Editörler : "eskiyara"Pangaea
«45678910111213141516

heyydingo
Yasaklı
05 Nisan 2024 09:39

PDR büyülü gizemli ilkeleri olan bir bilim dalıdır

UcaS, 7 ay önce

İlan etmeseydin iyiydi.

05 Nisan 2024 14:53

eği̇ti̇m özelleşti̇ri̇lmeli̇, öğretmenler haftada en fazla 21 saat derse gi̇rmeli̇ ama dersi̇ olmadiği zaman da okulda olmali. kisacasi 8-5 çalişmali.

performansa göre maaş veri̇lmeli̇.

bi̇r sinifta 1 öğrenci̇ (öğrenci eğitim öğretim yılında okula %50 ile devam sağladığı halde) bi̇le okuma yazma bi̇lmi̇yorsa ve 4 i̇şlem yapamiyorsa o öğretmene ayliktan kesme cezasi veri̇lmeli̇. (özelli̇kle i̇lkokul öğretmenleri̇ i̇çi̇n)

öğretmenlere 5 yilda 1 "çocuk ve ergenli̇k psi̇koloji̇si̇ i̇le

"çocuk ve ergenlerle i̇leti̇şi̇m" gi̇bi̇ eği̇ti̇mler veri̇lmeli̇

ayrica öğretmenlere özel eği̇ti̇m ve kaynaştirma öğrenci̇leri̇ i̇le nasil i̇leti̇şi̇m kuracaklari i̇le i̇lgi̇li̇ de eği̇ti̇m de veri̇lmeli̇.

ve bu eği̇ti̇mleri̇n sonunda öğretmenleri̇ teori̇k ve uygulamali sinavlara tabi̇ tutmali.

bu sinavlardan 70'i̇n altinda alanlari bu eği̇ti̇mleri̇ tekrar alip sinavlarini geçene kadar öğretmenli̇k mesleği̇nden uzaklaştirmali.

3 defa meslekten uzaklaştirilanlar bi̇r daha öğretmenli̇k yapamamali.

2ven
Şef
05 Nisan 2024 15:20

rehberlik öğretmenliğinin amacı çay çorba sohbet muhabbet.

memleket0101
Yasaklı
05 Nisan 2024 15:24

ağlamaa :)
2ven, 2 ay önce

rehberlik öğretmenliğinin amacı çay çorba sohbet muhabbet.

a1981
Müsteşar
05 Nisan 2024 15:36

Haftada 1 saat olan rehberlik saatine rehberlik öğretmenleri girse daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bizim okul için bu hesaba göre her birisi 12 saat filan derse girecekler. En azından öğrencileri gözlemleme, onlarla tanışma işin faydalı olur.

highaltitude
Aday Memur
06 Nisan 2024 09:25

Rehberlik dersinde coğrafya, müzik,kimya vb. öğretmenlerin ne işi var? Rehberlik diye bir ders varsa o derse rehber öğretmenler girmeli. Fildişi kulelerinden cikmalilar.

Öğretmenlik yapmayacaklarsa yurtdışında olduğu gibi okul psikolojik danışmanı olarak normal memur kadrosunda görev yapmalılar. Hem öğretmenler gibi ek ders, tatilleri var ama derse girmek yok. Ne güzel dunya be

TayfurG01
Şef
06 Nisan 2024 10:15

Değerli Arkadaşlar okullarda evlatlarımız gibi gördüğümüz bu öğrenciler bize emanet.Bizler idareci,sınıf öğretmeni,rehber öğretmen ve aile katılımı ile bunu yapacağız.Yani işbölümü herkes üzerine düşeni yapmalı.Kimseyi kötülemeye yermeye gerek yok.Kısavası herkes işini yaparsa mutlu okul mutlu öğrenciler veliler öğretmenler ve mutlu yarınlar bu sayede olacak dileğiyle ,saygılar selamlar.

06 Nisan 2024 13:49

rehberlik dersleri için önleyici rehberlik dersleri ve sıkıntıları için Twitter etkinlikleri açınız. meb duyarsiz kalamaz.. ortada rehberliğe ihtiyaç duyar hale gelmiş bir rehberlik duruyor.
06 Nisan 2024 14:05

ben buna razıyım. ben 5 e kadar okulda kalıcak razıyım ama sen de derse gireceksin korkma rehberlik dersine gireceksin. yabancı olduğun bir şey değil. ama aynı zamanda 5 e kadar da kalacaksın.
baykuş123, 2 ay önce

Güzel konuya deginmissiniz .Ben de çok şikayet eden ofretmen gördüm ama kadrolu olup öğretmenliği bırakan görmedim.Zart tatili zurt tatili derken çalışılan süre kısa.rehber ogretmeler ve de sizin gibi branscilarin tatil süresi kisaltilip kamuda ekstra işler verilip istihdam edilmeli.Adam 15 saate derse girip 2 gün okul 5 gün boş.Mesai kavramı 5 gün çalışacak şekilde tekrar düzenlenmeli.

transferansss
Aday Memur
06 Nisan 2024 16:15

öğretmenler pedagoji bilgileri çok yetersiz, böyle bir sistem olsa çoğu öğretmenlik yapamaz.

psk danışman chn, 2 ay önce

eği̇ti̇m özelleşti̇ri̇lmeli̇, öğretmenler haftada en fazla 21 saat derse gi̇rmeli̇ ama dersi̇ olmadiği zaman da okulda olmali. kisacasi 8-5 çalişmali.

bi̇r sinifta 1 öğrenci̇ (öğrenci eğitim öğretim yılında okula %50 ile devam sağladığı halde) bi̇le okuma yazma bi̇lmi̇yorsa ve 4 i̇şlem yapamiyorsa o öğretmene ayliktan kesme cezasi veri̇lmeli̇. (özelli̇kle i̇lkokul öğretmenleri̇ i̇çi̇n)

ayrica öğretmenlere özel eği̇ti̇m ve kaynaştirma öğrenci̇leri̇ i̇le nasil i̇leti̇şi̇m kuracaklari i̇le i̇lgi̇li̇ de eği̇ti̇m de veri̇lmeli̇.

ve bu eği̇ti̇mleri̇n sonunda öğretmenleri̇ teori̇k ve uygulamali sinavlara tabi̇ tutmali.

bu sinavlardan 70'i̇n altinda alanlari bu eği̇ti̇mleri̇ tekrar alip sinavlarini geçene kadar öğretmenli̇k mesleği̇nden uzaklaştirmali.

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
06 Nisan 2024 16:20

Hayallere bak hayallere :) danışmanlar çok yeterli oldugu için bu olanlar

hakuna.matata
Yasaklı
06 Nisan 2024 21:14

Vallaha sayın gardaşim "performansa göre maaş verilmeli" yi neye istinaden yazdınız bilemem lakin bu dediğin yapılacak olsa sizin eliniz hamur karnınız aç kalır, ki hakedilmiş bir maaşınız bile olmaz.

hakuna.matata
Yasaklı
06 Nisan 2024 21:40

Demek büyülü, demek gizemli, demek ilkeli de...

E peki güzel arkadaşım bahsettiğiniz o büyülü ilkeler, hâşâ Kur'an mushafı mı yahut birer ayet yada Peygamber vahyi mi ki bu ilkeler 1 saat olsun kendi branş dersiniz veya rehberliginizi bizzat yerine getirmekten sizleri alıkoyabiliyor? 1 saat yahu 2 bile demiyorum:/

heyydingo, 2 ay önce

S-c-a-t-t-e-r
Yasaklı
11 Nisan 2024 01:16

Şu ülkede PDR yani rehberlik servislerinin düzeltilmesini beklemek, bir akabeli'den ülke gerçeğini görmesini beklemek veya buletersoydan çocuk beklemeye eşdeğer bir şeydir :/

Milli Eğitim Bakanlığı ve kabine sistemi değişikliği konusunda ciddi bir beklenti hâsıl olmuştur. Sn Yusuf Tekin, başta ÖMK olmak üzere tüm bu konuların ezikliği altındadır. Reyiz kendisine yol vermemekle hata yapmaktadır.

baykuş123
Memur
11 Nisan 2024 16:06

30 saat dersim var zaten :) rehber öğretmen değilim.sadece branscilarin ağlaması hoşuma gittiği için bu konuya yazıyorum:)

kerten.kele, 2 ay önce
ben buna razıyım. ben 5 e kadar okulda kalıcak razıyım ama sen de derse gireceksin korkma rehberlik dersine gireceksin. yabancı olduğun bir şey değil. ama aynı zamanda 5 e kadar da kalacaksın.

baykuş123
Memur
11 Nisan 2024 16:08

Aynen hocam zaten eğitim bilimleri dersinde zaten öğretmen değil ülkedeki oto tamirciler gördüğü için rehberlik dersine oto tamirciler girmeli.

highaltitude, 2 ay önce

Rehberlik dersinde coğrafya, müzik,kimya vb. öğretmenlerin ne işi var? Rehberlik diye bir ders varsa o derse rehber öğretmenler girmeli. Fildişi kulelerinden cikmalilar.

Öğretmenlik yapmayacaklarsa yurtdışında olduğu gibi okul psikolojik danışmanı olarak normal memur kadrosunda görev yapmalılar. Hem öğretmenler gibi ek ders, tatilleri var ama derse girmek yok. Ne güzel dunya be

baykuş123
Memur
11 Nisan 2024 16:10

Konuyu dışardan okuyanlar için aslında şikayet edilen rehber dersi ile ilgili evrakların öğretmenler tarafından tlyapilmak istenmesi.Ders- öğrenci vs hicbirinin umrumda değil.Tum ağlama sebepleri bu

matemkogr
Şef
11 Nisan 2024 19:37

Laçka laçka yorumlar yapıp konuyu sulandıran gevşekler var. Bu tiplerle çok muhatap olmayın arkadaşlar.

Konumuza dönersek..

Öğretmenlik mesleğin icra etmek için tabiki eğitim bilimleri dersleri alıyoruz ve bu derslerin bir kısmı da PDR bölümünün dersleri ile aynı hatta paralel olabilir. Lakin bu bizi PDR konusunda uzman yapmaz.

ATT bölümünde de Hemşirelik bölümüne paralel dersler var ama bu ATTleri Hemşire yapmıyor.

Sınıf Rehberlik saatlerine PDR mezunları girer ve öğrencileri daha yakından tanırsa işlerini daha doğru yaparlar. Yok sadece öğretmenler tarafından servislerine sevk edilen öğrencilerle ilgileneceklerse o zaman çalışa saatleri 8-5 olmalı ki ders öncesi ders sonrası uygun bir anda öğrenci bu çalışanlarla görüşebilsin. 9-3 çok kısıtlı bir zaman öğrenci erişimi için.

heyydingo, 2 ay önce

memleket0101
Yasaklı
11 Nisan 2024 20:02

her kim rehberliğe laf ediyorsa bil ki ya istismar severdir ya da evrak işi yapmıyordur :) seninki hangisi bakalım ?
matemkogr, 2 ay önce

Laçka laçka yorumlar yapıp konuyu sulandıran gevşekler var. Bu tiplerle çok muhatap olmayın arkadaşlar.

Konumuza dönersek..

Öğretmenlik mesleğin icra etmek için tabiki eğitim bilimleri dersleri alıyoruz ve bu derslerin bir kısmı da PDR bölümünün dersleri ile aynı hatta paralel olabilir. Lakin bu bizi PDR konusunda uzman yapmaz.

ATT bölümünde de Hemşirelik bölümüne paralel dersler var ama bu ATTleri Hemşire yapmıyor.

Sınıf Rehberlik saatlerine PDR mezunları girer ve öğrencileri daha yakından tanırsa işlerini daha doğru yaparlar. Yok sadece öğretmenler tarafından servislerine sevk edilen öğrencilerle ilgileneceklerse o zaman çalışa saatleri 8-5 olmalı ki ders öncesi ders sonrası uygun bir anda öğrenci bu çalışanlarla görüşebilsin. 9-3 çok kısıtlı bir zaman öğrenci erişimi için.

16 Nisan 2024 01:45

Gökyüzünden uçakla Chemtrail püskürtüyorlar İKLİM'ciler

Toplam 309 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi