Editörler : hopaliSafak Vaktii
11 Ekim 2020 22:32   


2019-2020 Atamaları ve Kadrolu-Sözleşmeli Taban Puanları
Selam arkadaşlar. Her yerde farklı bir şey yazıyor araştır araştır iyice karıştı. 2019-2020 yılı içinde kaç atama oldu? Çünkü araştırıyorum dört atama taban puanları çıkıyor. Şubat, ağustos, ocak, haziran. Şubat ile ağustos 2019, ocak ve haziran 2020 içinde. Örnek görsel sanatlar, 2019 Şubat 249 - 2019 Ağustos 226 kontenjan vermiş. Şimdi bunun ikiside merkezi atama değil mi? Yine görsel sanatlar branşından 2020 Ocak 443 - 2020 Haziran 443 kontenjan vermiş. Bu iki atama sözleşmeli değil mi? Bunları sormanın sebebi branşımın taban puanı hakkında doğru bilgi almak. Ve diğer sorum şimdi taban puanı durumu merkezi veya sözleşmeli atama şeklinde ayrılıyor mu? Yoksa en son hangi alım olduysa sözleşmeli veya kadrolu onun taban puanı mı geçerli sayılıyor? Yoksa kadrolu atama için en son yapılan merkezi atamanın taban puanına, sözleşmeli atama için yine en son yapılan sözleşmeli atamanın taban puanına bakmak mı gerekmekte. Teşekkürler.
12 Ekim 2020 01:00

Metehan A.
Memur

Kadrolu, sözleşmeli, merkezî... Bütün kavramları birbirine karıştırmışsınız. Kadrolu öğretmen ataması diye bir şey yok şu an. Bulduğunuz puanlar merkezî ve sözleşmeli olarak yapılan atamalar. Bundan başka bir atama biçimi de yok zaten.

12 Ekim 2020 02:16

resim2020
Aday Memur

Kadrolu, sözleşmeli, merkezî... Bütün kavramları birbirine karıştırmışsınız. Kadrolu öğretmen ataması diye bir şey yok şu an. Bulduğunuz puanlar merkezî ve sözleşmeli olarak yapılan atamalar. Bundan başka bir atama biçimi de yok zaten.


Metehan A., 3 hafta önce - Alıntıya git
Karışan ne anlamdım. Merkezi atama ile atananlar kadrolu olmuyor mu yani aynı şey değil mi bunlar yanlış mı biliyorum? Kaldı yazdığım hiçbir şeye de cevap vermemişsiniz tamamen bambaşka bir şeyden bahsetmişsiniz ki orada da ne yanlış ver hala anlamış değilim
12 Ekim 2020 03:53

psikolojikdanışman42
Aday Memur

yukarda da bahsedildiği gibi kavram kargaşası içerisindesiniz.büyük ihtimalle ilk tecrübeniz olduğu için heyecanlısınız ve elinizdeki verilerden yola çıkarak şimdiden atanıp atanamayacağınızı kestirmek istiyorsunuz.ancak en azından sonuçların açıklanmasını beklemenizi öneririm.neyse.

2019 yılı içerisinde 2 atama, 2020 içerisinde de 2 atama olmak üzere bu 2 yılda toplam 4 atama oldu.ulaştığınız atama sayıları da bunlara ait.2020 yılında 2019 yılına göre atama sayılarınızda artış olmuş.bu durum bu sene de bir miktar yükselebileceğine işaret ediyor bence.ama tabi uzun vadeli bir inceleme ve trend tahmini gerekli bunun için.

bir göreve ya kadrolu ya da sözleşmeli olarak atanırsınız.şu anda öğretmenlik ilk atamaları sözleşmeli olarak yapılıyor ve ancak 3 sene çalıştıktan sonra kadroya geçiyorsunuz.merkezi atama dediğimiz olay ise bunlardan ayrı bir kulvar.genelde direkt kpss puanı kullanılarak mülakat vs. olmadan yapılan atamaları ifade etmek için kullanılıyor.

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Tarım arazilerinin yapısını bozduğu için Hobi bahçelerinin yıkılması gerektiği yönündeki değerlendirmelere;