Editörler : ayşegül bgm
11 Ekim 2020 15:33   

Atanamayan hemşire
Foxun atanamayan hemşire haberini görünce beni bi gülme tuttu,hem de bu sene atanamışlar düşünün, alımın maximuma dayandığı,sağlıkta adını yazanın atandığı dönemde atanamamışlar,60 puan alamamak nasıl bir akıl tutulmasıdır,Zaten ÖSYM sana 45 puan veriyor sınava gir bi kaç tane usulen soru çöz atan,zaten bedava cevabı verilen zekasız mısın değil misin seni bi yere bıraksak evin yolunu bulabilir misin bunu ölçen nerden baksan 80 puanlık (30-40) soru var bunu bütün sağlıkçılar için söylüyorum (ftr,dyt hariç) yani beklentiniz nedir acaba bi doktora 50 hemşire alımı yapılıyor tıpçı,avukat herkes işsiz kalır siz kalmassınız neden böyle yapılıyor anlamak mümkün değil kendilerine hakaret ettiklerinin farkında da değiller, YouTube da alanında iş bulamayanlar serisi var mühendisler, İTÜ mezunu mimar falan işsiz kpss de de 90+ yapmış atanamamışlar bi baktım aynı seriye hemşire de çıkmış yorumlarda herkes söylenmiş siz nasıl atanamıyorsunuz falan diye kız sınava girmedim diyor sonra girip direk atanmış,kısaca sağlıkta atanamamak yoktur atanmamak vardır, yani ultra çaba sarfedersen atanmazsın atanmamak için çabalamak lazım her sene 50 bin alım yapılıyor ama o kadar mezun da yok senelik kontenjan da o kadar değil, keşke herkes sağlıkçılar gibi atanabilse kimseye bişey dediğimiz de yok atanmasınlar demiyoruz vallahi atansinlar hatta 50 değil 100 bin alım olsun ama bu olurken dalga geçer gibi atanamıyoruz puanlar yüksek vs demeyin yani düşünün adam mühendis ultra çaba sarfediyor zamanını, parasını,enerjisini herşeyini bu sınava veriyor stres, uykusuzluk çekiyor 90+ puan alıyor sonra atanamıyor o sırada hemşirenin birinin çıkıp 60 çok yüksek atanamıyoruz dediğini görüyor adamın psikolojisini düşünün, milletin sinir uçlarıyla oynamayın kardeşim, ataniyorsanız atanın bişey demiyoruz ama saçma sapan atanamıyoruz vs gibi olaylara girmeyin,ne gerek var ?
11 Ekim 2020 16:09

ssskk
Aday Memur

Hiçbir sağlıkçı kendini burda yazdığınız diğer iş bulamayan mesleklerle karşılaştırmıyor evet lisans hrmşirelrrin puanı düşük olabilir ama sadece onların ouanı düşük diğer hiçbir bölümde o kadar düşen puan yok bence siz buraya bunları yazarken ki düşüncenizden hemen vazgeöin. Evet lisansların puanı düşük fakat bir dünyada atanamayan sağlıkçı var. Sizin dediğinize göre dışarda atanamayan insan yok fakat bir sürü ataması az olan sağlık bölümü var. Keşke içinizde tutsaydınız bu düşüncelerinizi.

11 Ekim 2020 20:34

Hmsre93
Kapalı

Iyi ki öğretmenlik, mühendislik okumamışım da bütün ailemin karşı gelmesine rağmen hemsirelik diye tutturmuşum, lys-lise döneminde. Sınıf öğretmenliği de tutuyordu. Mühendisliklerin çoğu da. Hiç istemedim. Annem öğretmen olmamı o kadar çok istiyordu ki. Çocukluk hayaliymis çünkü. Hiç istemedim.

Aklımı seveyim. Kalbimi seveyim. Hizmet etmek beni öyle mutlu ediyor ki. Hemen de atandım. Bravo bana. Memurum da ne güzel. Kendimi ayakta alkışlıyorum.

Dünyaya bir daha gelsem yine hemşire olurdum. İyi ki bu mesleği seçmişim.

11 Ekim 2020 22:33

hfd57174
Yasaklı

Teknotr denen yaratık sana ne la sen ne diye milleti küçümsüyon, sen kendi kıçına giren kazığa bak! Bak hala atanamamışsın mal gibi buralarda geziyon

11 Ekim 2020 23:56

zara01
Aday Memur

Ne güzel okuldan mezun olduktan sonra atanıyoruz, atanamasak üniversite hastanesine girebiliyoruz, hadi orada olmadı özel bir hastanede işe başlıyabiliyoruz. Ne büyük zevki hemşirelik okuduk. Sen peki teknotr ? 30 yaşına gelene kadar babandan sigara parası isteyeceksin. Defalarca KPSS çalışıp atanmak isteyeceksin, özelde iş bulamayacaksın bulsan bile kovulacaksın.Niye biliyor musun ? Kalbin kötü, insanların evine ekmek götürmesini kıskanıyorsun. Kıskanmaya devam edeceksin, istediğin kadar küçümse yaratan görüyor ya gerisi boş :)

Toplam 4 mesaj

ANKET
Tarım arazilerinin yapısını bozduğu için Hobi bahçelerinin yıkılması gerektiği yönündeki değerlendirmelere;