Editörler : Lanet
08 Ocak 2021 21:39

Kadrolu olmanız avantaj sizin için siz birde sözleşmeli olarak çalışın aksini iddia edeceksiniz. 7.Yılıma girdim
Alemdar11, 4 yıl önce

bence değer hocam bende belediyeye geçiş yaptım nakille memnumum sıkıntı siyasi ama öyle çok ta kötü değil zaten öğrenen kadar iş falan bir ik sene geçer sonra devam buralarda yükselme daha kolay hele müdür olmak falan daha kolay he şu var bazı zaman maaşlar geç yatabiliyor bizde olmuştu yani ayın 15 inde belli bir kısmı sonraki günler tamamı vbb sonra yatıyor yani alamama gibi durum yok alınıyor özel bütçeli olduğu için. birde belediye hatta şehir çok küçük olmasa daha iyi küçük olunca milleto ne yapıyor dedikodu vbvb onun çiin orta büyüklük iyidir. büyükşehirleri bilmiyorum iş belki çoktur siz ahangi şehirde geçmek istiyorsunuz ?

08 Ocak 2021 21:53

Kadrolu çalışan memurlar kadrolu olmanın verdiği bir güç kalkani diyeyim idareci değişse bile 1 0 avantajlı oluyor. 657 tabi Sözleşmeli personel olarak 7. yılıma girdim. Tekniker olarak çalışıyorum. Siyasi yönetim nedeniyle kanunlardan ziyade kendi parti kanunlarına ve güçleri ne göre yönetiyorlar. Her değişimde kadrolu memur için sorun olmasa da sözleşmeli personeller yil sonu sozlesmesi yenilenmeyebiliyor. Onun adami su partili vs saçma sapan düşünceler. Teknik personele danisakcaklari yerde bakkal dükkanı gibi isletilen çokça belediyeler var. O yüzden hep derim Muh. Dr. Av. Olmak için yıllarını ver ama ilkokul mezunu insanlar in yönetiminde çalış! Bir iş yapilmadan önce plan + proje + maliyet + bütçe durumuna bakılır uygunsa ihale ye çıkılır. Belediyeler ihalesiz bir iş yada mal alımı yapamaz. Dogrudan teminle yil sonuna kadar işlem yaptırılır siyasi olduğu için kendi es dost akraba kollanir kaymak yedirilir denetimde de ceremeyi siz çekersiniz yada istifa eder cekmezseniz. Daha anlatilacak çok seyler var... böyle bir ortamda sabırla dogruyu savunup vicdanını dinleyerek calisabilirsen ortamin ne mutlu sana
Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi