İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
28 Eylül 2020 09:31

Zabıt katibiyim, sosyal hizmet uzmanı olmak istiyorum

Merhaba ben zabıt katibiyim, aynı zamanda 4 yıllık sosyal hizmet bölümünü bitirdim. Çalıştığım adliyede ünvan değişikliği ile sosyal hizmet uzmanı olma imkanım var mı sizce? görevde yükselme sınavı hiç açılmamış bu konuda bugüne kadar, dilekçe ile başvursam kabul edilme olasılığı var mı sizce??

shiftmn
Kapalı
28 Eylül 2020 11:59

ne yapacaksın shu olarak ?

cevherdudayev1
Daire Başkanı
28 Eylül 2020 14:14

sözleşmeli isen böyle şeylerin hayalini kurma kardeşim

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
28 Eylül 2020 14:53

Adalet Bakanlığı uhdesinde başka bir yerde çalışabilirseniz bu dediğiniz uygun olabilir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda çalışma imkanı olabilir.

Yozgatlılılı
Aday Memur
28 Eylül 2020 16:07

Zabıt katibiyim kadrolu çalışıyorum, adliyede ünvan değişikliği ile zabıt katipliğinden bilgisayar teknikerliğine geçen oluyor........ Zabıt Katipliğinden aile mahkemesinde çalışmak üzere sosyal hizmet uzmanı olabilmem imkansız mı çevrenizde örnekleri hiç yok mu ?

Yozgatlılılı
Aday Memur
28 Eylül 2020 16:08

Nasıl yani? daha detayla anlatabilir misiniz zahmet olmazsı :(

ÇOTANAK, 3 yıl önce

Adalet Bakanlığı uhdesinde başka bir yerde çalışabilirseniz bu dediğiniz uygun olabilir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda çalışma imkanı olabilir.

Yozgatlılılı
Aday Memur
28 Eylül 2020 16:10

Aile mahkemesinde çalışırım mesela

shiftmn, 3 yıl önce

ne yapacaksın shu olarak ?

Yozgatlılılı
Aday Memur
28 Eylül 2020 16:12

Kadroluyum 8 yıldır ç alışıyorum

cevherdudayev1, 3 yıl önce

sözleşmeli isen böyle şeylerin hayalini kurma kardeşim

themisbey
Memur
29 Eylül 2020 17:59

kadrolu da olsan fark etmez shu olarak gys açılırsa şartlrın da tutarsa o şekilde olabilir komisyon seni atayamaz

Yozgatlılılı
Aday Memur
30 Eylül 2020 14:07

aslında sınav yönetmeliğinde ünvan değişikliğine tabi kadrolar arasında shu var

Kriminal27
Şef
04 Ekim 2020 13:17

güncel

ckmk96
Aday Memur
26 Ağustos 2021 11:27

sınav yönetmeliğinde yazıyor ancak neden 2020 alımında bu mesleğin adı geçmedi bilen söylebilir mi?

Yozgatlılılı
Aday Memur
01 Eylül 2021 10:11

sanınırım bizim dilekçe yazıp bu alandada sınav açılmasını talep etmemiz gerekiyor

jaryum
Aday Memur
01 Eylül 2021 10:22

Malesef sosyal hizmet uzmanı olarak geçmek mümkün değil ancak unvan değişikliği sınavında kadro açılması lazım bu kadroya istinaden sınava girip kazanmak gerekir ancak bakanlık alım yapmıyor sadece dışardan alıyor sosyal hizmet uzmanlarını o yüzden dilekçe gönderelim toplu halde sınav açılsın diye başka yolu yok başka kurumda sizi naklen sosyal hizmet uzmanı olarak alamaz unvan değişikliğine tabi olduğu için ancak kpss ile atanır ise kurumdan muvakafat istenerek geçilebilir

Yozgatlılılı
Aday Memur
01 Eylül 2021 11:42

dilekçe nasıl ve nereye hitaben olmalı

Yozgatlılılı
Aday Memur
01 Eylül 2021 12:11

peki sınavsız bir şekilde zabıt katipliğinden sosyal hizmet uzmanlığı kadrosuna geçirmezler mi

Kriminal27
Şef
02 Eylül 2021 22:47

Dostum ben gecen hafta pgm ye dilekçe yolladim kadromun shu ya gecirilmesi icin çok büyük olasılıkla reddedilecek gerci. Cevap gelince buraya yazarım
Yozgatlılılı, 3 yıl önce

peki sınavsız bir şekilde zabıt katipliğinden sosyal hizmet uzmanlığı kadrosuna geçirmezler mi

ali-666
Kapalı
03 Eylül 2021 10:33

Unvan Değişikliği sınavında sosyal hizmet uzmanı kadrosu açılmıyor kaç sınavdır. Bağlı bulunduğunuz komisyon isterse bu kadrolarda çalışabilirsiniz. Örneğin birçok zabıt katibi Bilgi İşlem bölümünde çalıştırılıyor, her yıl komisyon bununla ilgili yazı gönderiyor mahkemelere, şu unvanlarda çalışmak isteyen ve şartları tutan varsa diye, başvuru alıyor. Bunun dışında Kurumlar Arası Geçiş ile gitmeniz mümkün başka bir kuruma.

Yozgatlılılı
Aday Memur
06 Eylül 2021 12:28

sonucu merakla bekliyoruz

Kriminal27, 3 yıl önce
Dostum ben gecen hafta pgm ye dilekçe yolladim kadromun shu ya gecirilmesi icin çok büyük olasılıkla reddedilecek gerci. Cevap gelince buraya yazarım

Kriminal27
Şef
06 Eylül 2021 14:22

Daha bir cevap yok olumlu veya olumsuz sizinle paylaşacağım.. olmaz ya eğer olursa sizde başvurunuzu yapın.
Yozgatlılılı, 3 yıl önce

sonucu merakla bekliyoruz

metehan58
Aday Memur
06 Eylül 2021 23:40

hocam özelden birşey sormak istedim.

gönderemiyorum, mesaj atabilir misin?

Yozgatlılılı, 3 yıl önce

Zabıt katibiyim kadrolu çalışıyorum, adliyede ünvan değişikliği ile zabıt katipliğinden bilgisayar teknikerliğine geçen oluyor........ Zabıt Katipliğinden aile mahkemesinde çalışmak üzere sosyal hizmet uzmanı olabilmem imkansız mı çevrenizde örnekleri hiç yok mu ?

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi