Editörler :
08 Ekim 2020 10:09   

4/b memur eşi özel sektörde çalışıyorsa tayin olma hakkı var mı
Eşim özel sektörde çalışıyor bir yılımı doldurdum yanına tayin isteyebilir miyim
08 Ekim 2020 10:30

Onurunuz
Aday Memur

Kurumlar arası yer değişikliği yapamazsınız fakat;

08 Ekim 2020 10:33

Onurunuz
Aday Memur

Kurumlar arası yer değişikliği yapamazsınız fakat; siz

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA

İLİŞKİN ESASLAR(1) (

**Kurum içi yer değişikliği

Başlıklı kısmını okuyunuz.

08 Ekim 2020 11:20

Dlmt
Aday Memur

Kurumlar arası yer değişikliği yapamazsınız fakat; siz

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA

İLİŞKİN ESASLAR(1) (

**Kurum içi yer değişikliği

Başlıklı kısmını okuyunuz.

Onurunuz, 2 ay önce - Alıntıya git
Evet okudum ama eşi özelde çalışanlar için eş tayini olmuyor diyor bununla ilgi bilginiz varmıdır acaba çok mağdur oluyoruz bizim kurumdan arkadaş vardı tayini oldu ama eşi de memurdu benim eşim özel de çalışıyor
08 Ekim 2020 14:00

Neverbackdown
Aday Memur
Evet okudum ama eşi özelde çalışanlar için eş tayini olmuyor diyor bununla ilgi bilginiz varmıdır acaba çok mağdur oluyoruz bizim kurumdan arkadaş vardı tayini oldu ama eşi de memurdu benim eşim özel de çalışıyor
Dlmt, 2 ay önce - Alıntıya git

Eş durumundan kesinlikle tayin olamazsınız, sözleşmeli yönetmeliğini avucumun içi gibi biliyorum. 1 yılınız dolduysa başka bir ilde çalışan aynı unvanlı bir sözleşmeli ile becayiş yapabilirsiniz veya 3 yılı doldurup boş olan bir ile tayin talebinde bulanabilirsiniz. Bunun dışında sağlık, can güvenliği gibi mazeret tayinleri var yönetmelikte ama çok zor yapıyorlar.

08 Ekim 2020 14:09

Dlmt
Aday Memur

Eş durumundan kesinlikle tayin olamazsınız, sözleşmeli yönetmeliğini avucumun içi gibi biliyorum. 1 yılınız dolduysa başka bir ilde çalışan aynı unvanlı bir sözleşmeli ile becayiş yapabilirsiniz veya 3 yılı doldurup boş olan bir ile tayin talebinde bulanabilirsiniz. Bunun dışında sağlık, can güvenliği gibi mazeret tayinleri var yönetmelikte ama çok zor yapıyorlar.

Neverbackdown, 2 ay önce - Alıntıya git
Teşekkürler hocam, ne kadar haksızlık kadroluya eş tayini oluyor eşi özelde çalışıyorsa ama sözleşmeli personele olmuyor!! Peki hocam 3 yıl dolunca oluyor mu kesin olarak
18 Ekim 2020 12:40

malumechul
Memur

3 Yıl dolduktan sonraki tayin için çalıştığınız kurumun kadroları açıklayıp geçiş yapılabilecek kadrolar diye yayınlaması gerek. kurum yeni personel almadan önce boş olan kadrolara kurum içindeki sözleşmelilerden geçmek isteyen olursa diye bir tayin hakkı verir. boş kadro ve pozisyonlarda varsa gitmek istediğiniz yer tayin isteyebilirsiniz. 3 yılı doldurdum diye tayin isteme şansınız yok maalesef.

18 Ekim 2020 14:57

Murat.kanat
Aday Memur

3 Yıl dolduktan sonraki tayin için çalıştığınız kurumun kadroları açıklayıp geçiş yapılabilecek kadrolar diye yayınlaması gerek. kurum yeni personel almadan önce boş olan kadrolara kurum içindeki sözleşmelilerden geçmek isteyen olursa diye bir tayin hakkı verir. boş kadro ve pozisyonlarda varsa gitmek istediğiniz yer tayin isteyebilirsiniz. 3 yılı doldurdum diye tayin isteme şansınız yok maalesef.

malumechul, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam ben de bir soru sorucam.yazdiginiz aciklmayi okudum gecis yapmak istedigimiz kurumda istifa eden bir sozlesmeli personel var ve bos kadro var.bizim de 3 yilimiz dolmus diyelim.o zaman gecis yapabilir miyiz?bunun sarti nedir?dilekce mi yazmamiz gerek yada gecmek istedigimiz kurumun mu bizi istemesi gerek?surec nasil isler yardimci olur musunuz?
19 Ekim 2020 10:29

Dlmt
Aday Memur

malumechul, 1 ay önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim hocam kadro gelmediği sürece mağdur olacağız
20 Ekim 2020 14:03

malumechul
Memur
Hocam ben de bir soru sorucam.yazdiginiz aciklmayi okudum gecis yapmak istedigimiz kurumda istifa eden bir sozlesmeli personel var ve bos kadro var.bizim de 3 yilimiz dolmus diyelim.o zaman gecis yapabilir miyiz?bunun sarti nedir?dilekce mi yazmamiz gerek yada gecmek istedigimiz kurumun mu bizi istemesi gerek?surec nasil isler yardimci olur musunuz?
Murat.kanat, 1 ay önce - Alıntıya git

Kurum İçi yer değiştirme yapabilirsiniz. Sözleşmeli personel kurumlar arası geçiş yapamaz. Gitmek istediğiniz yer çalıştığınız bakanlık vs nin başka bir yerdeki teşkilatı değilse geçiş yapamazsınız.

20 Ekim 2020 14:06

malumechul
Memur
Murat.kanat, 1 ay önce - Alıntıya git

3 yıl dolduktan sonraki boş kadroya geçiş şöyle oluyor. Mesela bu yaz Tarım ve Orman Bakanlığı yeni personel alımı yapmadan önce sözleşmeli personelden geçiş yapmak isteyenler için boş kadrolarını yayınladı ve talep topladı. bu şekilde açıklanan kadrolardan birine geçiş yapabilirsiniz eğer mazeret tayini yapmıyorsanız. Eş durumu vs dahil mazeret tayinlerinden de şöyle bir durum var. Eğer mazeretiniz sona ererse eski görev yerinize dönmeniz gerekir tekrar.

Toplam 10 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?