Editörler : supporters.
05 Ekim 2020 08:06

Araştırma görevlisi (İstanbul)
Merhaba, yeni tezli yüksek lisansa başladım. Araştırma görevlisi ilanlarina başvurmayı düşünüyorum. Bu konuda sormak istediğim birkaç soru var cevaplarsanız çok memnun olurum. 1. Şuan İstanbuldaki üniversitelerde akademik kadroların durumu nasıl Ankara için çok sıkışık alım olduğunda da bir kişi oluyor ve o kişinin çok yüksek puanları olması gerekiyordu. 2. Şuana kadar tecrübelerinizi kullanarak (ilandaki şartlar, girenlerin puanları) sizce araştırma görevlisi olarak işe başlayabilmek için YDS(yökdil) ve alesten kaç puan almam gerekiyor. 3. Şuan başladığım üniversiteye yedek kadrosuyla girdim ales puanım görece düşük olduğu için. Yükseltmeyi düşünüyorum ama bu durum ilerisi için sorun olur mu? Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Akademilendik
Aday Memur
05 Ekim 2020 23:41

Size kötü bir haberim var. Kadro açacak ya da açtıracak biri yoksa kadro hayallerde kalacak gibi. Ayrıca anladığım kadarıyla yolun çok çok çoook başındasınız. Affınıza sığınarak söylüyorum. Madem araştırma görevlisi olmak istiyorsunuz, sınavlardan kaç puan alınacağını, ortalamaların ne olduğunu buraya soracağınıza arama motorunda araştırma yaparak bulmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü her alanın alımları, puanları istekleri farklıdır dolayısıyla burada söylenecek şeyler farazi olmaktan öteye geçemeyecektir. Alanınızı söylememişsiniz zaten. Tavsiyemi sorarsan bir doktorant olarak söylüyorum: Kaç kurtar kendini.

nurnn
Aday Memur
06 Ekim 2020 00:16

Arama motorundan kendi alanımın alt sınırlarına baktım. Ama adı üstünde alt sınır oldukları için ben pratikte nasıl olduğunu sormak istemiştim ama soramadım. Bu soruda amacım foruma yeni katılıyorum bi özet yapıp beni sayfalarca yazı okumaktan kurtarın demekti bunuda itiraf edebilirim. İşin başında kısmen sayılabilirim haklı sayılabilirsiniz. Siz nasıl doktor oldunuz? Araştırma görevlisi 2020 maaşı herhangi iyi bi özel firma başlangıç pozisyonunun epey üzerinde sayılır. Dahası kendinize göre saatleri belirleyerke çalışma olanağınız olması saygınlık gibi daha bir çok artı yön sayılabilir. Sizce neden kaçıp kurtaralım alternatifleride göz önünde bulundurarak açıklar mısınız unicornlar dünyasında yaşamıyoruz malesef :/ bizi güzel alternatifler beklemiyor akademide olmayan torpil dışında da yok
Akademilendik, 4 yıl önce
Size kötü bir haberim var. Kadro açacak ya da açtıracak biri yoksa kadro hayallerde kalacak gibi. Ayrıca anladığım kadarıyla yolun çok çok çoook başındasınız. Affınıza sığınarak söylüyorum. Madem araştırma görevlisi olmak istiyorsunuz, sınavlardan kaç puan alınacağını, ortalamaların ne olduğunu buraya soracağınıza arama motorunda araştırma yaparak bulmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü her alanın alımları, puanları istekleri farklıdır dolayısıyla burada söylenecek şeyler farazi olmaktan öteye geçemeyecektir. Alanınızı söylememişsiniz zaten. Tavsiyemi sorarsan bir doktorant olarak söylüyorum: Kaç kurtar kendini.

nurnn
Aday Memur
06 Ekim 2020 00:19

İktisatçıyım.
Akademilendik, 4 yıl önce

Akademilendik
Aday Memur
06 Ekim 2020 02:28

Neden kaç kurtar, dediğimi ikinci cümlemde açıkladım. Ama madem tekrar duymak istiyorsunuz söyleyeyim: "Dayınız/amcanız" yoksa kadronuz yok. Yani özel sektöre göre tabi ki çok iyidir ama iş girebilmek de zaten. Sizinle beraber binlerce insan böyle düşünüp bu alana yöneliyor belki de. Bunu anlatmak istemiştim. Yıllar yıllar yıllaaaar sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız hocam. Size bu süreçte başarıdan ziyade şans ve sabır diliyorum. Tavsiye 2: Madem kaçıp kurtulmak istemiyorsunuz, yl yaparken mutlaka başka bir işte de para kazanmayı düşünün. Ha bu ilan ha şu ilan diye diye ruh sağlığı dengenizle oynamayınız.
nurnn, 4 yıl önce
Arama motorundan kendi alanımın alt sınırlarına baktım. Ama adı üstünde alt sınır oldukları için ben pratikte nasıl olduğunu sormak istemiştim ama soramadım. Bu soruda amacım foruma yeni katılıyorum bi özet yapıp beni sayfalarca yazı okumaktan kurtarın demekti bunuda itiraf edebilirim. İşin başında kısmen sayılabilirim haklı sayılabilirsiniz. Siz nasıl doktor oldunuz? Araştırma görevlisi 2020 maaşı herhangi iyi bi özel firma başlangıç pozisyonunun epey üzerinde sayılır. Dahası kendinize göre saatleri belirleyerke çalışma olanağınız olması saygınlık gibi daha bir çok artı yön sayılabilir. Sizce neden kaçıp kurtaralım alternatifleride göz önünde bulundurarak açıklar mısınız unicornlar dünyasında yaşamıyoruz malesef :/ bizi güzel alternatifler beklemiyor akademide olmayan torpil dışında da yok
Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi