Editörler :
25 Eylül 2020 09:50   

Kapalı
Üniversite 4/b den sağlık bakanlığı alımına başvurup atanmak

Arkadaşlar biliyorsunuz Sözleşmeli Personelin 4B den istifa edip 4B ye geçmesi yasak. İstifa eden 1 sene kamu kurumlarının 4 B alımlarına başvuramıyor. Ama 1 sene bekleme cezasına tabi olmamanın 3 istisnai durumu var . Eş durumu, Sağlık mazereti ve Unvan değişikliği. Birde sene sonunda sözleşme yenilemezsen istifa etmiş sayılmıyorsun.

Üniversite de 4B li önlisans hemşire aynı zamanda Tıbbi Dokümantasyon bölümü okumuş ve bakanlığa Tıbbi sekreter olarak tercih verip atanmış. Yine aynı şekilde 2 yıllık Anestezi okumuş üniversite hastanesinde 4 B li biri aynı zamanda Tıbbi Sekreterlik okumuş ve bakanlığa tercih verip atanmış. Örnekler çoğaltılabilir.

Hakeza başka kurumlarda Memur olan infaz koruma vs. bunlarda bakanlık alımında tercih verip kurumlarından istifa edip bakanlığa geçtiler.

Benim sorum şu. Ben şuan Üniversite hastanesinde Diğer Sağlık Personeli olarak çalışmaktayım. Yani sözleşmemde Diğer Sağlık Personeli yazıyor. Okuduğum Önlisans bölümü Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik. Bu bölümün Sağlık Bakanlığı alımlarındaki mesleki unvan karşılığı Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter). Bakanlık alımında tercih verdiğimde eğer ÖSYM yerleştirmemi yaparsa Sağlık Bakanlığı benim durumumu unvan değişikliği kabul edip atamamı yapar mı?

27 Eylül 2020 01:52

Bycs
Aday Memur

Kimse cevap yazmamış ama bende yaklaşık 1 ay kadar önce üniversite hastanesine diğer sağlık personeli unvanıyla yerleştim kendim tıbbi görüntüleme teknikeriyim bakanlığa tercih verirsek atamamız yapılır mı birşey öğrenebildiniz mi?

27 Eylül 2020 22:02

muhammed27yusuf
Kapalı

Maalesef net bir cevaba ulaşamadım. Bakanlığı arıyorum kimseye ulaşamıyorum

28 Eylül 2020 17:03

aday1memur
Aday Memur

muhammed hocam özelden mesaj gönderdim bakabilirmisiniz.

29 Eylül 2020 08:52

muhammed27yusuf
Kapalı

muhammed hocam özelden mesaj gönderdim bakabilirmisiniz.

aday1memur, 8 ay önce - Alıntıya git

Mesaj kutumda senden gelen bir mesaj yok kardeş.

29 Eylül 2020 13:34

dvrmKurt
Aday Memur
Bu konuyu bende araştırıyorum Devlet Personel Başkanlığı bu konu hakkında görüş yayınlamış. '' çalıştığın kuruma 1 ay önceden sözleşme yenilemeyeceğini yazılı dilekçe olarak sunarsan eğer atandığın kuruma sözleşme bitiminden sonra atama işlemin gerçekleşir'' gibi bi yazı
29 Eylül 2020 14:08

muhammed27yusuf
Kapalı
Bu konuyu bende araştırıyorum Devlet Personel Başkanlığı bu konu hakkında görüş yayınlamış. '' çalıştığın kuruma 1 ay önceden sözleşme yenilemeyeceğini yazılı dilekçe olarak sunarsan eğer atandığın kuruma sözleşme bitiminden sonra atama işlemin gerçekleşir'' gibi bi yazı
dvrmKurt, 7 ay önce - Alıntıya git

dostum böyle bir yazı varsa ulaşmamız gerek. işimize yarar. Ayrıca sözleşme yenilemeyeceğimize dair dilekçeyi ne zaman vermek gerek. Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esaslarda 1 ay önceden yazıyor. bu hafta alıma çıkılsa 1 hafta tercih süresi, 1 hafta açıklanması, 2 hafta evrak teslimi. Yani Kasımın ilk haftasını bulur. Kasım ilkhafta kuruma dilekçe versek Bakanlıktaki hakkımız saklı kalır mı 2 ay?

02 Ekim 2020 09:10

Drjacob
Aday Memur

sayısal veriler açıklandı mı ?

17 Nisan 2021 23:22

Tıbbidokümantör
Aday Memur

güncel

17 Nisan 2021 23:24

Tıbbidokümantör
Aday Memur

bir şey öğrenebilen var mı bu konuyla ilgili?

Toplam 9 mesaj