Editörler :
12 Ekim 2020 18:13   

Zoomdan müdürün derse katilmasi

Zoom üzerinden yapılan canlı derse okul müdürü kafasına göre girip izleyebilir mi? Bununla ilgili resmi bir yazı var mı?

12 Ekim 2020 19:42

biçare_46
Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
12 Ekim 2020 19:45

hugo.almeida
Genel Müdür

Gelen yazılara göre takibini yapacaklar. Ama bizim kurum öyle muallak yazılar gönderiyor ki gönderdikleri yazıları kendilerine sorduğumuzda DPB'den görüş isteme durumuna bile düşüyorlar.

Takibini yapacaklar? Ama nasıl. Bilinmiyor. Bakan sınıf ortamı özeldir paylaşmayın diyor. Bu durumda müdürün hem katılması hem görsel talep etmesi yanlış.

Ben şahsen bu tür davranışları hoş karşılamıyorum.

12 Ekim 2020 20:47

kartalizm35
Şef

Bak sen müdüre, nasıl girer denetler sizi, nasıl girer kafasına göre ve sizi denetler! Suç bu. Alt tarafı bir müdür. Siz ise kocaman bir öğretmen! Bence savunmasını isteyin o müdürün. Hatta onu idari mahkemeye, hatta anayasa mahkemesine şikayet edin...

biçare_46, 1 hafta önce - Alıntıya git

O kadar komiksiniz ki. Ha bu arada bence de alt tarafı bir müdür. Sanırım sizde onlardan birisiniz. Benim dersim özeldir. Öyle kafasına göre girip derste benim konsantrastonumu bozamaz. Bunun bir yolu yordamı vardır öğretmenden uygunsa derse katılamasi hakkında talepte bulunur. Öğretmenin bilgisi haberi olmadan giremez. Azicik bu arada adap üslup ogrenin. Sonuçta bir soru sorduk. Biliyorsan yorum yaparsin. Bilmiyorsan bakıp geçersin.

12 Ekim 2020 21:19

Kagiş
Memur

O kadar komiksiniz ki. Ha bu arada bence de alt tarafı bir müdür. Sanırım sizde onlardan birisiniz. Benim dersim özeldir. Öyle kafasına göre girip derste benim konsantrastonumu bozamaz. Bunun bir yolu yordamı vardır öğretmenden uygunsa derse katılamasi hakkında talepte bulunur. Öğretmenin bilgisi haberi olmadan giremez. Azicik bu arada adap üslup ogrenin. Sonuçta bir soru sorduk. Biliyorsan yorum yaparsin. Bilmiyorsan bakıp geçersin.

kartalizm35, 1 hafta önce - Alıntıya git

Boşverin hocam, müdürünuze he he deyin geçin. Bırakın fakir egosunu tatmin etsin.Hatta 23 Nisan gelince deyin ki :Hocam,bugün koltuğunuza ben oturabilir miyim!?))))" Ben bunu söyledim, bizimki ciddiye alıp heyecanlandi.Beni de bir gülme krizi tuttu ki sormayın)))) Vayy müdürüm, falan deyin ve gözlemleyin!Yürüyüşü bile değişecektir))Seviyorum ben müdürleri, stres atıyorum onlarla)))Tavsiye ederim;ama ölçüyü kaçırmamak şartıyla!!))

12 Ekim 2020 22:15

Bizden17
Aday Memur

Adı soyadı ve numarası olmayan kişileri almazsınız olur biter. Bekler, yüz bulamayınca gider.

12 Ekim 2020 22:23

kartalizm35
Şef

Adı soyadı ve numarası olmayan kişileri almazsınız olur biter. Bekler, yüz bulamayınca gider.

Bizden17, 1 hafta önce - Alıntıya git

hocam okul müdürümüz diğer branşlardan zoom ID pasaport vs istemediği halde bizim branştan istiyor. Diğer branşları denetlemiyor. ama bizim dersimize tak diye bir anda giriyor. Bu konu ile ilgili ne yapabiliriz? Teşekkürler

12 Ekim 2020 22:39

Shangrilla
Aday Memur

Müdür ya da müdür yardımcısı dersinize girebilir, bu gayet normal ama dersinizle alakalı bir yaptırım uygulaması pek mümkün değil çünkü uzaktan eğitimde ek derslerin neye göre ödeneceği zaten belirlenmişti. Derslerin takibi ve ödemesi öğretmenin haftada 1 dolduracağı ders defterlerine göre yapılacak. Zaten dersinizi anlatıyorsanız problem yok. Okulda, yüzyüze eğitim sırasında, müdür sınıfın kapısını çalıp içeri girmek istese olumsuz cevap mı vereceksiniz?

Yine de, ad-soyad ve okul no'su olmayan kimseyi dersinize almamanızı tavsiye ederim. Yarın öbür gün, idarecinin ismini kullanan farklı biri de bağlanabilir dersinize, problem yaşarsınız.

12 Ekim 2020 22:47

mazıke
Memur

Sayın hocam müdür bey size bir konudan dolayı takmış olabilir. Yapacak bir şey yok dersinizi anlatın ve işinize bakın. Yok ben de karşı gelicem derseniz sendika üzerinden mobing yapıldığını söyleyin biraz tırssın

12 Ekim 2020 22:59

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı

Müdürleri anlıyorum da bu aralar insiyatif olayını biraz abarttılar!

13 Ekim 2020 00:20

Turhan06
Şef
Benim de müdürüm dersime katıldı ve özelden teşekkürlerini iletti ve bu beni onure etti. Bu kadar da her bir durumun altında hinlik aramayın. Eğer bu kadar rahatsız oluyorsan senin vardır bir hinliğin !!!
13 Ekim 2020 12:03

kartalizm35
Şef
Benim de müdürüm dersime katıldı ve özelden teşekkürlerini iletti ve bu beni onure etti. Bu kadar da her bir durumun altında hinlik aramayın. Eğer bu kadar rahatsız oluyorsan senin vardır bir hinliğin !!!
Turhan06, 1 hafta önce - Alıntıya git

işte sizin gibi öğretmenlerin hep böyle kötü düşüncelerinizden dolayı öğretmenler olarak kötü durumdayız. Okul müdürü okulda bütün dersler zoom üzerinden yapılıyorsa ve sadece benim branşımda bulunan 3 -5 öğretmenden ID ve Şifre istiyorsa ve sadece benim dersime hep girip kontrol etmiyorsa diğer branşlardan derse girmeyi boşver ID istemiyorsa kusura bakma senin o dediğin ben olmuyorum. Senin müdürün öyle yapmış oldu diye her müdür onu öyle yapcak diye birşey yok. Benim hinliğim demişsin ya..Allaha şükür her dersime girdiğimde paşalar gibi de dersimi işliyordum. Ama beni rahatsız eden durumu umarım anlamışsındır. İhtimal vermesem de... saygılar değerli öğretmen arkadaş..

13 Ekim 2020 12:05

Kagiş
Memur
Turhan06, 1 hafta önce - Alıntıya git

Müdürünüze sahip çıkın ve onu müzeye kaldırın))!? Zira böyle müdürler tarih oldu artık!? Onu bunu bilmem, karşımdaki idareci art niyetliyse ben de art niyetle bakarım olaya!? Alttan almam!! Kimse bana patronluk taslayamaz, burası özel sektör değil ve ekmeğimi de müdür vermiyor. Kaldı ki oturduğu o koltuk da babasının malı değil!! Mesleğimde en büyük müfettiş vicdanımdır! Görevimi yaparken vicdanen huzurluysam olay bitmiştir!? Kimsenin, egosunu üzerimde tatmin etmesine izin vermem, değil müdür ;babam bile olsa hakkımı ararım!? Dünya böyle, ezdirmem sana kendimi diyordu yaa))

13 Ekim 2020 12:15

Kagiş
Memur

Kısacası I'am the best, alayına restt!!?))) diyorum. The end

14 Ekim 2020 16:37

Bizden17
Aday Memur

hocam okul müdürümüz diğer branşlardan zoom ID pasaport vs istemediği halde bizim branştan istiyor. Diğer branşları denetlemiyor. ama bizim dersimize tak diye bir anda giriyor. Bu konu ile ilgili ne yapabiliriz? Teşekkürler

kartalizm35, 1 hafta önce - Alıntıya git

Yeni gördüm kusura bakmayın. Zoom'da waiting room gibi bir şey vardı, onu aktif edin sizin onay vermediğiğiniz art niyetli kişileri almazsınızı. O müdürcük ders anlatmayı beceremediği için müdür olmuştur.

14 Ekim 2020 19:04

mikado411
Şef

Müdür ve yardımcılarının mesailerini kim takip ediyor acaba? Yoksa okullar fabrika veya isletme mi ?

15 Ekim 2020 21:34

Kagiş
Memur

Müdür ve yardımcılarının mesailerini kim takip ediyor acaba? Yoksa okullar fabrika veya isletme mi ?

mikado411, 1 hafta önce - Alıntıya git

Onlar kafasına göre takılıyor hocam, sorarsan hep toplantıdadırlar! Hiç bitmez o toplantı!? Bazen öğlene kadar, bazen tam gün, bazen de öğleden sonraları hep toplantıdadırlar, İl Mem'de, ilçe Mem'de. Arada canları sıkılırsa okula da uğrayıp bir selam veriyorlar)) Sevdim bu toplantı modunu! Acaba biz de mi toplantıdayız desek!)))

16 Ekim 2020 00:49

mikado411
Şef

Onlar kafasına göre takılıyor hocam, sorarsan hep toplantıdadırlar! Hiç bitmez o toplantı!? Bazen öğlene kadar, bazen tam gün, bazen de öğleden sonraları hep toplantıdadırlar, İl Mem'de, ilçe Mem'de. Arada canları sıkılırsa okula da uğrayıp bir selam veriyorlar)) Sevdim bu toplantı modunu! Acaba biz de mi toplantıdayız desek!)))

Kagiş, 1 hafta önce - Alıntıya git

Toplantı tarihi belli olan bir durumdur. İlçe MEM veya müfettişler de idarecileri denetlesin. Böyle keyfi davranıp öğretmenlerden de robot olmalarını kimse beklemesin gardaş.

16 Ekim 2020 02:08

psikolojikdanışman42
Aday Memur

tak diye aniden kapıdan bacadan girmesi yanlış bir davranış olur ancak bu derslerin dijital bir ortama kaydedildikten sonra yetkililer tarafından izlenip incelenebilmesi şeffaflık ve açıklık açısından doğru olduğunu düşündüğüm bir uygulamadır.böyle bir imkan mevcutsa bu şekle dönüştürülebilir.

16 Ekim 2020 12:32

narniaxx
Daire Başkanı

tak diye aniden kapıdan bacadan girmesi yanlış bir davranış olur ancak bu derslerin dijital bir ortama kaydedildikten sonra yetkililer tarafından izlenip incelenebilmesi şeffaflık ve açıklık açısından doğru olduğunu düşündüğüm bir uygulamadır.böyle bir imkan mevcutsa bu şekle dönüştürülebilir.

psikolojikdanışman42, 6 gün önce - Alıntıya git

İdareci derse katılacaksa, art niyetli ve herkese ayrı uygulama olmayacak şekilde, önceden izleyeceğini haber vererek derse katılabilir bence. Dediğim gibi bu uygulamayı tüm dersler için yapmalı o halde. Tek bir öğretmenin üzerine gitmek için art niyetle kullanması kabul edilemez. Dediğiniz gibi ders kaydedip incelemek de bizzat bakanın söylediği sınıf uygun değildir. ortamının mahremiyeti ilkesine ters düşer.

16 Ekim 2020 12:55

yorguntarihçi
Şef

Hocam müdürün sınıfta ders işlerken girme yetkis var mı? Var ise bu canlı derste olsa girer ama sizin söylediğiniz şekli ile mobingtir ki bu da suçtur. Velakin şikayet halinde diğer öğretmenlere soracaklar eğer onlarında dersine giriyor ise bir şey çıkmaz ama size veya bir zümreye özel gıcıklık ettigini ispatlar bubyonde beyanlar olursa o müdürü ottururler düdük gibi. Hemde işin adlı yönü var mobingte. Ama mesele kayıtların ve şahitlerin ne diyecegi mesele

Toplam 34 mesaj