Editörler :
27 Eylül 2020 12:43   

Adliye girişinde hakim ve savcıya kimlik sorma?

Merhaba adliye girişinde hakim savcı ben hakim veya ben savcıyım dediğinde kimlik sorduğumda kimliğini ibraz etmezse sen bana kimlik soramazsın derse ne yapabiliriz. Adamı veya kadını tanımıyorum. Sadece dil ile söylüyor emin olmak için kimlik soruyorum ters tepiyor yorumlarınızı bekliyorum.

27 Eylül 2020 13:11

Alfanso1905
Aday Memur

İki ucu boklu değnek dedikleri bu olsa gerek

27 Eylül 2020 13:29

16kasim2016
Müsteşar Yardımcısı
soracaksın devrem tabi. görevin zaten. kimliğine bakmadan hakim savcı olduğunu nereden anlayacaksın. bu ülkede selamün aleyküm devrem diye polis noktasına girmeye çalışan, kimlik sorulunca da heycanlanip kendini patlatmaya calisan pkk lilari gorduk...
27 Eylül 2020 23:09

itfaiyeci05
Daire Başkanı

Kardeşim bu durum ömür billah çekilmez. Her gelen geçen sana laf söyleyecek şahsını azarlayacak kötü söylemlerde bulunacak. Ne sende psikoloji kalır ne de işini doğru düzgün yapmaya mecalin...İç işleri ve adalet bakanlığına cimer üzerinden şikayette bulun. Görevin başındayken görevini düzgün bir şekilde ifa ederken kimler sana hakaret etti dil uzattı bunları öğren isimlerini al ve şikayet et. Bu durum karşısında psikolojinin alt üst olduğunu işine odaklanamadığını özverili çalışamadığını... Seni en fazla o noktadan alırlar...

He yasa ne diyor onu merak ediyorsan; "Durdurma ve kimlik sormanın; özel kanunların öngörebileceği istisnalar hariç, durdurulan ve kimliği sorulanın sıfatı, örneğin avukat, belediye başkanı, hakim, cumhuriyet savcısı, memur veya bir kamu görevini ifa eden kişi olup olmaması önem taşımaz."

28 Eylül 2020 09:47

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
soracaksın devrem tabi. görevin zaten. kimliğine bakmadan hakim savcı olduğunu nereden anlayacaksın. bu ülkede selamün aleyküm devrem diye polis noktasına girmeye çalışan, kimlik sorulunca da heycanlanip kendini patlatmaya calisan pkk lilari gorduk...
16kasim2016, 4 hafta önce - Alıntıya git
Kimsenin alnında hakim, savcı yazmıyor. Keşke yazsa.
28 Eylül 2020 10:28

Gydm
Daire Başkanı
soracaksın kesinlikle şüphelenilen şahısları üstünü arayacaksın önleme araması yapabilirsen zira savcı mehmet selim kirazı şehit eden dhpc üyelerine silahı mühimmatı avukat içeri sokmuştu.
28 Eylül 2020 13:46

shiftmn
Kapalı

bence sormalı sonra ihmalin bedelini egm memurlarına kesiyorlar.

28 Eylül 2020 21:20

policeman2004
Aday Memur
büyük adliyelerin tamamında hakim savcı girişlerinde kartlı geçiş var hakim ve savcıların girdiği. Başka adliyede görevli olup ziyarete gelenlerde zaten gösterir kimliklerini. sekiz on hakim savcının olduğu adliyelerde de bi zahmet tanıyın, sorun tanıyanlara, illa hadise mi çıkaracaksınız ? Millet zaten burnundan soluyor ,birde polisin güvenlik işiyle mi uğraşacak, emniyet müdürlüğünde müdürlere kimlik mı soruyorsunuz? Ne alaka , biride çıkıp polemik yapmayın oluruna çaresine bakın demiyor da sorabilirsin sor diyor ya
29 Eylül 2020 00:01

Tahir3425
Aday Memur
Adliyede daha önce görev yapmış (hakim savcı girişi) biri olarak söylüyorum birincisi senden önce orda görevli arkadaşlar az çok hakim savcıları tanır, diğer husus ise uygun bir dille kimlik görmek istersen zaten gösterir.
30 Eylül 2020 08:57

msty14
Aday Memur

Onlar ölümsüz oldukları için kimlik sormak falan hak getire

30 Eylül 2020 21:47

resulank18
Aday Memur

15 tane hakime hanımla aynı servis içinde korumalık yapıyorum Allah hepsinden razı olsun çok iyi insanlar ilk başta ön yargılı davrandılar 1bucuk sene oldu hal hatır sorarlar sıkıntımız olsa yardımcı olurlar kibarca tanımadığını söylesen coğu gösterir

30 Eylül 2020 22:09

fizeu
Genel Müdür
Yani uygun lisanla sorulduğunda sıkıntı çıkmıyor onu gördüm, ben yeniyim sizleri tanımak maksadıyla kimlik soruyorum dersin sonuçta karşındaki de insan kötü söylemde bulunacağını sanmıyorum...
30 Eylül 2020 23:05

İcra Memuruuu
Memur
Allah için büyütmeyin şu Hakim Savcıları. Kanun önünde herkes eşit. Kimlik sormak senin görevin. Yarın senin nöbetinde biri elini kolunu sallayarak girip duruşma salonuna kesici veya ateşleyici alet sokarsa Ağır Cezada örgütten yargılanırsın. Sor baktın hakim veya savcı kolay gelsin savcı/hakim hanım/bey dersin geçersin. Zaten halihazırdaki savcı hakimlerin yaş ortalaması 25/30 yolda göraen savcıya hakime benzetmezsin
02 Ekim 2020 10:24

koray5838
Aday Memur
Gayet kibar davranıp efendiliğinden ödün vermeyeceksin sonra devamlı telefonun kamerası yada yaka kamerası kullanacaksın ses ve görüntü kaydeden ondan sonra olayı sosyal medyada çoğaltacaksın tabi bu sürülmene engel değil ama psikolojik olarak seni rahatlatır kardeşim iki dava alamayan avukatların ve torpillerin savcı ve hakim olduğu bu dönemde bu tür olaylar başına çok fazla gelebilir
04 Ekim 2020 16:05

ersin1978
Aday Memur
Başsavcı ile görüşüp bu konuyu başsavcıya arz edeceksin.Başsavcı ne derse onun dediğini yaparsan sorun olmaz.
04 Ekim 2020 17:15

tarafsiz01
Memur
Polis guvenligini sagladigi bina ve tesislere gelenlerin ustunu esyasini gerektiginde teknik cihazlarla arayabilir . bu yerlere gelenler kimliklerini sorulmaksizin ibraz etmek zorundadirlar. PVSK MADDE 4
08 Ekim 2020 23:33

Bjkayaz
Aday Memur
Tavsiyem yanında daha önce orda çalışan bir meslektaşımız geleni gideni sana sessizce tanıtması en doğru olanı olacaktır 1 haftaya kalmaz katibinden reisine kadar hepsini tanırsın aksi taktirde savcılar ilgili amiri arar seni noktadan aldırır ve daha önce görev yapmış personel talep eder bide üslup önemli özellikle ch.savcılarına dikkat
Toplam 16 mesaj