Editörler : F16 Gökçen

revenge881
Memur
29 Ekim 2020 00:08

Bu sınavda OBP'nin etkisi nedir? İyi bir derece yapmak için varsayalım 50-50 yaptık Ankara hukuk için OBP kaç olmalı ki gelsin?

29 Ekim 2020 11:01

50-50 yaparsan Ankara hukuk gelir zaten ÖBPnin önemi yok. Ama kabaca 45 ÖBPniz varken 36 puan alıyorsanız 75 ÖBP ile 60 puan alırsınız ki bu da nerden baksanız eşit ağırlık için 6-10 arası nete tekabül eder. Mükemmel bir fark yani kısaca.

revenge881, 3 yıl önce

Bu sınavda OBP'nin etkisi nedir? İyi bir derece yapmak için varsayalım 50-50 yaptık Ankara hukuk için OBP kaç olmalı ki gelsin?

revenge881
Memur
29 Ekim 2020 11:07

Anladım hocam. Yalnız puanı çeviremedim. Diploma notum 2,7-2,8 arasında olacak muhtemelen, bu OBP düşük mü puan bazında neye tekabül ediyor?

Pr0tezBacaklıÇekirge, 3 yıl önce

50-50 yaparsan Ankara hukuk gelir zaten ÖBPnin önemi yok. Ama kabaca 45 ÖBPniz varken 36 puan alıyorsanız 75 ÖBP ile 60 puan alırsınız ki bu da nerden baksanız eşit ağırlık için 6-10 arası nete tekabül eder. Mükemmel bir fark yani kısaca.

29 Ekim 2020 11:10

Hocam puanınızı 100lük sisteme çevirip 0.8 ile çarparsanız tam olarak kaç puan gelecek bulursunuz. Yalnız bir önceki sene bir yere yerleşen kişilerin puanı 0.45 ile çarpılıyor. Ben bu sene tercih yaptım diye seneye daha düşük puan alacağım ÖBPden. Tercihlerde dikkatli olmak gerek.

revenge881, 3 yıl önce

Anladım hocam. Yalnız puanı çeviremedim. Diploma notum 2,7-2,8 arasında olacak muhtemelen, bu OBP düşük mü puan bazında neye tekabül ediyor?

Harvey Specter 7
Aday Memur
30 Ekim 2020 14:51

Evet yaklaşık 1 ay oldu ve ben daha çalışmaya başlamadım :)

trsalgado
Daire Başkanı
31 Ekim 2020 22:04

ilk 100 den bir yer ayırın bana ;)

Nasmete
Kapalı
08 Kasım 2020 11:05

Tarih 08 Kasım. 20 gündür dersi bıraktım yeniden motive olmak çok zormuş.
Harvey Specter 7, 3 yıl önce

Evet yaklaşık 1 ay oldu ve ben daha çalışmaya başlamadım :)

08 Kasım 2020 11:54

Evet, hepimizin hedefi ilk 100 olduğuna göre bende bir durum güncellemesi yapayım. Bugün problemler bitti. Aynı anda şimdilik 2 soru bankasından ilerliyorum. Mart ayına kadar soru bankalarından konuları bitirip ardından deneme çözmeyi planlıyorum. Herkese başarılar!

negro894
Aday Memur
09 Kasım 2020 16:53

Herkese Merhaba,

Ben de Adalet e bu yıl kayıt yaptırdım. 1 yılda bitirmeyi hedefliyorum. Sınav tarihleri net değil ama AÖF yaz okulu sınav sonuçlarının DGS'den sonra açıklandığı söyleniyor.

Bu durumda DGS'ye giremez miyim?

09 Kasım 2020 21:35

Okulu 1 yılda nasıl bitiriyorsunuz acaba? Yaz okulları ile ek tercih dönemleri yakın oluyor birbirine. Merak etmeyin, hak kaybınız olmayacaktır.

negro894, 3 yıl önce

Herkese Merhaba,

Ben de Adalet e bu yıl kayıt yaptırdım. 1 yılda bitirmeyi hedefliyorum. Sınav tarihleri net değil ama AÖF yaz okulu sınav sonuçlarının DGS'den sonra açıklandığı söyleniyor.

Bu durumda DGS'ye giremez miyim?

negro894
Aday Memur
11 Kasım 2020 14:36

Araştırdım, okulu bitirmek mümkün. tercih için sormadım mezun değilken DGS'ye girebiliyor muyum? DGS'ye girdim diyelim yaz okulu sınav sonuçları açıklanmadan DGS açıklanırsa OBP nasıl hesaplanacak??

Okulu 1 yılda nasıl bitiriyorsunuz acaba? Yaz okulları ile ek tercih dönemleri yakın oluyor birbirine. Merak etmeyin, hak kaybınız olmayacaktır.

17 Kasım 2020 22:16

Durum güncellemesi :)

Dershaneye gideyim dedim yeni önlemler açıklandı. Evde çalışmaya devam edeceğiz gibi gözüküyor. Konular bitti, soru bankalarından çalışıyorum. Herkese bol şans!

Nasmete
Kapalı
19 Kasım 2020 17:06

Bol şanslar, hala başlamaya motive olmakla meşgulüm

Durum güncellemesi :)

Dershaneye gideyim dedim yeni önlemler açıklandı. Evde çalışmaya devam edeceğiz gibi gözüküyor. Konular bitti, soru bankalarından çalışıyorum. Herkese bol şans!

Harvey Specter 7
Aday Memur
03 Aralık 2020 10:20

Hala çalışmaya başlamadım...

Sanki biraz erken gaza gelmişim :))

pasaklıcadı
Kapalı
13 Aralık 2020 16:22

Ertelemeyin calismayi malum virus var , kime ne zaman bulasacagi belli degil

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
17 Aralık 2020 03:52

mezun olmadan da dgs'ye girebilirsiniz. obp de sınava başvuru yaptığınız esnadaki obp'niz kabul edilerek hesaplanır. yani o sırada hala yaz okulu devam ediyorsa bahar dönemi sonundaki ortalamanız kabul edilir.

negro894, 3 yıl önce

Araştırdım, okulu bitirmek mümkün. tercih için sormadım mezun değilken DGS'ye girebiliyor muyum? DGS'ye girdim diyelim yaz okulu sınav sonuçları açıklanmadan DGS açıklanırsa OBP nasıl hesaplanacak??

jkrplc
Aday Memur
27 Aralık 2020 10:34

@Nasmete bende 30 yaşında p.m.bende hazırlanıyorum hukuk için birinci sınıfım adalette.ben Hasan Kalyoncu düşünüyorum yüzde elli yetmiş beş burslu ne olursa on yılı tamamlamaya az kaldı zaten biraz geç oldu ama bu işi ömrümün sonuna kadar yapmayacagim.insallah sizde bende kazaniriz da sevdiğimiz işi yaparız.matematik temelin var eskiden 30 sorudan 24 net yapardım formülleri hatırlamam lazım.turkce için bol bol kitap okuyup soru çözeceğim bu sene ufak bı hazırlık seneye yuklenecegim ..maddi sıkıntım olmadığı için çok yüklenmeye eğim özel yazacağım için.

Mahmut Kayak
Aday Memur
14 Ocak 2021 23:18

AÖF sınavları online yapıldığı için ÖBP?nin DGS?ye etkisinin sınırlandırılması gerektiğini düşünüyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi yazın.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi