Editörler : Pangaea

aydingazi
Kapalı
26 Eylül 2020 21:46

Boğaziçi eem; "ne işin var kamuda?" diyorlar. "Buraya girebildim.!" diyorum. Özelde yıllarca çalıştım. Çok yıprandım. Kamu daha rahat, çok şükür memnunum.

Mgolll
Memur
26 Eylül 2020 22:04

SDÜ

makinemüh.
Aday Memur
26 Eylül 2020 22:06

boğaziçi kamudasın abi her üniversiteyi anlarımda boğaziçi çok farklı seviye ya enteresan senin olay

aydingazi, 4 yıl önce

Boğaziçi eem; "ne işin var kamuda?" diyorlar. "Buraya girebildim.!" diyorum. Özelde yıllarca çalıştım. Çok yıprandım. Kamu daha rahat, çok şükür memnunum.

löküshayatt
Aday Memur
02 Nisan 2021 20:25

Vay parayı basmışsın özel okumuşsun he bide kpss den yüksek aldım falan yüksek alsan ne olacak parayı basıp özel okumuşsun.

fizyorex, 4 yıl önce

Özel unv mezunuyum kanka

Kamilc1
Yasaklı
03 Nisan 2021 09:10

Sen devlette okudun da noldu
löküshayatt, 3 yıl önce

Vay parayı basmışsın özel okumuşsun he bide kpss den yüksek aldım falan yüksek alsan ne olacak parayı basıp özel okumuşsun.

takrul
Aday Memur
03 Nisan 2021 09:31

Çukurova

lee chandler
Kapalı
03 Nisan 2021 10:21

nesine kudurdun bunun?

löküshayatt, 3 yıl önce

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
03 Nisan 2021 10:38

ODTÜ, Boğaziçi mezunu olup da kamuya girmeye çalışanlar çok azdır onlar da kendini geliştirmemiş kişilerdir çoğunlukla. Kamuya girmeye çalışanlar çoğunlukla Anadolu üniversitelerinden mezun olup özel sektörde başarılı olamamış veya iş bulamamış kişilerden oluşuyor

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
03 Nisan 2021 10:39

Ben senin durumunu yanlış anlama da zamanında trilyon dolar paralarla oynayıp da varını yoğunu kaybetmiş bi iş adamına benzetiyorum
aydingazi, 4 yıl önce

makmuh2626
Aday Memur
03 Nisan 2021 15:45

Dokuz Eylül Mezunuyum, alt orta level fabrik ortamda çalışıp az maaşla yıpranmak yerine 5 ay çalıştım +90 atandım. Top level birkaç şirket ile görüşmem olmuştu, elendim üzülmüştüm ama şu an iyiki elenmişim diyorum. ODTÜ İtü mevzusuna bakarsak kamuda çalışan bir sürü top level üni mezunu var. Tercih meselesi. Yok kendini geliştirememiş diyen arkadaş istersen akşama İngilizce mülakat yapayım sana konuşman gelişir. Yada birkaç proje atayım imalat montaj resimlerini hazırla kendine güveniyorsan, yada çalıştığım projelerin tezlerini göndereyim sana aydınlanma yaşa biraz. Hem kendini geliştirirsin ya da akşama yakın Avusturyalı arkadaşım ile Almanca sohbet çevirelim sende katıl, insanlara çamur atmadan önce bir düşün.

löküshayatt
Aday Memur
03 Nisan 2021 15:52

aha belli ki sen de parayı basıp okuyanlardansın , benim için problem yok ben bileğim hakkıyla kazandım senin gibiler anca para basar okur

lee chandler, 3 yıl önce

nesine kudurdun bunun?

Burak2019
Şef
03 Nisan 2021 15:52

Kpss de logaritma, trigonometri, limit, türev, integral gibi konular yok. Bu yüzden düşük sıralamalı üni mezunları yüksek yapabiliyor.

löküshayatt
Aday Memur
03 Nisan 2021 15:58

nasıl ne oldu hayatım boyunca biliyorum ki yaptığım her şeye hakkımla girdim. Para basarak okumadım, para basıp okumak da nedir saçmalık

Kamilc1, 3 yıl önce
Sen devlette okudun da noldu

lee chandler
Kapalı
03 Nisan 2021 17:00

başka şehirde kötü bi bölümde devlette okuyacağıma bastım parayı özelde okudum? siz kimsiniz insanları yargılıyosunuz hırtlar

löküshayatt, 3 yıl önce

aha belli ki sen de parayı basıp okuyanlardansın , benim için problem yok ben bileğim hakkıyla kazandım senin gibiler anca para basar okur

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
03 Nisan 2021 17:20

Zengin insanlara herkesin fesatlığı olur. Bunu normal karşılayıp cevap vermemen lazım. Kendilerinde olmayan şeyi başkalarında gören her insan böyledir, senin bunun farkında olman gerekir
lee chandler, 3 yıl önce

başka şehirde kötü bi bölümde devlette okuyacağıma bastım parayı özelde okudum? siz kimsiniz insanları yargılıyosunuz hırtlar

Memur.olacak
Şube Müdürü
03 Nisan 2021 17:38

2020 kpss 1. Si odtü mezunu, ben Anadoludaki şehirlerden birindeki üniden mezunum o yüzden 90 alamadım :))))))

löküshayatt
Aday Memur
03 Nisan 2021 17:45

hırt babandır, kuduruk da sensin. Anca özel okursunuz kapasiten o kadar işte

lee chandler, 3 yıl önce

löküshayatt
Aday Memur
03 Nisan 2021 17:47

Sanırsın koç ta okumu ya da sabancıda ya da bilkentten mezun,

tırrikten bir özel tabela üniversitesinden mezun. Türkiyede 3 tane özel üni koç, sabancı, bilkent ki burada bile bana göre hakkınla girecen yani tam burslu

löküshayatt, 3 yıl önce

hırt babandır, kuduruk da sensin. Anca özel okursunuz kapasiten o kadar işte

löküshayatt
Aday Memur
03 Nisan 2021 17:51

la yürüyün gidin kendinizi böyle mi avutuyorsunuz :)

hanzel, 3 yıl önce
Zengin insanlara herkesin fesatlığı olur. Bunu normal karşılayıp cevap vermemen lazım. Kendilerinde olmayan şeyi başkalarında gören her insan böyledir, senin bunun farkında olman gerekir
03 Nisan 2021 19:17

Kurumdan bildiriyorum, ODTÜ, boğazici, itü, bahçeşehir, bilkent gibi öncü üniversiteler dahil birçok iyi üniversiteden mezun insanla tanıştım. Ben giderken "ulan bu okulu okuyup da kamuya gelmiş" derler diye beklerken birçoğunun üniversitesi, üniversite sıralaması benden iyi çıktı :D

Evet iyi üniversitelerden kpss'ye çok giren olmasa da giren kesim de 6-7 aylık çalışma ile ilk sınavıyla atanıyor. Tabi o üniversitelerin mezunlarından sınava giren çok olmadığından ve orta ve altı üniversitelerin sayıca çok daha fazla olması sebebiyle 90 üstü hep iyi üniversite mezunudur sözü yanlış.

Bunun bir de sınava defalarca kez giren kesimi var. Adam 2014'den itibaren her sınava girmiş ve her sınava çalışmış. 2014 mezunu daha iş tecrübesi yok neden çünkü kpss çalışmış(kendileri diyor açık açık). E bir zahmet 90 üstü alanların bir kısmı da bunlar.

Mesele Türkçe ve Matematik temelinin iyi olması. Okuduğunu anlamanın iyi olması. Sen okuduğunu anlayamıyorsan, çözümleme yapamıyorsan, ne Tarihten ne coğrafyadan belirli bir seviyenin üstüne çıkman çok zordur.

Ha gelelim 90 üstü muhabbetine. Aslında çok abartılıyor. Yani temeli olan bir insan için çok ama çok kolaydır 90'ı geçmek.hiç çalışmadan 80-85 alma potansiyeli olan kişiler için 10-15 net artırmak çok zor olmasa gerek.

löküshayatt, 3 yıl önce

la yürüyün gidin kendinizi böyle mi avutuyorsunuz :)

Toplam 214 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi