Editörler : E.Kayı Han
01 Ocak 2021 23:55

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı

Bankalarla birden fazla şekilde ilişki kurulabilir ama asıl olan mevduat veya kredi ilişkisidir. Mevduat ilişkisinde çok sorun çıkmaz aslında, kredi ilişkisi kurulan her bankada problem yaşama olasılığı yüksektir. Problem yaşayanların değişikli taleplerine taraftar bulmak için yazmasında da problem yok. Zaten forumda yazmanın mantığı, amaçları bunları içerir. Sorun şu ki forumun hakaret yoluyla kişisel tatmin için kullanılması. Hakaret konusuna gelince hakaret nedir? "gardiyan" kelimesi ne zaman hakaret ifade eder? İletişimin zemini dili anlamlı kılan öğelerden birisi bağlamdır. Zaman, mekan, kişi, vurgulama, cümle içerisindeki kelime dizilişi.. bağlamın öğelerindendir. Gardiyan olmaktan hatta Başgardiyan olmaktan sanılanın aksine hiç utanmadım. Zaman zaman kendimi gardiyan olarak tanıttım, tanıtıyorum. İnfaz ve Koruma Memuru unvanımızın halk arasındaki bilinirliği sınırlı, bizler cezaevi olgusunun bilinirliği kadarız ve bilinmezler diyarı olan cezaevi içerisindekilerle beraber bizi de sınırlıyor, tanımlıyor. Cezaevini unvanımızı bilmeyen, cezaevini şarkılardan filmlerden tanıyan insanlar tarafından gardiyan olarak bilinmek bir bilgi eksikliğinden kaynaklandığı için hoş görülebilir. Aynı bakanlıkta çalıştığımız kişilerin hakkımızda bilgi sahibi olduğu bizleri tanıdığını düşünürüz ve forumda yöneticilik yapmış bir kişinin bizleri çok daha yakından tanıdığını düşünürüz. "Gardiyan" kelimesini hakaret kabul ettiğimizi en hafifinde dahi hoşumuza gitmediğini bilerek, iradesiyle hakaret kastıyla "gardiyan" diyenleri hoş görmemiz düşünülemez. Şahıslardan öte bir meslek grubunu küçümseyen, rahatsız etmek isteyenlere gösterdiğimiz sabır sınırlı. Mesleki jargona hakim adalet bakanlığı mensupları "gardiyan" ifadesini kullanarak bilgisini kişiliğini kendisini tanımlıyor, biz İnfaz ve Koruma Memurlarını değil. Foruma iki satır yazdım diye katip olmadığıma göre iki satır yazı yazan katip meslektaşlarım da adam oldum sanmasın.

MWWY, 1 yıl önce - Alıntıya git

Onlarca ikm arkadaşım var. Ben forumda hiç bir zaman "gardiyan" kelimesini kullanmadım. Kullanan arkadaşlarında art niyetli olarak kullandıklarını sanmıyorum. Açıkçası bu onlarca arkadaşımdan hiçbirisi de gardiyan kelimesinden rahatsız oluyorum demedi bana.

En son cuma günü bir kaç arkadaş çayımı içmeye geldi "vaay gardiyan gardaşlarım gelmiş" dedim.

Öyle deme rahatsız oluyoruz demediler. Bizi aşağılama demediler.

Burada bazı arkadaşlar bu kelimeden rahatsız oluyor olabilir ama sizin de bahsettiğiniz gibi ikm arkadaşlar genel olarak halk arasında bu isimle tanınıp biliniyor.

Burada ki asıl amaç ikm arkadaşlara ne şekilde hitap edileceği değil onların sıkıntılarını dile getirmek olmalı. Amacımız bu olmalı ve bunun için gayret göstermeliyiz.

Siz değerli ikm arkadaşları aşağılayan bir kelimeye bir söze bir cümleye bir paylaşıma denk gelirsem gereğini yaparım.

02 Ocak 2021 00:07

Ikmcandır
Aday Memur

Editor bey kisiselletirmeyin lütfen bu sahıslar sizin bize suan yumusakca soylediğinız gibi degıl dalga gecmek maksadıyla konuyu uzatılarda uzatılar kimi neye neden koruyorsun destek vercekseniz burası yeri değil tarafsız olunuz lutfen.ayrıca arkadşlarınızla gecirdiginiz vakti burada örnek vermeniz de yanlış o sizin onlarla samimiyetiniz ...

02 Ocak 2021 00:19

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı

Editor bey kisiselletirmeyin lütfen bu sahıslar sizin bize suan yumusakca soylediğinız gibi degıl dalga gecmek maksadıyla konuyu uzatılarda uzatılar kimi neye neden koruyorsun destek vercekseniz burası yeri değil tarafsız olunuz lutfen.ayrıca arkadşlarınızla gecirdiginiz vakti burada örnek vermeniz de yanlış o sizin onlarla samimiyetiniz ...

Ikmcandır, 1 yıl önce - Alıntıya git

Kişiselleştirme yapmadım. Verdiğim örnek ise rahatsızlık olsa söylerlerdi tarzında verildi.

Neyse Yener isimli üye dikkatli olacağını söyledi. Bu konuyu çok fazla uzatmanın doğru olmadığına inanıyorum.

Dediğim gibi ikm arkadaşlara yönelik bir hakaret yada aşağılama görürsem gereğini yaparım. Ayrıyeten her türlü mesajı takdir edersiniz ki görmemiz mümkün değil. Sizler bu şekilde bir mesaj görürseniz ister şikayet et butonunu kullanarak isterseniz de bana Özel mesaj yoluyla bildirebilirsiniz.

Kalın sağlıcakla.

02 Ocak 2021 00:23

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı

Ikmcandır, 1 yıl önce - Alıntıya git

Ve birşey daha son derece tarafsızım. Taraf tutacak bir durum yok. Sıkıntıyı meydana getiren iki üyeyi de uyardım. Birisi hatasını kabul etti bundan sonra dikkatli olacağını söyledi diğeri ise kabul etmedi ve sert tepki verdi. Üslubunu bozdu. Bundan dolayı da ceza uyguladım.

Umarım anlaşılmıştır.

02 Ocak 2021 14:28

ÇOTANAK
Editor

Çotanak'ın yıllardır editör olarak görev yaptığını bende hatırlıyorum. Neden editörlük görevinden alındığını da biliyorsunuzdur herhalde.

Bilmiyorsanız Ben size söyleyim

https://forum.memurlar.net/konu/2263662/

konusuna mesaj atan arkadaşları haksız yere yasakladı, konuyu kapattı ve forumda astığım astık kestiğim kestik demeye başlamıştı. Çotanak ın CTE çalışanlarını sevmediğini biliyoruz. CTE çalışanlarınında onu çok sevdiğimiz söylenemez. "ALLAH çotonağı çoluğuna çocuğuna bağışlasın"

Üzüldüğüm konuysa destek olacağımız yerde birbirimize engel çıkarmamız, küçük görmemiz ve değer vermememiz. Lütfen birbirimizin konularını trollemeyelim.

salihdem, 1 yıl önce - Alıntıya git

Hadsiz herif !!!

Ailenin kutsiyetini anlamamışsın. Benim çocuğum seni kesinlikle ilgilendirmez. Senin zihniyetinde olan insanların çocuğumu saçma sapan yorumlarına karıştırmaya hakkı yoktur.

Bahsettiğiniz olaydan ötürü çoğu kişinin davası açılmaya başlandı, daha önceden açılanların ise mahkumiyetleri tescillendi. Yakında manevi tazminat davalarını da açacağım. İlgili gardiyanların eylemlerine konu hakaretlerinden dolayı haklarında disiplin soruşturması başlatılması için CTE'ye dilekçe göndereceğim. Sen ve senin gibi zihniyete sahip olan ve hakaretemiz içerikte paylaşım yapanların cezasını elbette yargı verecek, bende hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Başkalarına hakaret etmeyi, başkalarının ailesini yaptığı yoruma karıştırmaması gerektiğini bilecek erdeme sahip olmayanlarla her alanda mücadele edeceğim.

Yıllar önce, gardiyanların bu bölümde sayısı fazla olan ve aynı mahiyete sahip olan konularından olayı kısıtlamaya gittiğim doğrudur; sonrasında bazı gardiyanların hakaret ettiği yorumları da oldu. Bunu neden görmezden geliyorsunuz?

Bu siteyi 2006 yılından bu zamana kadar takip ediyorum, 2008 yılında ise üye oldum. Farklı mesleklerde çalışan onlarca arkadaşım/dostum oldu. İstisnaları tehzin ediyorum;ama nerede gardiyanların yorumunu gördümse, ağzı bozuk, ağza alınmayacak lafların yorum olarak yazıldığını okudum. (Bu sözüm ağzı bozuk olan gardiyanlaradır; beyefendi/hanımefendi olan gardiyanları tehzin ediyorum. )

02 Ocak 2021 19:28

salihdem
Aday Memur

Hadsiz herif !!!

Ailenin kutsiyetini anlamamışsın. Benim çocuğum seni kesinlikle ilgilendirmez. Senin zihniyetinde olan insanların çocuğumu saçma sapan yorumlarına karıştırmaya hakkı yoktur.

Bahsettiğiniz olaydan ötürü çoğu kişinin davası açılmaya başlandı, daha önceden açılanların ise mahkumiyetleri tescillendi. Yakında manevi tazminat davalarını da açacağım. İlgili gardiyanların eylemlerine konu hakaretlerinden dolayı haklarında disiplin soruşturması başlatılması için CTE'ye dilekçe göndereceğim. Sen ve senin gibi zihniyete sahip olan ve hakaretemiz içerikte paylaşım yapanların cezasını elbette yargı verecek, bende hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Başkalarına hakaret etmeyi, başkalarının ailesini yaptığı yoruma karıştırmaması gerektiğini bilecek erdeme sahip olmayanlarla her alanda mücadele edeceğim.

Yıllar önce, gardiyanların bu bölümde sayısı fazla olan ve aynı mahiyete sahip olan konularından olayı kısıtlamaya gittiğim doğrudur; sonrasında bazı gardiyanların hakaret ettiği yorumları da oldu. Bunu neden görmezden geliyorsunuz?

Bu siteyi 2006 yılından bu zamana kadar takip ediyorum, 2008 yılında ise üye oldum. Farklı mesleklerde çalışan onlarca arkadaşım/dostum oldu. İstisnaları tehzin ediyorum;ama nerede gardiyanların yorumunu gördümse, ağzı bozuk, ağza alınmayacak lafların yorum olarak yazıldığını okudum. (Bu sözüm ağzı bozuk olan gardiyanlaradır; beyefendi/hanımefendi olan gardiyanları tehzin ediyorum. )

ÇOTANAK, 1 yıl önce - Alıntıya git

ben size ne dedim de hadsiz oluyorum !!!!

Tamamen iyi bir niyetle ettiğim duaydı oysa

Benim zihniyetim tamamen iyi niyet.

sizin kışkırtmanıza gelmeyerek iyi günler diliyorum size

02 Ocak 2021 21:27

MWWY
Daire Başkanı

Gerçek anlamda kutsalı olan; hak-batıl gözetmeden kendisinin dışında aynı veya farklı kutsallıkların olduğunu, bu kutsallıkları sahiplenen kişi ve gurupların olduğunun farkındadır. Ancak kendini dışındakini farkında olmak bu farkındalıklara her zaman saygı göstermeyi ortaya çıkarmıyor. Demagogda bu kutsallıkların farkındadır, kendi kutsalı dahi araçtır ki kendisinin kutsalı dışındakilere değer atfetmez, hassas noktalarına temas ederek kışkırtmak veya saptırmak için araç olarak kullanır.

Konuya gelirsek her şey ve kişi sizin kişisel amaçlarınız için bir araç değerinde olabilir toplumsal ilişkiler karşılıklıdır. Göstermediğiniz bir saygıyı bizden bekliyorsunuz. Haa... o saygı bizde mevcut ama sizden bağımsız

02 Ocak 2021 21:28

Serengeti Aslanı
Şef

Bankaların iyisi yok hepsi yankesici.

04 Ocak 2021 17:15

okyanus07
Aday Memur

Onlarca ikm arkadaşım var. Ben forumda hiç bir zaman "gardiyan" kelimesini kullanmadım. Kullanan arkadaşlarında art niyetli olarak kullandıklarını sanmıyorum. Açıkçası bu onlarca arkadaşımdan hiçbirisi de gardiyan kelimesinden rahatsız oluyorum demedi bana.

En son cuma günü bir kaç arkadaş çayımı içmeye geldi "vaay gardiyan gardaşlarım gelmiş" dedim.

Öyle deme rahatsız oluyoruz demediler. Bizi aşağılama demediler.

Burada bazı arkadaşlar bu kelimeden rahatsız oluyor olabilir ama sizin de bahsettiğiniz gibi ikm arkadaşlar genel olarak halk arasında bu isimle tanınıp biliniyor.

Burada ki asıl amaç ikm arkadaşlara ne şekilde hitap edileceği değil onların sıkıntılarını dile getirmek olmalı. Amacımız bu olmalı ve bunun için gayret göstermeliyiz.

Siz değerli ikm arkadaşları aşağılayan bir kelimeye bir söze bir cümleye bir paylaşıma denk gelirsem gereğini yaparım.

Kayıhan2020, 1 yıl önce - Alıntıya git

ya bırak kardeşim, adamın kışkırtma amaçlı söylediği bütün yorumlarda belli neyini savunuyorsunuz. Tamam bende çoğu zaman rahatsız olmuyorum ama söyleniş tarzı ve niyet önemli, adamın niyeti kışkırtmak ve dalga geçmek

06 Ocak 2021 03:04

özgürlükisteyen
Aday Memur

Vakıfbank gibi berbat bir banka daha yoktur.

22 Ocak 2022 13:23

darelli
Aday Memur

Bu sene yine vakıfbankla mı anlaşıldı?

22 Ocak 2022 13:40

jatek_10
Şube Müdürü

Arkadaşlar konunun içeriğini bambaşka bir tartışma alanına çekmişsiniz ne gerek var Kemal Sunal?ın bi filminde diyor ya Yunus idi Hızır idi 😃 bırakalım bu tartışmayı bi sonuca varamıycamız bi konu.Benim banka konusundaki şahsi düşüncem yaygın ATM si olan ve promosyonu yüksek veren bir banka olsun zaten maaş düşük promosyon biraz elimizi rahatlatıyor

22 Ocak 2022 14:03

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı

Bu sene yine vakıfbankla mı anlaşıldı?

darelli, 4 ay önce - Alıntıya git

İhale temmuz ayında yapılacak.

25 Ocak 2022 11:42

katibim yatıyorum
Aday Memur

banka değişirse ihaleyi alan banka tarafından promosyon vs yatırılır mı ?

25 Ocak 2022 12:39

gursu.06
Kapalı

Keşke bu ihale basına açık şekilde yapılsa görsek kim ne kadar veriyor

25 Ocak 2022 18:24

panrister
Memur

Sakin ol şampiyon önümüzdeki maça odaklanalim

26 Ocak 2022 14:57

Metalik-Siyah
Aday Memur

memurların maaşlarını devlet bankalarından çekseler anında batar kamu bankaları