Editörler : muhtesem32
09 Ekim 2020 13:52   

AÖF sınavları
Anadolu üniversitesine bu sene başladım acaba yüklenen ünite özetleri yeterli midir sınav için yoksa kitap almak gerekli midir
09 Ekim 2020 15:12

tekniker41
Yasaklı
Fazlası ile yeterli. Kitap ünite soruları, özetler ve geçmiş yıllar çıkmış sorular ile rahat mezun olursunuz
09 Ekim 2020 17:51

Metehan A.
Şef

Peki sadece mezun olmak değil de iyi bir ortalamayla mezun olmak için kitap şart mı sizce?

09 Ekim 2020 17:54

tekniker41
Yasaklı

Peki sadece mezun olmak değil de iyi bir ortalamayla mezun olmak için kitap şart mı sizce?

Metehan A., 7 ay önce - Alıntıya git
Yani o sizin bileceğiniz konu. En azından zararı olmaz faydası olur
09 Ekim 2020 18:32

nasilolacakbuisler
Şube Müdürü

Sınavlar yüz yüze mi olur acaba ya

09 Ekim 2020 18:35

Metehan A.
Şef

Kararsızım biraz bu konuda. Kitapları almak masraflı olacak. Tüm ünitelerin PDF'lerinin çıktısını almak yine masraflı (ve belki daha masraflı) olacak. Bilgisayardan okuyarak çalışabileceğimi de sanmıyorum. Konsantre olamıyorum o şekilde maalesef. Geriye özetlerin çıktısını alıp çalışma seçeneği kalıyor ama bunlarla da yeteri kadar iyi hazırlanmış olur muyum bilmiyorum. Çünkü okumuşken bari iyi bir ortalamayla mezun olayım düşüncesi var. Bu arada AÖF'te ilk kez öğrenci alan bir bölümü okuyacağım. Bu yüzden geçmiş senelerin sorularına bakma gibi bir şansım da yok.

09 Ekim 2020 18:36

Metehan A.
Şef

Sınavlar yüz yüze mi olur acaba ya

nasilolacakbuisler, 7 ay önce - Alıntıya git

ATA AÖF için konuşacak olursam; bu dönem vizeler kesin olarak online olacak. Finaller ise belli değil.

10 Ekim 2020 08:16

Memuratama
Aday Memur

Kararsızım biraz bu konuda. Kitapları almak masraflı olacak. Tüm ünitelerin PDF'lerinin çıktısını almak yine masraflı (ve belki daha masraflı) olacak. Bilgisayardan okuyarak çalışabileceğimi de sanmıyorum. Konsantre olamıyorum o şekilde maalesef. Geriye özetlerin çıktısını alıp çalışma seçeneği kalıyor ama bunlarla da yeteri kadar iyi hazırlanmış olur muyum bilmiyorum. Çünkü okumuşken bari iyi bir ortalamayla mezun olayım düşüncesi var. Bu arada AÖF'te ilk kez öğrenci alan bir bölümü okuyacağım. Bu yüzden geçmiş senelerin sorularına bakma gibi bir şansım da yok.

Tüm derslerde özet yok maalesef ve okuyarak bilgisayardan çalışmak yorucu oluyor bende kararsız kaldım konularda çok fazla çıktı almak için
10 Ekim 2020 15:30

Metehan A.
Şef
Tüm derslerde özet yok maalesef ve okuyarak bilgisayardan çalışmak yorucu oluyor bende kararsız kaldım konularda çok fazla çıktı almak için
Memuratama, 7 ay önce - Alıntıya git

Ben Atatürk Üniversitesindeki bir bölüme kaydoldum ve ilk dönem alacağım bütün derslerin özeti var gibi görünüyor sistemde. Ama yine de içim tam anlamıyla rahat etmiyor. Keşke eskisi gibi direkt kitapları verselerdi de böyle ikilemde kalmasaydık. Çünkü bu kitapların ileride ihtiyacım olması ihtimaline karşın kütüphanemde bulunmasını da istiyorum. Ama şimdi bu kitapların masrafına girmeyi de göze alamıyorum. Çünkü işsizlik dönemimdeyim.

10 Ekim 2020 16:11

Teknotr
Yasaklı

Kitap açmadım, özet vs dahi okumadım sıfırım yani ama okul bitti aöf sonuçta

10 Ekim 2020 16:55

Metehan A.
Şef

Hocam herkesin AÖF'ten beklentisi farklı olabilir. Her bölümün zorluk derecesi farklı olabilir. Her insanın hedefleri farklı olabilir. Ben dersleri iyi notlarla vermek, mezun olduğumda kendime bir şeyler katmış olmak istiyorum. Bölüm ilk kez öğrenci aldığı için zorluk derecesinin ne olduğunu da kestiremiyorum. Bunun yanında geçmiş sınavlara bakma şansım yok. O yüzden biraz duruyorum üzerinde.

11 Ekim 2020 09:16

turkca
Genel Müdür

Ben Atatürk Üniversitesindeki bir bölüme kaydoldum ve ilk dönem alacağım bütün derslerin özeti var gibi görünüyor sistemde. Ama yine de içim tam anlamıyla rahat etmiyor. Keşke eskisi gibi direkt kitapları verselerdi de böyle ikilemde kalmasaydık. Çünkü bu kitapların ileride ihtiyacım olması ihtimaline karşın kütüphanemde bulunmasını da istiyorum. Ama şimdi bu kitapların masrafına girmeyi de göze alamıyorum. Çünkü işsizlik dönemimdeyim.

mesleki gelişim olarak değil de kişisel amaç olarak ilgilendiğim bölümü ben de okumak istiyordum.kitap,kalem,kağıt; bu araçları nesnel olarak görmedikçe ve bunlar elimin altında olmadıkça konulara konsantre olamıyorum. geçmiş yılların şartlanması olabilir belki de. kayıt yaptır maya bu nedenle cesaret edemedim. şöyle yapsanız; sanal olarak çalışmakta zorlanacağı nızı düşündüğünüz kitapları satın alsanız, rahat yapabileceğiniz ders kitaplarının da pdflerini çıkartsanız.kitapların herbirinin tek olarak satışı var mı ya da topluca mı satılıyor; gerçi bunu da bilemiyorum .

11 Ekim 2020 16:33

Metehan A.
Şef

mesleki gelişim olarak değil de kişisel amaç olarak ilgilendiğim bölümü ben de okumak istiyordum.kitap,kalem,kağıt; bu araçları nesnel olarak görmedikçe ve bunlar elimin altında olmadıkça konulara konsantre olamıyorum. geçmiş yılların şartlanması olabilir belki de. kayıt yaptır maya bu nedenle cesaret edemedim. şöyle yapsanız; sanal olarak çalışmakta zorlanacağı nızı düşündüğünüz kitapları satın alsanız, rahat yapabileceğiniz ders kitaplarının da pdflerini çıkartsanız.kitapların herbirinin tek olarak satışı var mı ya da topluca mı satılıyor; gerçi bunu da bilemiyorum .

turkca, 7 ay önce - Alıntıya git

Normalde her dersin kitabı ayrı ayrı satılıyor ama benim alacağım derslerin hepsinin kitabı var mı bakmadım. PDF'den çalışabileceğimi gerçekten hiç sanmıyorum. İlk üniversitemi okurken de PDF üzerinden çalışmam gereken şeyler olmuştu ve konsantre olamayıp çıktısını almıştım. Gerçekten bilmiyorum ne yapacağımı. Sanırım ilk aşamada özetlerin çıktısını alacağım. Onlar yetersiz görünürse de kitapları satın alacağım. Çünkü tüm kitabın çıktısını almakla direkt kitabın kendisini almak arasında çok bir fark olmayacak fiyat bakımından. Durum öyle olunca kitabı almak çok daha mantıklı görünüyor.

11 Ekim 2020 23:28

trsalgado
Şube Müdürü

uygulamalardan bolca soru çözün, cevaplar aklınızda kalır, bu şekilde rahatça ders geçersiniz

14 Ekim 2020 22:37

At Nalı
Daire Başkanı

Ben aldim telefondan yada bilgisayardan çalısmak gozlerimi agritiyor . Bir kitap 17 lira daha kucuk boyutlari 12 lira bir donemin tum konulari var her donem 5 veya 6 ders var cikmis sorular kitabinida aldim hepsi 130 lira gibi bir sey tuttu

16 Ekim 2020 21:52

Memuratama
Aday Memur

Ben aldim telefondan yada bilgisayardan çalısmak gozlerimi agritiyor . Bir kitap 17 lira daha kucuk boyutlari 12 lira bir donemin tum konulari var her donem 5 veya 6 ders var cikmis sorular kitabinida aldim hepsi 130 lira gibi bir sey tuttu

At Nalı, 7 ay önce - Alıntıya git
Nerden aldınız acaba
25 Ekim 2020 00:55

At Nalı
Daire Başkanı

kitaplar kalın aldım ancak kitaplardan çalısmayacagım sitelerindeki özetlerden çalışacagim soruları çözecegim

o kadar konu calıs calıs bitmez denedim olmuyor ilerleyemedigim gibi gozum korktu

29 Ekim 2020 12:19

Abdullah2312
Aday Memur
online sınavlar nasıl oluyor arkadaşlar ve sınava nerden giriyoruz obs den mi
01 Aralık 2020 17:22

Yusufkrtl
Aday Memur
Arkadaşlar online sınavlar nasıl oluyor nereden gireceğiz Sınav süreleri nedir bilgisi olan var mı bilen lütfen yardımcı olsun. Aöf sitesinden bi türlü bilgilere erişemiyoruz
01 Aralık 2020 19:15

kaplumbaga155
Genel Müdür
Arkadaşlar online sınavlar nasıl oluyor nereden gireceğiz Sınav süreleri nedir bilgisi olan var mı bilen lütfen yardımcı olsun. Aöf sitesinden bi türlü bilgilere erişemiyoruz
Yusufkrtl, 6 ay önce - Alıntıya git

aöf sitesinde bütün bilgiler var. 30 soru 40 dk. esinav ile başlayan bir link çıkacak sınav günü ordan tıklayıp gireceksiniz. bazı derslerde bu sene açık uçlu soru uygulaması da var. ayrıntılı bilgi dediğim gibi sitede fazlasıyla mevcut. biraz kurcalayacaksınız sadece.

01 Aralık 2020 19:21

Yusufkrtl
Aday Memur

aöf sitesinde bütün bilgiler var. 30 soru 40 dk. esinav ile başlayan bir link çıkacak sınav günü ordan tıklayıp gireceksiniz. bazı derslerde bu sene açık uçlu soru uygulaması da var. ayrıntılı bilgi dediğim gibi sitede fazlasıyla mevcut. biraz kurcalayacaksınız sadece.

kaplumbaga155, 6 ay önce - Alıntıya git
Profilimizdeki resimi değiştirmemiz gerekiyor mu peki sınava alınmama durumu varmı bu konu yüzünden benimki 2008 den beri aynı. Aöf sitesine girdim yeni, resim eklemek için yüklüyorum ama kırpılmıyor 50 kere denedim vazgeçtim yapmadım her ihtimali dneyip yapsamda olmadı.sorun olur mu bu durum sınavda?
Toplam 26 mesaj

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?