Editörler : Pangaea

Meta55
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 22:16

2018 de sınav sonuçları açıklandıktan sonra coğrafyada doğruluğundan çok emin olduğum 2 soruyu optiğe kodlarken hata yapmışım.Halbuki cevapları tek tek optiğe kodluyordum.Böyle bir hata yapacağıma ihtimal dahi vermiyordum. Acaba soru kitapçığımdaki cevap şıklarının yeri mi değişik diye aklıma takılmıştı.Bunu bir türlü kabullenememiştim. Ösym'ye itiraz dilekçesi yazdım gelen cevap linktedir. Sınav heyecanı ile yanlış kodlama yaptığımı kabullendim.Kitapçığını incelemeye gidenlerde aynı şikayetlerden yakınıyordu (Sayfalarca başlık açılmıştı bu konuda) ama hiçbiri olumlu geri dönüş alamadı.Kısacası sınav stresi başka bir şey.

resimag.com/p1/e44d4640375.jpeg

Nicktenban
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 22:18

"""kardeşim her kitapçık farklı yazıcıda mı basılıyor"""

Kardeş siz soruyu yanlış soruyorsunuz. Kitapçık bir tane olsa ve bin yazıcı bu kitapçığı bassa kitapçıkta zerre kadar bir değişim olmaz.

"Böyle hata var diyorlar" diyerek buna itiraz etmeniz gerçekten akıl alır gibi değil.

Yani bunu benim söylemememlazım. Bunu böyle açıklamıyor olmam gerekirdi. Hangi mantıkla bu açıdan bakıyorsunuz? Allah Allah çok ilginç.

Hiç şöyle düşündünüz mü?

Farklı kitapçıklar. Sizce yazının kendi aklı ile soruyu değiştirerek farklı bir soru oluşturmasından ziyade bazı farklı kitapçıkların basılmış olması sizce de akla daha yatgın, mümkün, mantıklı, ihtimal dahilinde gelmiyor mu? Hata var diyenler bu bunu diyor olabilirler mi acaba? Bakın ciddi diyorum bunu dile getiriyor, anlatıyor olmak aşırı saçma. Bunu sizin anlamış olmanız ve hata var diyenlere bu noktadan itiraz etmeniz lazım gelirken akıldan uzak ve imkansız bir şeyi dile getirip itiraz ediyorsunuz.

"" hata varsa ki bence yok yanlış hatırlıyorsunuz"""

Yoksa yoktur, sıkıntısı olan sıkıntısını dile getirir. Siz de sıkıntı yoksa sizin dile getirip konu açmanızı icap ettirecek bir şey yok ortada? Sıkıntı olan varsa bakar, olmadığını görürse susar. Varsa zaten sizin de hakkınız korunmuş olur. Yoksa size zarar gelecek ve sizi zarara uğratacak bu uğurda da konu açmayı gerektirecek bir durum yok ortada. Varsa söyleyin.

"" hata nasıl nerden kaynaklandı""

Yukarıda uzun bir yazıda size aşamaları yazdım. Üç aşama. Bizim bilmediğimiz bir sürü ihtimal değerlendirilir dedim. Hata varsa o, o işle ilgilenen bilirkişilerin işi. Biz sonuca bakarız. Hata yoksa konu kapanır.

"""olsa olsa yazıcıdan kaynaklı olabilir diye tahmin ediyorum"""

Yani yazıcı kendi aklıyla "dur şunları bir değiştireyim, ortalığı karıştırayım" diyor öyle mi?

Öyle ise ben burda konuşmayı sonlandırıyorum.

hankpss, 4 yıl önce

kardeşim her kitapçık farklı yazıcıda mı basılıyor

bunlar toplu şekilde basılmıyor mu

hata varsa ki bence yok yanlış hatırlıyorsunuz

hata nasıl nerden kaynaklandı

bunu merak ediyorum

hata var diyenler soru yazım hatası diyor cvp mantık vs değil

ileri- geri -harita 240 yok 270 var vs

bu nasıl mümkün olabilir ben onu merak ediyprum

olsa olsa yazıcıdan kaynaklı olabilir diye tahmin ediyorum

hatalı diyen arkadaşlar ne ileri sürüyor neden kaynaklanmış diyorar peki

hankpss
Memur
30 Eylül 2020 22:24

neyse hocam

sonuçşar açıklansın

itiraz edilsin

kitapçık incelensin

sonuca bakalım

ama 2018 de itiraz bundan azdı

2020 çok arttı

bu hızla giderse 2026 kpss yapılmadan iptal ettirirler

Nicktenban, 4 yıl önce

"""kardeşim her kitapçık farklı yazıcıda mı basılıyor"""

Kardeş siz soruyu yanlış soruyorsunuz. Kitapçık bir tane olsa ve bin yazıcı bu kitapçığı bassa kitapçıkta zerre kadar bir değişim olmaz.

"Böyle hata var diyorlar" diyerek buna itiraz etmeniz gerçekten akıl alır gibi değil.

Yani bunu benim söylemememlazım. Bunu böyle açıklamıyor olmam gerekirdi. Hangi mantıkla bu açıdan bakıyorsunuz? Allah Allah çok ilginç.

Hiç şöyle düşündünüz mü?

Farklı kitapçıklar. Sizce yazının kendi aklı ile soruyu değiştirerek farklı bir soru oluşturmasından ziyade bazı farklı kitapçıkların basılmış olması sizce de akla daha yatgın, mümkün, mantıklı, ihtimal dahilinde gelmiyor mu? Hata var diyenler bu bunu diyor olabilirler mi acaba? Bakın ciddi diyorum bunu dile getiriyor, anlatıyor olmak aşırı saçma. Bunu sizin anlamış olmanız ve hata var diyenlere bu noktadan itiraz etmeniz lazım gelirken akıldan uzak ve imkansız bir şeyi dile getirip itiraz ediyorsunuz.

"" hata varsa ki bence yok yanlış hatırlıyorsunuz"""

Yoksa yoktur, sıkıntısı olan sıkıntısını dile getirir. Siz de sıkıntı yoksa sizin dile getirip konu açmanızı icap ettirecek bir şey yok ortada? Sıkıntı olan varsa bakar, olmadığını görürse susar. Varsa zaten sizin de hakkınız korunmuş olur. Yoksa size zarar gelecek ve sizi zarara uğratacak bu uğurda da konu açmayı gerektirecek bir durum yok ortada. Varsa söyleyin.

"" hata nasıl nerden kaynaklandı""

Yukarıda uzun bir yazıda size aşamaları yazdım. Üç aşama. Bizim bilmediğimiz bir sürü ihtimal değerlendirilir dedim. Hata varsa o, o işle ilgilenen bilirkişilerin işi. Biz sonuca bakarız. Hata yoksa konu kapanır.

"""olsa olsa yazıcıdan kaynaklı olabilir diye tahmin ediyorum"""

Yani yazıcı kendi aklıyla "dur şunları bir değiştireyim, ortalığı karıştırayım" diyor öyle mi?

Öyle ise ben burda konuşmayı sonlandırıyorum.

Nicktenban
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 22:26

Kardeş yukarıda aşamaları yazdım. Tekrar, tek tek kelime kelime izah mı edeyim. Yanlış anlamayın ama ilk okul mezunu bile bunu anlar. Topluca birileri bir şeyler idda etti diye sınav iptal olur mu? Az biraz hukuk bilen insan bunu aklına bile getirir mi ya? Nasıl bir mantıktır bu arkadaş ya. Ya yukarıda açıkça yazdım bunu arkadaş. Sınava girenlerin hepsi iptalini talep etse gene iptal olmaz. Ortada bir kusur yoksa nasıl iptal olsun Allah aşkına. Dalga mı geçiyorsunuz siz. Şu kadar amele gibi yazmamın sebebi sırf kafa yapınızı anlamak ve neye itiraz edip durduğunuzu çözmek içindi. Daha önceki sınavlarda hata olmadı mı? Oldu. Sınav iptal mi oldu? Yok. İlk defa mı giriyorsun sınava? Allah Allah ya. Bırakın insanları rahat. Kimsenin bir itirazı size dokunmuyorki. Sizin dert edeceğiniz bir şey yok ortada.

hankpss, 4 yıl önce

hata kaynak nedir onu söyleyin bana

yazıcı değilse peki ne

diyeceksiniz ki kitapçık görülsün tamam eyvallah görün diyeceğiniz şu

biz yanılmışız açıklanan kitapçıkla bizimkisi aynı

ama bana şunu söyleyin farz edelim ki kitapçıkta hata var nasıl meydana geldi

en çok burayı merak ediyorum

ha derdin ne dersen sınavın iptal olması

SINAV İPTAL OLMASIN

Meta55
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 22:26

Paşa hoca yanlış bilgi veriyor, soru iptal edildiğinde hiç yokmuş gibi değerlendirilir. Misal 5 soru iptal edilirse 120 soru üzerinden değil de 115 soru üzerinden değerlendirilir sınav. Herkesin hanesine doğru yazılır diye bir durum yok.
BilinmeyenKullanıcı, 4 yıl önce

https://www.youtube.com/watch?v=i4T5L3KOcuA&feature=youtu.be

30 Eylül 2020 22:29

Kitapçığı doğru olanlar da var onların da mı silinecek

Meta55, 4 yıl önce
Paşa hoca yanlış bilgi veriyor, soru iptal edildiğinde hiç yokmuş gibi değerlendirilir. Misal 5 soru iptal edilirse 120 soru üzerinden değil de 115 soru üzerinden değerlendirilir sınav. Herkesin hanesine doğru yazılır diye bir durum yok.

hankpss
Memur
30 Eylül 2020 22:29

o aşamaları bende biliyorum zaten

ama eskiye nazaran fark şu hocam 12 soru gy-gk da

şimdiye kadar bu kadar soruya itiraz edilmedi

ama neyse

dediğim gibi sonucu göreceğiz

Nicktenban, 4 yıl önce

Kardeş yukarıda aşamaları yazdım. Tekrar, tek tek kelime kelime izah mı edeyim. Yanlış anlamayın ama ilk okul mezunu bile bunu anlar. Topluca birileri bir şeyler idda etti diye sınav iptal olur mu? Az biraz hukuk bilen insan bunu aklına bile getirir mi ya? Nasıl bir mantıktır bu arkadaş ya. Ya yukarıda açıkça yazdım bunu arkadaş. Sınava girenlerin hepsi iptalini talep etse gene iptal olmaz. Ortada bir kusur yoksa nasıl iptal olsun Allah aşkına. Dalga mı geçiyorsunuz siz. Şu kadar amele gibi yazmamın sebebi sırf kafa yapınızı anlamak ve neye itiraz edip durduğunuzu çözmek içindi. Daha önceki sınavlarda hata olmadı mı? Oldu. Sınav iptal mi oldu? Yok. İlk defa mı giriyorsun sınava? Allah Allah ya. Bırakın insanları rahat. Kimsenin bir itirazı size dokunmuyorki. Sizin dert edeceğiniz bir şey yok ortada.

Nicktenban
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 22:33

Kardeş iptal olmaz. Eğer sorularda farklılık yoksa iptal olmaz. Varsa bile sebebi araştırılır.

hankpss, 4 yıl önce

neyse hocam

sonuçşar açıklansın

itiraz edilsin

kitapçık incelensin

sonuca bakalım

ama 2018 de itiraz bundan azdı

2020 çok arttı

bu hızla giderse 2026 kpss yapılmadan iptal ettirirler

Nicktenban
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 22:36

İşe diyorum yoksa sıkıntı yok. Varsa zaten siz hiç bir şey yapmasanız sizin haberiniz dahi olmasa bu mevzulardan normal hukuki işleyiş olur.

Sonun da aynı dili konuşmaya başladık.

hankpss, 4 yıl önce

o aşamaları bende biliyorum zaten

ama eskiye nazaran fark şu hocam 12 soru gy-gk da

şimdiye kadar bu kadar soruya itiraz edilmedi

ama neyse

dediğim gibi sonucu göreceğiz

hankpss
Memur
30 Eylül 2020 22:38

teşekkür ederim aynı dili konuşmaya başlamışken sorayım dedim cvp vermek isterseniz

bölüm nedir

net beklentsi nedir

Nicktenban, 4 yıl önce

İşe diyorum yoksa sıkıntı yok. Varsa zaten siz hiç bir şey yapmasanız sizin haberiniz dahi olmasa bu mevzulardan normal hukuki işleyiş olur.

Sonun da aynı dili konuşmaya başladık.

Nicktenban
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 22:53

Tek emin olduğum gk

46.5 net

Denemelere ve çıkmış sorulardaki netlerime göre kötü.

Gy ise net hatırlamıyorum ama çok kötü. 20 net çıkar çıkmaz. Hiç bir işime yaramıyor. Neden çünkü işletme mezunuyum. Kendimi hep 85 üstüne şartladım ve ona göre çalıştım. A grubana da hazırlanmadım. Zaten artık KPSS de benim için bitmiştir. Aynı emeği sarf edeceğime inanmıyorum.

hankpss, 4 yıl önce

teşekkür ederim aynı dili konuşmaya başlamışken sorayım dedim cvp vermek isterseniz

bölüm nedir

net beklentsi nedir

hankpss
Memur
30 Eylül 2020 22:57

kardeşim sağlık olsun

inşallah özelde veya kendi işinde ilerlersin

şahsi dileğim kendi işinde ilerlemen

Nicktenban, 4 yıl önce

Tek emin olduğum gk

46.5 net

Denemelere ve çıkmış sorulardaki netlerime göre kötü.

Gy ise net hatırlamıyorum ama çok kötü. 20 net çıkar çıkmaz. Hiç bir işime yaramıyor. Neden çünkü işletme mezunuyum. Kendimi hep 85 üstüne şartladım ve ona göre çalıştım. A grubana da hazırlanmadım. Zaten artık KPSS de benim için bitmiştir. Aynı emeği sarf edeceğime inanmıyorum.

Nicktenban
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 22:57

Net hatırlamıyorumu şundan dedim, hesapladığım beyleri hatırlamıyorum değil. Sorulara baktım acaba hangisini işaretledim diyorum. Çünkü belli bir sğrwfsn sonra kafam almadı. Şu modda işaretledim : her halde budur artık, bu da olur, neyse bunu işaretleyeyim... En son 5 dk kaldı hızlı hızlı sözel mantıkda 2 soruyu yaptım ondan eminim. Diğerlerinde ellerim doğruya gittiyse ne ala. Ama hiç sanmıyorum. Zerre umudum yok..

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi