Editörler : crops35
26 Eylül 2020 21:48

İki Ucu Boklu Deynek bilen cevap yazarsa sevinirim

Arkadaşlar hayırlı günler işin içinden çıkamadım size sorayım dedim bilen cevaplarsa sevinirim ben 2012 yılında kamu kurumuna teknisyen olarak işe girdim mezuniyetim MYO iklimlendirme ve soğutma bölümü,lise düz lise türkçe/mat bölümü, sınav ilanına iklimlendirme soğutma diplomasıyla başvuru yaptım ama işin garip tarafı beni mezuniyetim ve eğitimim olmayan sıhhi tesisat teknisyeni olarak aldılar ve beni alırken komisyon binanın yeni olduğunu merkezi ısıtma soğutma sisteminin olduğunu bundan anlayacak personele ihtiyaç duyulduğunu ve bakanlıkta benim bölümüm olmadığı için sıhhi tesisat teknisyeni olarak aldıklarını söylediler ve aldılar 2017 yılında ünvan değişimliği sınavı açıldı sınav ilanına baktığımda birçok yere ikl soğutma teknisyeni alındığını ve sınav konularının bile sıhhi tesisattan tamamen farklı olduğunu gördüm bakanlık kendisi yayınlamış bende bakanlığa dilkçe gönderdim bölümün açıldığını sınav konularının bile bakanlıkça ayrı olduğu işe ilk girişte verdiğim diplomamın iklimlendirme olduğunu ve ünvanımın iklimlendirme teknisyeni olmak istediğimi belirttim gelen cevapta verilen sınav izninin sihhi tesisat teknisyeni olduğundan bir işlem yapamayacaklarını belirtmişler şimdi siz söyleyin ne yapayım dava açsam yanlışlık olmuş deyip işime son vermelerinden korkuyorum şuda var benim gibi olan başkalarıda var beni atsalar onlarıda atmak zorundalar diye düşünüyorum 657 sayılı yasanın 36 mad. mesleklerine göre görevlerini ifa eden diyor iyi de sıhhi tesisat benim mesleğim de degil işe girerkende iklimlenderme diploması vermişim yani anlayacağınız iki ucu boklu deynek siz akıl verin...

arshavin
Aday Memur
27 Eylül 2020 15:14

bence oluyu cok yikama!boyle devam et yinede sen bilirsin

ik465855
Aday Memur
27 Eylül 2020 17:02

:)

trsalgado
Daire Başkanı
27 Eylül 2020 18:25

kardeş 8 yıl olmuş sen işine devam et ancak tekrar unvan değişikliği açılırsa iklimlendirme ve soğutma teknikeri olmak için sınava gir, tekniker ol kurtul bu dertten. Büyük ihtimalle iç işleri bak. bağlı bir kurumda çalışıyorsun, valilik vb. bunu çok yapıyor, myo mezunu adamı tekniker olarak alamıyor teknisyen diye alıyor, çünkü kadro çıkmıyor bakanlıktan, kılıfına uydurup vali de imzalayınca işin içinden çıkıyorlar.

ik465855
Aday Memur
27 Eylül 2020 18:34

cevap verdiğin için teşekkür ederim işin garip tarafı unvan degisikli sınavı açıyor diyorum sınava gireyim diyorlar senin unvanin zaten teknisyen kabul etmiyorlar dediğin abi ancak tekniker unvanı açılınca olur yine işin garip tarafı teknisyenlikte yapmıyorum memur işi yapiyorum
trsalgado, 4 yıl önce

kardeş 8 yıl olmuş sen işine devam et ancak tekrar unvan değişikliği açılırsa iklimlendirme ve soğutma teknikeri olmak için sınava gir, tekniker ol kurtul bu dertten. Büyük ihtimalle iç işleri bak. bağlı bir kurumda çalışıyorsun, valilik vb. bunu çok yapıyor, myo mezunu adamı tekniker olarak alamıyor teknisyen diye alıyor, çünkü kadro çıkmıyor bakanlıktan, kılıfına uydurup vali de imzalayınca işin içinden çıkıyorlar.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi