Editörler : Mehmet Balci
12 Ekim 2020 13:44   

4/B Sözleşmeli atanıp gitmemek hakkında

4/B sözleşmeli olarak atanıp işe başladıktan sonra istifa edilirse malum 1 yıl boyunca başka bir yerde sözleşmeli memur olunamıyor ..

Benim sorum ise şu:

4/B sözleşmeli kazanıpta sözleşmeye imza atmayınca yani işe başlamayınca aynı ceza söz konusu oluyor mu?

12 Ekim 2020 13:48

duygugurselabi
Aday Memur

Oluyo tabi sonuçta kazanmış gitmemisin gibi hak yemek oluyo

12 Ekim 2020 13:58

guldurmeBENİ
Şef

Hak yemek ne demek oruç yemek gibi bir şey mi ?

Kafadan konuşmayalım arkadaşlar. Kanun maddelerinle gelin cevaba.

4/b olarak çalışırken tek taraflı fesh halinde 1 yıl 4/B ye başvuramıyorsun. 657 kadroluya başvurabiliyorsun.

Kpss alımlarıyla sözleşmeli personel boş kadrolarına yerleşip atanan ancak bazı sorunlardan dolayı bu pozisyonlara gitmeyen personelde tekrar tercih yapabilirler. Bu kişiler aynı zamanda kadrolu memur alımınada başvurabilirler diye biliyorum . Bunu çürütecek madde var mı_?

12 Ekim 2020 14:21

proton17
Aday Memur

Hak yemek ne demek oruç yemek gibi bir şey mi ?

Kafadan konuşmayalım arkadaşlar. Kanun maddelerinle gelin cevaba.

4/b olarak çalışırken tek taraflı fesh halinde 1 yıl 4/B ye başvuramıyorsun. 657 kadroluya başvurabiliyorsun.

Kpss alımlarıyla sözleşmeli personel boş kadrolarına yerleşip atanan ancak bazı sorunlardan dolayı bu pozisyonlara gitmeyen personelde tekrar tercih yapabilirler. Bu kişiler aynı zamanda kadrolu memur alımınada başvurabilirler diye biliyorum . Bunu çürütecek madde var mı_?

guldurmeBENİ, 3 hafta önce - Alıntıya git

GİTMEYECEKSEN niye tercih yapıyorsun. bırak ihtiyacı olan gitsin

12 Ekim 2020 14:34

cırcırböcee
Aday Memur

yedek adaylar varsa hak yenileceğini düşünmüyorum. olabilir insanlık hali yanlış bi tercihte bulunmuş olabilir veyahut mücbir sebeplerle başka bir şehre gidemeyebilir. hak yeme konusunda bu kadar hassasınız madem mülakatlarda yenen haklara sesiniz çıksın. şu da var işe başladıktan bir süre sonra istifa etmektense yol yakınken hiç gitmemek daha mantıklı olur.

12 Ekim 2020 14:43

Metehan A.
Memur

Arkadaşlar siz neden yargılamaya girişiyorsunuz? Cevabı net bir soru sorulmuş. Biliyorsanız cevaplarsınız, bilmiyorsanız cevaplamazsınız. Neden yargılıyorsunuz her şeyi? Size fikrinizi soran oldu mu? Veya kendi fikirlerinizin önemsendiğini düşündüren ne size?

12 Ekim 2020 15:14

guldurmeBENİ
Şef

GİTMEYECEKSEN niye tercih yapıyorsun. bırak ihtiyacı olan gitsin

proton17, 3 hafta önce - Alıntıya git

3 yıl önce V.h.k.i olarak atandım ben zaten memurum. Soruya soruyla cevap vermek neden ? yahu.

12 Ekim 2020 15:15

guldurmeBENİ
Şef

Arkadaşlar siz neden yargılamaya girişiyorsunuz? Cevabı net bir soru sorulmuş. Biliyorsanız cevaplarsınız, bilmiyorsanız cevaplamazsınız. Neden yargılıyorsunuz her şeyi? Size fikrinizi soran oldu mu? Veya kendi fikirlerinizin önemsendiğini düşündüren ne size?

Metehan A., 3 hafta önce - Alıntıya git

Yok hak yeme yok bilmem ne . Devletin verdiği hakkı sorguluyorlar :D

12 Ekim 2020 15:18

proton17
Aday Memur

3 yıl önce V.h.k.i olarak atandım ben zaten memurum. Soruya soruyla cevap vermek neden ? yahu.

kıt herif. anladık memursun. ne alakası var. GİTMEYECEKSEN DİYORUM. NİYE TERCİH YAPIYORSUNNN ALOOO NÖRONLAR ORDA MI?

12 Ekim 2020 15:21

proton17
Aday Memur

yedek adaylar varsa hak yenileceğini düşünmüyorum. olabilir insanlık hali yanlış bi tercihte bulunmuş olabilir veyahut mücbir sebeplerle başka bir şehre gidemeyebilir. hak yeme konusunda bu kadar hassasınız madem mülakatlarda yenen haklara sesiniz çıksın. şu da var işe başladıktan bir süre sonra istifa etmektense yol yakınken hiç gitmemek daha mantıklı olur.

cırcırböcee, 3 hafta önce - Alıntıya git

la cırcır hiç gitmemek yerine hiç tercih yapmamak daha mantıklı degil mi?

12 Ekim 2020 15:22

proton17
Aday Memur

Metehan A., 3 hafta önce - Alıntıya git

meto bak sen aday memursun olm. konuşsana işsiz. herif gitmeyecegi yere tercih veriyor.sende ede otur öyle boş boş

12 Ekim 2020 15:23

guldurmeBENİ
Şef

kıt herif. anladık memursun. ne alakası var. GİTMEYECEKSEN DİYORUM. NİYE TERCİH YAPIYORSUNNN ALOOO NÖRONLAR ORDA MI?

Kıt derken anlamadım ben türkiye ilk 300 :D sen kimsin ?

Neyse konu kilit ben daire başkanlığına sorayım sorumu :D

12 Ekim 2020 15:25

cırcırböcee
Aday Memur

la cırcır hiç gitmemek yerine hiç tercih yapmamak daha mantıklı degil mi?

'la cırcır' derken?.. üsluba bak hizaya gel !

12 Ekim 2020 15:26

proton17
Aday Memur

Kıt derken anlamadım ben türkiye ilk 300 :D sen kimsin ?

Neyse konu kilit ben daire başkanlığına sorayım sorumu :D

bende diyorum bu kurumlar niye böyle işlememez.senin gibi kıtlar yüzünden. madem d.başkanlıgına çıkabliyorsun ne işin var burda artist. sanki ceo olmuş başıma. memursun la memur

12 Ekim 2020 15:27

proton17
Aday Memur

'la cırcır' derken?.. üsluba bak hizaya gel !

la cırcırböcee aday memur soruma cevap ver...

12 Ekim 2020 15:28

guldurmeBENİ
Şef

bende diyorum bu kurumlar niye böyle işlememez.senin gibi kıtlar yüzünden. madem d.başkanlıgına çıkabliyorsun ne işin var burda artist. sanki ceo olmuş başıma. memursun la memur

2016 yıllarında bu forumda bi kalite vardı o bile gitmiş sayende. O yılların serseri tarzı insanları bile kibar idi bilgili idi :))

12 Ekim 2020 15:31

proton17
Aday Memur

2016 yıllarında bu forumda bi kalite vardı o bile gitmiş sayende. O yılların serseri tarzı insanları bile kibar idi bilgili idi :))

bla bla bla .... sonuç olarak verecek CEVABIN YOK. yazık.

12 Ekim 2020 15:38

cırcırböcee
Aday Memur

la cırcırböcee aday memur soruma cevap ver...

sana cevap filan vermiyorum. çatla.

12 Ekim 2020 15:40

proton17
Aday Memur

sana cevap filan vermiyorum. çatla.

veremezsin çünkü cevabın yok. düşündün düşündün çatladın ama cevap bulamadın. bu dert sana yeter

12 Ekim 2020 15:42

cırcırböcee
Aday Memur

moralim çok bozuktu ve hiç güleceğim yoktu. gerçekten gülümsettin :)

12 Ekim 2020 15:44

cırcırböcee
Aday Memur

Sorunun cevabını doğru kaynaktan öğrenince beni de bilgilendirir misiniz, ben de merak ediyorum bu konuyu. özelden yazabilirsiniz. teşekkürler.

Toplam 39 mesaj

ANKET
Tarım arazilerinin yapısını bozduğu için Hobi bahçelerinin yıkılması gerektiği yönündeki değerlendirmelere;