İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : ayşegül bgm
02 Ekim 2020 10:51

Hemşirelikten tıbbi sekreterliğe geçiş yapmak

Merhaba arkadaşlar. Aramızda hemşirelikten tıbbi sekreterliğe geçen var mı?

Erennx
Aday Memur
02 Ekim 2020 18:22

hemşirelik daha iyi değilmi niye değiştirmek istiyosunuz yanlış anlamayın

17-59
Şube Müdürü
02 Ekim 2020 19:17

tıbbi sekreterlik sanıldığı gibi rahat degil.

EfsaneTDS
Kapalı
02 Ekim 2020 22:18

501 kalem sarf malzemenin zimmeti uzerimde.İhalesi satin almasi imzasi dagitimi derken aksamin nasil oldugunu anlamiyorum.Tavsiye ederim :)
17-59, 4 yıl önce
tıbbi sekreterlik sanıldığı gibi rahat degil.

mlk23
Memur
03 Ekim 2020 09:34

İkisi de zor meslekler tabiki ama tıbbi sekreterliğin bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum o yüzden geçmek gibi bir amacım var :) aramızda geçen arkadaşlar varsa daha iyi yorumlayacaklardır

mlk23
Memur
03 Ekim 2020 09:35

Hocam siz geçiş mi yaptınız bize biraz anlatabilir misiniz

EfsaneTDS, 4 yıl önce
501 kalem sarf malzemenin zimmeti uzerimde.İhalesi satin almasi imzasi dagitimi derken aksamin nasil oldugunu anlamiyorum.Tavsiye ederim :)

EfsaneTDS
Kapalı
03 Ekim 2020 13:32

Hemsirelikten tds ye gecis yapmadim.Tds olarak atandim.Gecis icin bilgim yok fakat tds icin biseyler sormak istersen bilgimce anlatirim.
mlk23, 4 yıl önce

Hocam siz geçiş mi yaptınız bize biraz anlatabilir misiniz

mlk23
Memur
03 Ekim 2020 17:57

Çalışma koşulları hakkında biraz bilgilendirebilir misiniz nöbetiniz çok sık oluyor mu ya da çalıştığınız birime göre nöbet olup olmaması değişiyor mu

EfsaneTDS
Kapalı
03 Ekim 2020 18:33

Benim kurumumda Tibbi sekreterler idari memur olarak gorev yapiyor.Nobetimiz yok.Hafta sonu tatil yapiyoruz.İsteyen arkadaslarimiz Memur olarak nobet tutabiliyor.Ayrica acil serviste calisan Tibbi sekreter arkadasimiz var oda 24 saat usulu ayda 8 tam gun calisiyor.
mlk23, 4 yıl önce

Çalışma koşulları hakkında biraz bilgilendirebilir misiniz nöbetiniz çok sık oluyor mu ya da çalıştığınız birime göre nöbet olup olmaması değişiyor mu

mlk23
Memur
05 Ekim 2020 09:32

Hocam bilgi için teşekkürler bir de maaşınızı sorabilir miyim ayıp olmazsa

memure2018
Kapalı
05 Ekim 2020 09:48

şuan lise mezunu musunuz üniversite mı? önlisans saglik teknikerlerinin maaşları hep aynidir. Maaş kaç yıllık memur olduğunuza göre değişir ama önlisans yeni başlayan tıbbi sekreter vergi dilimine girmis haliyle 4350 gibi bisey alıyor sanırım. Lisans tamamlama yaparak lisansiyer maaşı da alabilirsiniz.
mlk23, 4 yıl önce

Hocam bilgi için teşekkürler bir de maaşınızı sorabilir miyim ayıp olmazsa

mlk23
Memur
05 Ekim 2020 12:36

Lisans mezunuyum hocam şu an hemşireyim aöf tıbbi sekreterlik okuyorum. Tıbbi sekreterliğe geçmeyi düşünüyorum da o yüzden merak ettim farkı ne olur çalışma koşulları ve maaş hakkında diye.

memure2018, 4 yıl önce
şuan lise mezunu musunuz üniversite mı? önlisans saglik teknikerlerinin maaşları hep aynidir. Maaş kaç yıllık memur olduğunuza göre değişir ama önlisans yeni başlayan tıbbi sekreter vergi dilimine girmis haliyle 4350 gibi bisey alıyor sanırım. Lisans tamamlama yaparak lisansiyer maaşı da alabilirsiniz.

memure2018
Kapalı
05 Ekim 2020 13:04

şuan lisans mezunu olduğunuz için maaşta düşme olur diye tahmin ediyorum ama sağlık yönetimine tamamlarsanız yine aynı maaşı alırsınız.Dediğim gibi lisansiyer olunca hemşire, ebe, sağlık tek. maaşlar aynıdır, çalıştıgınız birime göre dönerlerde farklılık oluyor sadece.

mlk23, 4 yıl önce

Lisans mezunuyum hocam şu an hemşireyim aöf tıbbi sekreterlik okuyorum. Tıbbi sekreterliğe geçmeyi düşünüyorum da o yüzden merak ettim farkı ne olur çalışma koşulları ve maaş hakkında diye.

mlk23
Memur
05 Ekim 2020 15:55

Tekrar lisans mı bitirmem gerekir hocam geçiş yapınca? Şöyle özetleyim ben şu an zaten hemşire olarak çalışıyorum üniversite mezunuyum aöf den de tıbbi sekreterlik okuyorum. Eğer unvan değişikliği sınavı ile tıbbi sekreterliğe geçersem maaşta düşme oluyor mu yoksa hemşirelik lisansım yeterli oluyor mu

memure2018, 4 yıl önce

şuan lisans mezunu olduğunuz için maaşta düşme olur diye tahmin ediyorum ama sağlık yönetimine tamamlarsanız yine aynı maaşı alırsınız.Dediğim gibi lisansiyer olunca hemşire, ebe, sağlık tek. maaşlar aynıdır, çalıştıgınız birime göre dönerlerde farklılık oluyor sadece.

memure2018
Kapalı
06 Ekim 2020 00:00

sizin durumunuz biraz karışık aslında, ikisi de saglik alanında olduğu için lisans mezunu olan kişi onlisanstan ünvan sınavına girebilir mi bilemedim. Il sağlıkla veya bakanlıkla görüşmeniz gerekir önce, eğer geçişiniz olursa da hemşirelik normalde tıbbi sekreterliğin üst öğrenimi sayilmadigindan maaşınız nasıl etkilenecek, tekrar lisans tamamlama mı isteyecekler onları öğrenmeniz lazım.
mlk23, 4 yıl önce

Tekrar lisans mı bitirmem gerekir hocam geçiş yapınca? Şöyle özetleyim ben şu an zaten hemşire olarak çalışıyorum üniversite mezunuyum aöf den de tıbbi sekreterlik okuyorum. Eğer unvan değişikliği sınavı ile tıbbi sekreterliğe geçersem maaşta düşme oluyor mu yoksa hemşirelik lisansım yeterli oluyor mu

walterwayt
Aday Memur
06 Ekim 2020 10:11

Bir tıbbi sekreter olarak söylüyorum. Hemşirelikten Tıbbi sekreterliğe geçmek attan inip eşşeğe binmeye benzer :)) Ha mobbing görüyorsundur, çalışma arkadaşların kötüdür, nöbet usulü çalışmak yorucu geliyordur bilemem ama o durumda da birim değişikliği filan talep et. Şu konuda haklısın tıbbi sekreterlik hemşireliğe göre çok daha kolay bir iştir. Yaptığımız şey bildiğin masabaşı memurluk, giriş saatimiz belli çıkış saatimiz belli, haftasonumuz belli, büyük çoğunluğumuz hastalarla muhatap değiliz. Ama maaşında ciddi düşüş olacağını da unutma. Anksiyete, stres, depresyon gibi psikolojik olarak sizi kırılgan yapan bir rahatsızlığınız yoksa hemşirelikte kalmanızı tavsiye ederim.

mlk23
Memur
06 Ekim 2020 10:28

Teşekkür ediyorum

memure2018, 4 yıl önce
sizin durumunuz biraz karışık aslında, ikisi de saglik alanında olduğu için lisans mezunu olan kişi onlisanstan ünvan sınavına girebilir mi bilemedim. Il sağlıkla veya bakanlıkla görüşmeniz gerekir önce, eğer geçişiniz olursa da hemşirelik normalde tıbbi sekreterliğin üst öğrenimi sayilmadigindan maaşınız nasıl etkilenecek, tekrar lisans tamamlama mı isteyecekler onları öğrenmeniz lazım.

mlk23
Memur
06 Ekim 2020 10:30

Saydıklarınızın büyük çoğunluğu var :) siz de sabit döner alıyor musunuz acaba maaşınız hangi aralıkta lisans mezunu için soruyorum özellikle

walterwayt, 4 yıl önce

Bir tıbbi sekreter olarak söylüyorum. Hemşirelikten Tıbbi sekreterliğe geçmek attan inip eşşeğe binmeye benzer :)) Ha mobbing görüyorsundur, çalışma arkadaşların kötüdür, nöbet usulü çalışmak yorucu geliyordur bilemem ama o durumda da birim değişikliği filan talep et. Şu konuda haklısın tıbbi sekreterlik hemşireliğe göre çok daha kolay bir iştir. Yaptığımız şey bildiğin masabaşı memurluk, giriş saatimiz belli çıkış saatimiz belli, haftasonumuz belli, büyük çoğunluğumuz hastalarla muhatap değiliz. Ama maaşında ciddi düşüş olacağını da unutma. Anksiyete, stres, depresyon gibi psikolojik olarak sizi kırılgan yapan bir rahatsızlığınız yoksa hemşirelikte kalmanızı tavsiye ederim.

walterwayt
Aday Memur
06 Ekim 2020 10:58

Ben önlisansım ama oda arkadaşım lisans, 12 yıllık çalışan ve eş çocuk yardımıyla birlikte 5000-5100 civarı alıyor. Eş çocuk durumları olmasa herhalde 4800 civarı alırdı.

mlk23
Memur
06 Ekim 2020 11:09

Peki teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için

walterwayt, 4 yıl önce

Ben önlisansım ama oda arkadaşım lisans, 12 yıllık çalışan ve eş çocuk yardımıyla birlikte 5000-5100 civarı alıyor. Eş çocuk durumları olmasa herhalde 4800 civarı alırdı.

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
28 Ağustos 2021 03:03

Geçebildin mi ünvan değişikliği ile

mlk23, 4 yıl önce

Peki teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi