Editörler : Mehmet Balci
12 Ekim 2020 21:29   

Kpss çay sorusu iptal olacak mı gerçekten
Ghh
12 Ekim 2020 21:30

Ir23
Aday Memur

Sanmiyorum bence o soru dogru

12 Ekim 2020 21:34

Kerimhaze
Aday Memur

ösym 1-2 demiş hocamalar 1-2 demiş sonra iptal mi olacak ?

12 Ekim 2020 21:34

mulazimshu
Yasaklı

Sanmiyorum bence o soru dogru

Ir23, 3 hafta önce - Alıntıya git

Bana göre soru temiz ama ÖSYM kafa ütülemeyin anlamında o soruyu kurban edebilir gibi geliyor. Başka iptal edilecek bir soru da yok zaten.

12 Ekim 2020 21:39

Ir23
Aday Memur

Bana göre soru temiz ama ÖSYM kafa ütülemeyin anlamında o soruyu kurban edebilir gibi geliyor. Başka iptal edilecek bir soru da yok zaten.

mulazimshu, 3 hafta önce - Alıntıya git

Oyle seymi olur hocam halkin tepkisine gore soru iptal edilirse osymnin varliginin ne anlami olur kamoyu yaratan istedigini yaptirir sorunun iptal olmasi icin bilimsel olarak hatali olmasi gerekir

12 Ekim 2020 21:43

mulazimshu
Yasaklı

Oyle seymi olur hocam halkin tepkisine gore soru iptal edilirse osymnin varliginin ne anlami olur kamoyu yaratan istedigini yaptirir sorunun iptal olmasi icin bilimsel olarak hatali olmasi gerekir

Doğru hocam, coğrafya hocalarından da soruya itiraz eden görmedim ama her sene 1 soru iptal ediliyor illaki, belki bu sene istisna olur bakalım ne olacak..

12 Ekim 2020 21:45

0kamyoncu
Aday Memur

işte Onun kafa bu kadar basıyo :D daha dün çay sorusu iptal olmaz diyorlardı şimdi kıvırıyor kopyacı :D
12 Ekim 2020 22:30

oguzhaner
Memur

aha çakma musmuhendis

12 Ekim 2020 22:33

Ruh adam23
Aday Memur

Sınavda iptal olacak tek soru var . O da R kompleks sorusu.

12 Ekim 2020 22:35

Uss34
Aday Memur

Sınavda iptal olacak tek soru var . O da R kompleks sorusu.

Ruh adam23, 3 hafta önce - Alıntıya git
Nede nedir kardeşim
12 Ekim 2020 22:39

Ruh adam23
Aday Memur
Nede nedir kardeşim
Uss34, 3 hafta önce - Alıntıya git

Çünkü paragraf ile ÖSYM nin doğru kabul ettiği şık çelişiyor. Ve bu soruya itiraz eden bir çok Türkçe öğretmeni oldu. Çay sorusunu ben de sadece iklim yaptım. Ama sonradan MEB kitabına baktığım zaman toprakta olduğunu gördüm. Yani o soruda hiç bir sıkıntı yok. MEB kitabında bildiğin iklim ve toprak yazıyor.

12 Ekim 2020 22:41

Uss34
Aday Memur

Çünkü paragraf ile ÖSYM nin doğru kabul ettiği şık çelişiyor. Ve bu soruya itiraz eden bir çok Türkçe öğretmeni oldu. Çay sorusunu ben de sadece iklim yaptım. Ama sonradan MEB kitabına baktığım zaman toprakta olduğunu gördüm. Yani o soruda hiç bir sıkıntı yok. MEB kitabında bildiğin iklim ve toprak yazıyor.

Anladım sana göre doğru cevap hangisi olmalıydı
12 Ekim 2020 22:44

Ruh adam23
Aday Memur
Anladım sana göre doğru cevap hangisi olmalıydı

Bu depolama falan vardı bir sikta. Cevap o olmalıydı

12 Ekim 2020 22:45

mulazimshu
Yasaklı

Çelişen şeyin ne olduğunu söyler misin?

Paragrafta sürüngen geçmişimizden gelen içgüdüsel davranışlardan bahsediyor, doğru seçenekte de öğrenilmemiş ve programlanmamış davranışlar (içgüdüler) diyor. Gayet de tutarlı yani. Temiz soru.

12 Ekim 2020 22:47

Ruh adam23
Aday Memur

Paragrafta sürüngen geçmişimizden gelen içgüdüsel davranışlardan bahsediyor, doğru seçenekte de öğrenilmemiş ve programlanmamış davranışlar (içgüdüler) diyor. Gayet de tutarlı yani. Temiz soru.

O paragrafın son cümlesinde yeni ve alışılmamış durumlarda ise yaramaz yaziyor.

12 Ekim 2020 22:49

GeomatikEng
Şef

Bence de çok net bir soru neresinde hatae var anlamadım. Bu sınav da iptal olma ihtimali olan tek soru çaydır başka da çıkacağını sanmıyorum

12 Ekim 2020 22:50

Uss34
Aday Memur

Bence de çok net bir soru neresinde hatae var anlamadım. Bu sınav da iptal olma ihtimali olan tek soru çaydır başka da çıkacağını sanmıyorum

GeomatikEng, 3 hafta önce - Alıntıya git
Adam mebin kitabında iklim ve toprak yazıyor diyor ayrıca coğrafya hocaları da bi sıkıntı olduğunh dile getirmediler
12 Ekim 2020 22:55

GeomatikEng
Şef
Adam mebin kitabında iklim ve toprak yazıyor diyor ayrıca coğrafya hocaları da bi sıkıntı olduğunh dile getirmediler

Coğrafyanın pusulası yazarı Hakan bileyen bunca yıllık öğretmenim ben girsem sadece iklim yapardım dedi. Bayram Meral de ilkin iklim dedi sonradan baktı diğer hocalar 1-2 diyor çarkı etti ters düşmemek için. Ayrıca çayın yetişmesinde iklim ve toprağın Etili olduğunu herkes biliyor mebde yazmasına gerek yok. Burda mesele doğrudan demesi zaten

12 Ekim 2020 23:01

Uss34
Aday Memur

Coğrafyanın pusulası yazarı Hakan bileyen bunca yıllık öğretmenim ben girsem sadece iklim yapardım dedi. Bayram Meral de ilkin iklim dedi sonradan baktı diğer hocalar 1-2 diyor çarkı etti ters düşmemek için. Ayrıca çayın yetişmesinde iklim ve toprağın Etili olduğunu herkes biliyor mebde yazmasına gerek yok. Burda mesele doğrudan demesi zaten

GeomatikEng, 3 hafta önce - Alıntıya git
Pek hakim değilim mesela o toprak yerine başka bi toprak olsa yetişir mi
12 Ekim 2020 23:10

GeomatikEng
Şef
Pek hakim değilim mesela o toprak yerine başka bi toprak olsa yetişir mi

Çay yıkanmış toprakda yetişir aynı yağış koşullarında getirilen toprak da yağıştan dolayı yıkanmış topraga dönüşeceği için yetişir. Bir de soruda anlam kargaşası var yani soruda netlik Yok su açıdan bakarsan çay için yağış da toprak da şart o zaman ikisi de olur. Ama şöyle bakarsan toprak iklimden dolayı olduğu için dolaylı olmuş olur o zaman sadece iklim olur. Soru daha net olabilirdi.

12 Ekim 2020 23:18

orion07
Genel Müdür

ihtimaller arasında.

Toplam 165 mesaj

ANKET
Tarım arazilerinin yapısını bozduğu için Hobi bahçelerinin yıkılması gerektiği yönündeki değerlendirmelere;