayarak görevine son verilmesini istiyorsunuz!

Daha kaç öğretmenin okulda ŞEHİT edilmesi haberini duymak istiyorsunuz!

Daha kaç.....

O KADAR ÇOK VAR Kİ OLUMSUZLUK....

Nemi istiyoruz! Ayakları yere basan bir rehberlik anlayışı istiyoruz.Bu dersin uzmanınca verildiği bir sınıf ortamı istiyoruz. Yukarıda sıraladığım olumsuz uygulamaların kaldırılıp herkesin barış ve huzur içinde çalışarak daha güzel bir TÜRKİYE kurmasını hayal ediyoruz.

Not: Rehber öğretmenlik sisteminin durumu ve de nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgiler saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım tarafındna gayet güzel açıklanmış olup bu başlıklara katkı sağlamalıyız. Ağaşıdaki başlıklar ve de içeriği rehber öğretmenler ve de sistemi hakında bilgi verecektir.İlgili birimlerin mutlaka okuması gerekmektedir.Bu başlıkların etkin bir rehberlik için yeteceğini ve de Meb e destek olacağı kanaatindeyim.

'Pdr Çözüm Önerisi' Nedir ? Sonuç Ve Öneri ile ilgili ve detaylar :

http://forum.memurlar.net/konu/1960524/

PDR için üretilen çözüm yoludur ve -Meb e duyurudur.

http://forum.memurlar.net/konu/1909828/1.sayfa

Not: Meb veya herhangi kişi , öğretmenler arasında anket yaparak yukarıda yazdığım cümlelerin veya durumların yanlış olmadığını çok net görecektir."

07 Aralık 2021 08:11

Sen kimsin de şüphe duyuyormuşsun. Duysan ne olur duymasan ne olur. İki lafı bi araya getiremezsin normalde gelip burada bakanlığa ayar vermeye çalışıyorsun. Bir tane başvurun var mi bakanlığa. İpini koparan memurlar netten bakanlığa ayar veriyor. Veyaverdiğini zannediyor

Toplam 309 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi