Editörler : E.Kayı Han

KarobasaN
Memur
01 Ocak 2021 05:21

Gardiyan sözcüğü bildiğim kadarı ile dizi filmlerde akıllarda kötü intiba bıraktığı için değiştirildi.

Halk arasında bu ismin değişmesi mümkün değil, yerine gelen isim uzun, çok tutturulmaya çalışılırsa cik der geçer halk arasında, bi süre sonra kuş sesi diye alay edilir yine değişim talepleri olur.

Bence gardiyan adı daha oturaklı ancak değişmesi gereken dizi ve filmlerdeki algı operasyonu,

Katipler içinde bir ara duruşma memuru yapılsın diye söyleniyordu neyi değiştiriyoruz özlük haklarını değiştirmedikten sonra...

Mesleğinizin İnfaz koruma ismine mi ihtiyac ı var yoksa emniyet hizmetleri sınıfına alınmasına mı ben olayı böyle sorgulayın derim...

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
01 Ocak 2021 12:56

Şu üslubunuzu düzeltin arkadaş, gardiyan lafına takıldığınız kadar üslubun düzgün olmayanların uslübunu değiştirmeye takılsanız daha iyi olur.

Akılda kalan gardiyandır, gardiyan olacaktır.

Bak aklıma rahmetli Cem Karaca'nın Tamirci Çırağı şarkısı geldi.

Gardiyansın sen gardiyan kal :)

Gardiyansın sen gardiyan kal :D

Akin5234
Memur
01 Ocak 2021 14:45

Sağlık bakanlığı bir hastanede ebe olarak çalışan arkadaşım maaşı akbankdan alıyor her yıl bir maaş promosyon alıyor. Bize maaşın 4 de 1i anca. etmiyor bile.

Yener73
Şef
01 Ocak 2021 15:16

vurdu gol oldu :)

ÇOTANAK, 3 yıl önce

Şu üslubunuzu düzeltin arkadaş, gardiyan lafına takıldığınız kadar üslubun düzgün olmayanların uslübunu değiştirmeye takılsanız daha iyi olur.

Akılda kalan gardiyandır, gardiyan olacaktır.

Bak aklıma rahmetli Cem Karaca'nın Tamirci Çırağı şarkısı geldi.

Gardiyansın sen gardiyan kal :)

Gardiyansın sen gardiyan kal :D

panrister
Memur
01 Ocak 2021 17:14

Cotanak sen ona bakma evladım hadi sütünü iç

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2021 19:45

Çotanak yıllarca forumumuzda editörlük yapmış çok değerli bir insandır.

Üslubunuz gerçekten çok rahatsız edici olmaya başladı. Sizleri bugün bir iki defa uyardım bir de buradan uyarmış olayım.

Cambaz1313
Yasaklı
01 Ocak 2021 19:48

3 5 tane yukarıdaki Çotanak isimli kişinin yazdıklarını okumadın mı ? hayrola kime çanak tutuyonuz ? sana göre değerli diye napacaz? her söyledğine saygımı duyacaz ? sen ne diye bu forumda görevlisin ? Diğer konudada arkadaşların haksız çıkacak diyr konuyu kapattın ? katipler net mi burası ?
Kayıhan2020, 3 yıl önce

Çotanak yıllarca forumumuzda editörlük yapmış çok değerli bir insandır.

Üslubunuz gerçekten çok rahatsız edici olmaya başladı. Sizleri bugün bir iki defa uyardım bir de buradan uyarmış olayım.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2021 19:57

Geçmişte görev yapmış değerli bir editöre ve hali hazırda görev yapan bir editöre karşı nasıl konuşulması gerektiğini, üslubu öğreneceksiniz. Burası memurlar.net. Türkiye'nin en büyük interaktif internet sitesi. Bir kaç kişinin girip kendilerini büyük göstermek yada kendilerini büyük görüp millete hakaret edeceği bir yer değil.

Bundan sonra uyarmayacağım. Bir haftalık ceza verdim tekrarı halinde daha agırlarını da veririm.

Cambaz1313, 3 yıl önce
3 5 tane yukarıdaki Çotanak isimli kişinin yazdıklarını okumadın mı ? hayrola kime çanak tutuyonuz ? sana göre değerli diye napacaz? her söyledğine saygımı duyacaz ? sen ne diye bu forumda görevlisin ? Diğer konudada arkadaşların haksız çıkacak diyr konuyu kapattın ? katipler net mi burası ?

writerman01
Kapalı
01 Ocak 2021 20:07

Beş kuruş etmez herhangi bir yerde atm ile işiniz olsa arızalı diye ekran çıkar karşınıza İstanbul'da sanayi bölgesinde sabaha n 9unda tüm bankaların ATM Si aktifken Vakıfbank her zamanki gibi arizaliydi köhne bir banka. İş bankasına EFT yapıp öyle para cekmek zorunda kaldım internet bankacılığı desen zar zor güncelleme geliyor kaç kere talep açtım kredi işlemleri erken kapatma cayma bedeli vs ekranı gelsin diye sonunda geldi. Özel bankaları 2 sene geriden takip ediyor devlet bankalarından hayır gelmez hantal yapılıdır.

Yener73
Şef
01 Ocak 2021 21:28

bu hadsize gerekli cezayı verdiğiniz için teşekkür ederim.

cezaevinde mahkumlarla çok iç içe muhtemelen. ağzı baya bozulmuş arkadaşın.

benim de birçok yorumumu alıntılayıp sataşıyor(daha doğrusu sataştığını zannediyor)

tabii insan yerine koyup cevap vermiyorum. forumumuzda böyle ağzı bozuk insanlara yer verilmemeli.

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Geçmişte görev yapmış değerli bir editöre ve hali hazırda görev yapan bir editöre karşı nasıl konuşulması gerektiğini, üslubu öğreneceksiniz. Burası memurlar.net. Türkiye'nin en büyük interaktif internet sitesi. Bir kaç kişinin girip kendilerini büyük göstermek yada kendilerini büyük görüp millete hakaret edeceği bir yer değil.

Bundan sonra uyarmayacağım. Bir haftalık ceza verdim tekrarı halinde daha agırlarını da veririm.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2021 21:30

Yener sen de her infaz koruma konusunda yorum yapıyorsun. Bir önceki cevabında yazdım burada da yazayım. İnfaz koruma memurlarını kışkırtıcı tavır ve yorumlarından vazgeç.
Yener73, 3 yıl önce

bu hadsize gerekli cezayı verdiğiniz için teşekkür ederim.

cezaevinde mahkumlarla çok iç içe muhtemelen. ağzı baya bozulmuş arkadaşın.

benim de birçok yorumumu alıntılayıp sataşıyor(daha doğrusu sataştığını zannediyor)

tabii insan yerine koyup cevap vermiyorum. forumumuzda böyle ağzı bozuk insanlara yer verilmemeli.

Yener73
Şef
01 Ocak 2021 21:32

ara sıra kışkırtıcı yorumlar attığım oluyor kabul ediyorum fakat bunlar karşı tarafın kışkırtmasıyla oluşan yorumlar.

ama yine de daha fazla dikkat edeceğime dair size söz veriyorum. benim de sizden tek ricam kışkırtma ile eleştiri arasındaki çizgiye dikkat etmeniz. eleştiri amaçlı attığım yorumlarımın kışkırtıcı içerikten kaldırılmasını istemiyorum. uyarınız için teşekkür ederim.

allah sizi başımızdan eksik etmesin.

Kayıhan2020, 3 yıl önce
Yener sen de her infaz koruma konusunda yorum yapıyorsun. Bir önceki cevabında yazdım burada da yazayım. İnfaz koruma memurlarını kışkırtıcı tavır ve yorumlarından vazgeç.

salihdem
Aday Memur
01 Ocak 2021 22:26

Çotanak'ın yıllardır editör olarak görev yaptığını bende hatırlıyorum. Neden editörlük görevinden alındığını da biliyorsunuzdur herhalde.

Bilmiyorsanız Ben size söyleyim

https://forum.memurlar.net/konu/2263662/

konusuna mesaj atan arkadaşları haksız yere yasakladı, konuyu kapattı ve forumda astığım astık kestiğim kestik demeye başlamıştı. Çotanak ın CTE çalışanlarını sevmediğini biliyoruz. CTE çalışanlarınında onu çok sevdiğimiz söylenemez. "ALLAH çotonağı çoluğuna çocuğuna bağışlasın"

Üzüldüğüm konuysa destek olacağımız yerde birbirimize engel çıkarmamız, küçük görmemiz ve değer vermememiz. Lütfen birbirimizin konularını trollemeyelim.

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2021 22:38

Burada hiçbir zaman astığım astım kestiğim kestik yapmadım. Defalarca uyarıda bulundum çoğu zaman müdahil olmadım bir yerde son bulur diye. Ancak her iki tarafta artık olayı kişiselleştirdi. Uyarı yapınca bana da hiç hoş olmayan bir tavır sergilendi.

Yener isimli üyemizi de uyardım çok olgun bir şekilde bir daha dikkat ederim dedi. Ancak isim belirterek aşağılayıcı üslublarla mesaj yazmak, konu açmak, üyelerden isim soy isim adres istemek sicil istemek vermeyince korkak demek ne kadar doğrudur ve bunlara nereye kadar müsamaha göstermemi bekliyorsunuz.

Sorunlarımız var diye dile getiriliyor bazı üyelerde bunlar sorun değil diyor. Sorun değil diyene hakaret etmek, gevşek gevşek konuşma demek hoş bir üslup mu?

Buraya yazılan bir mesajı herkes desteklemek zorunda değil. Eleştiride yapılabilir bunu idrak etmek gerekir.

Çotanak yıllarca hizmet etmiş değerli bir editör arkadaşımız. Yazmış olduğu yorumu okudum. O yoruma o şekilde bir karşılık hoş değil. Çotanak ben gardiyan diyorum demiş. Diyebilir diyemez mi? Ama cevap veren arkadaşlar diyemezsin deyip hakarete varan derece de mesaj yazmaya başladılar.

Benim burada ki tek amacım bu forumun adalet bakanlığı personellerinin sesi olması. Katip müdür ikm fark etmez. Adalet bakanlığı bünyesinde çalışan personellerin tamamının sorunlarını dile getirdiği çözüm yollarının bulundugu bir ortam ortaya çıkartmak isterken böyle sürekli birbirini kötüleyen personeller görmek gerçekten üzüntü verici.

Ama ben yine de bunun için çalışmaya devam edeceğim.

Kalın sağlıcakla.

salihdem, 3 yıl önce

Çotanak'ın yıllardır editör olarak görev yaptığını bende hatırlıyorum. Neden editörlük görevinden alındığını da biliyorsunuzdur herhalde.

Bilmiyorsanız Ben size söyleyim

https://forum.memurlar.net/konu/2263662/

konusuna mesaj atan arkadaşları haksız yere yasakladı, konuyu kapattı ve forumda astığım astık kestiğim kestik demeye başlamıştı. Çotanak ın CTE çalışanlarını sevmediğini biliyoruz. CTE çalışanlarınında onu çok sevdiğimiz söylenemez. "ALLAH çotonağı çoluğuna çocuğuna bağışlasın"

Üzüldüğüm konuysa destek olacağımız yerde birbirimize engel çıkarmamız, küçük görmemiz ve değer vermememiz. Lütfen birbirimizin konularını trollemeyelim.

benkatip
Şef
01 Ocak 2021 22:52

Yine de alaycı bir şekilde İnfaz Koruma Memurları'na gardiyan demeyi çok da iyi görmüyorum.

Bu, kendi fikrim.

-TDK'nın böyle bir tanımı varsa da devletin de kendi istihdam ettiği pozisyonlarda artık gardiyan yok.

Eski editör olması üyelere karşı üstünlük kılmaz.

Kılmamalı.

Yener73
Şef
01 Ocak 2021 23:14

ÇOTANAK, alay etmek amacıyla gardiyan kelimesini kullanmadı. Mesleği tabir ederken İKM yerine Gardiyan kelimesini kullanmayı tercih etti sadece. TDK'da var olan, halkın çoğunun da gardiyan olarak bildiği bir kelimeyi kullandığı için suçlanamaz hiçbir şekilde. Sokaktan geçen 10 kişiye sor 9 'u infaz koruma memuru ne demek bilmez.

Gardiyan alaycı bir kelime değil, bir mesleği tabir eden kelimedir. Başkalarının hoşuna gitmiyor diye istemediği bir kelimeyi kullanmak zorunda değil.

benkatip, 3 yıl önce

Yine de alaycı bir şekilde İnfaz Koruma Memurları'na gardiyan demeyi çok da iyi görmüyorum.

Bu, kendi fikrim.

-TDK'nın böyle bir tanımı varsa da devletin de kendi istihdam ettiği pozisyonlarda artık gardiyan yok.

Kılmamalı.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2021 23:18

Üstünlük olarak söylemedim ne olduğu bilinen bir kişi olarak söyledim. Yani amacının aşağılamak olmadığını biliyorum manasında. Üstünlük olarak algılamayın lütfen.
benkatip, 3 yıl önce

Bu, kendi fikrim.

Kılmamalı.

Ikmcandır
Aday Memur
01 Ocak 2021 23:25

Evet arkadsım gardiyan veya infaz koruma bunun derdi size mi dustü adam bile isteye asâladı yok türküsü yok bilmem nesi nedir bu millet burda derdini mi anlatcaz size laf yetirmeye kelimemi bulucak yanlış sinız kabullenin butun İNFAZ KORUMA arkadaşlara özür borclusunuz ancak dilerseniz niyetinizin kötü olmadıgı ortaya cikar

Yener73
Şef
01 Ocak 2021 23:25

Kendim için konuşacak olursam, benim de abarttığım yorumlar oldu. Ama uyarıldığımda olgun bir şekilde hatamı kabul ettim ve tekrarlamamaya söz verdim. Ve hiçbir yorumum da kimseye hakaret kullanmadım.

Bahsedilen üye fazlasıyla cezalandırılmayı hak etti. Şikayet butonu ile yorumlarını kaldırdığım için görmemişsinizdir belki ama benim için defalarca "köpek yener" "havlıyorsun yener" tabirlerini kullandı. Bunların dışında birçok sataşmasına da maruz kaldım, bahsettiğiniz üzere sicil isteyip cevap verilmeyince tacizlerini sürdürdü. O üye bu ettiği hakaretlerden ve tacizlerden dolayı çok daha önceden cezalandırılmalıydı bence. Karşılık vermek yerine şikayet etme yolunu seçmiştim ama o hakaretlerden ceza almadı. Boşuna yemiş oldum yani o hakaretleri. Velhasıl kelam Çok geç bile ceza aldı. Birine hakaret edici kelimeler kullanmanın yaptırımı daha ağır olmalı.

Sizin ne zamandır moderatör olduğunuz hakkında bilgim yok ama son zamanlarda forumu aktif kullanan biri olarak moderatörülüğünüzden memnunum. en ufak sebepten cezalandırmak yerine önce uyarma yolunu seçmeniz, üyelere zaman verip izlemeniz ve duruma göre işlem yapmanız takdire şayan. Fakat bazen cezayı erken vermek de gerekebiliyor. Forumumuzda uzun süre hizmetler vermeniz dileğiyle..

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Burada hiçbir zaman astığım astım kestiğim kestik yapmadım. Defalarca uyarıda bulundum çoğu zaman müdahil olmadım bir yerde son bulur diye. Ancak her iki tarafta artık olayı kişiselleştirdi. Uyarı yapınca bana da hiç hoş olmayan bir tavır sergilendi.

Yener isimli üyemizi de uyardım çok olgun bir şekilde bir daha dikkat ederim dedi. Ancak isim belirterek aşağılayıcı üslublarla mesaj yazmak, konu açmak, üyelerden isim soy isim adres istemek sicil istemek vermeyince korkak demek ne kadar doğrudur ve bunlara nereye kadar müsamaha göstermemi bekliyorsunuz.

Sorunlarımız var diye dile getiriliyor bazı üyelerde bunlar sorun değil diyor. Sorun değil diyene hakaret etmek, gevşek gevşek konuşma demek hoş bir üslup mu?

Buraya yazılan bir mesajı herkes desteklemek zorunda değil. Eleştiride yapılabilir bunu idrak etmek gerekir.

Çotanak yıllarca hizmet etmiş değerli bir editör arkadaşımız. Yazmış olduğu yorumu okudum. O yoruma o şekilde bir karşılık hoş değil. Çotanak ben gardiyan diyorum demiş. Diyebilir diyemez mi? Ama cevap veren arkadaşlar diyemezsin deyip hakarete varan derece de mesaj yazmaya başladılar.

Benim burada ki tek amacım bu forumun adalet bakanlığı personellerinin sesi olması. Katip müdür ikm fark etmez. Adalet bakanlığı bünyesinde çalışan personellerin tamamının sorunlarını dile getirdiği çözüm yollarının bulundugu bir ortam ortaya çıkartmak isterken böyle sürekli birbirini kötüleyen personeller görmek gerçekten üzüntü verici.

Ama ben yine de bunun için çalışmaya devam edeceğim.

Kalın sağlıcakla.

MWWY
Daire Başkanı
01 Ocak 2021 23:45

Bankalarla birden fazla şekilde ilişki kurulabilir ama asıl olan mevduat veya kredi ilişkisidir. Mevduat ilişkisinde çok sorun çıkmaz aslında, kredi ilişkisi kurulan her bankada problem yaşama olasılığı yüksektir. Problem yaşayanların değişikli taleplerine taraftar bulmak için yazmasında da problem yok. Zaten forumda yazmanın mantığı, amaçları bunları içerir. Sorun şu ki forumun hakaret yoluyla kişisel tatmin için kullanılması. Hakaret konusuna gelince hakaret nedir? "gardiyan" kelimesi ne zaman hakaret ifade eder? İletişimin zemini dili anlamlı kılan öğelerden birisi bağlamdır. Zaman, mekan, kişi, vurgulama, cümle içerisindeki kelime dizilişi.. bağlamın öğelerindendir. Gardiyan olmaktan hatta Başgardiyan olmaktan sanılanın aksine hiç utanmadım. Zaman zaman kendimi gardiyan olarak tanıttım, tanıtıyorum. İnfaz ve Koruma Memuru unvanımızın halk arasındaki bilinirliği sınırlı, bizler cezaevi olgusunun bilinirliği kadarız ve bilinmezler diyarı olan cezaevi içerisindekilerle beraber bizi de sınırlıyor, tanımlıyor. Cezaevini unvanımızı bilmeyen, cezaevini şarkılardan filmlerden tanıyan insanlar tarafından gardiyan olarak bilinmek bir bilgi eksikliğinden kaynaklandığı için hoş görülebilir. Aynı bakanlıkta çalıştığımız kişilerin hakkımızda bilgi sahibi olduğu bizleri tanıdığını düşünürüz ve forumda yöneticilik yapmış bir kişinin bizleri çok daha yakından tanıdığını düşünürüz. "Gardiyan" kelimesini hakaret kabul ettiğimizi en hafifinde dahi hoşumuza gitmediğini bilerek, iradesiyle hakaret kastıyla "gardiyan" diyenleri hoş görmemiz düşünülemez. Şahıslardan öte bir meslek grubunu küçümseyen, rahatsız etmek isteyenlere gösterdiğimiz sabır sınırlı. Mesleki jargona hakim adalet bakanlığı mensupları "gardiyan" ifadesini kullanarak bilgisini kişiliğini kendisini tanımlıyor, biz İnfaz ve Koruma Memurlarını değil. Foruma iki satır yazdım diye katip olmadığıma göre iki satır yazı yazan katip meslektaşlarım da adam oldum sanmasın.

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi