Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Ekim 2020 09:54

Canlı derslere 30 kişilik sınıftan 4 kişi ya geliyor ya gelmiyor, Kasımda sınavları nasıl yapacağım?

Bir belde lisesinde çalışıyorum. Okul küçük, 200 öğrenci ya var ya yok. Canlı dersler başladığından beri bütün derslere girmeye çalıştım. Lakin öğrencilerin seviyesi belli ve internete ulaşamayanlar çoğunlukta. Branş da İngilizce olunca tam bir ortaya karışık kebap oldu iş anlayacağınız :)

Bazı sınıflardan üç dört kişi geliyor, o da aynı kişiler olmuyor hep. Şimdi yeni gelenlere konuyu tekrar anlatsam müfredat yetişmiyor, yeni konuyla devam etsem bu kez anlaşılmıyor hazır bulunuşluk olmadığı için. Bu dört öğrencinin geldiği derslere gene iyi diyorum, daha canlı dersime tek bir öğrencinin dahi gelmediği sınıflar var.

Kasımda tüm kademelerin sınavları başlıyor, şimdi bunların sınavlarını nasıl yapacağım ben? Hangi kazanımı öğrenci aldı ki adam akıllı? 30 kişi bundan üç hafta sonra sınıflara geçip sınav kağıdını alınca bir bana bir kağıda bakacaklar.

Şimdi gidip boş kağıda puan mı vermemiz lazım yani? Velileri siz zaten bilirsiniz, "İnternet çekmiyordu oğlum giremedi, sadece uzaktan derslerde anlatılanları sorup bırakmışlar." diye başlayacak.

kutluuu
Aday Memur
15 Ekim 2020 11:29

işin zor hocam ne diyeceğimi bilemedim :)

Millennium
Şef
15 Ekim 2020 11:42

Sormayın hocam üstüne üstlük İngilizce sınavları artık yazılı + uygulama şeklinde olacakmış, daha yüzünü görmediğim öğrencilere nasıl konuşma, dinleme uygulaması yapacağım çok merak ediyorum.

kutluuu, 4 yıl önce

işin zor hocam ne diyeceğimi bilemedim :)

efeben
Kapalı
15 Ekim 2020 12:42

Hocam tecrübe ile sabittir.

Sınav öncesi sınav sorularını içeren 20 veya 30 soru hazırlayıp paylaşın. Hatta cevaplarını da 2 3 gün sonra verin

Sınavda içinden 10 soruyu aynen sorun.

Bakanlığın düşünmediği sıkıntı, almadığı önlem için kendinizi de öğrencileride mağdur etmeyin. Hepimiz biliyoruzki yüzyüze eğitim olsaydı dahi o çocukların hiçbiri mezun olduğundan siz ne yaparsanız yapın İngilizcenin İ sini öğrenmeyecek.

Yani bakanlığın eksikliği için kötü adam olmayın.

mhmet22
Aday Memur
15 Ekim 2020 19:00

Öğrenciyi mağdur etmeyin. Ben de ders notu çıkardım onu vereceğım çocuklara

eray1818
Şef
18 Ekim 2020 18:15

Hocam yapacak bir şey yok,ders notlarını hem EBA üzerinden hem de Telegram grubu oluşturmuşlar oradan atıyorum. Allah aşkına artık biraz da öğrenci düşsün peşine. Biz elimizden geleni zaten yapıyoruz,bilgiyi onlar kovalayacak biz değil! Not verirken biraz eliniz bol olsun,özellikle uygulama sınavlarında. Ben de ingilizceciyim,uygulamada yüksek vermeyi düşünüyorum yarın bir gün idare sorun çıkarmasın diye...

Millennium
Şef
18 Ekim 2020 18:35

Hocam siz nasıl bir bölgede çalışıyorsunuz bilmiyorum ama benim öğrencilerim anlattıklarımın Türkçesini bilmiyor daha. Yani yadırgamak, aşağılamak için demiyorum ama içimdeki tüm öğretmenlik aşkı sönüyor her gün, iki aydır her gün derse gelin canlı dersiniz var diye whatsapp gruplarında yazıyor insan bir kere gelmez mi? Ya bir beş dakika gir çık bari adına derse geldin diyelim.

Yarın dersimden kalsalar velileri alıp sabah daha ilk ders başlamadan okulun başında beklemeyi bilirler ama. Sonra da biz suçlu oluyoruz.

eray1818, 4 yıl önce

Hocam yapacak bir şey yok,ders notlarını hem EBA üzerinden hem de Telegram grubu oluşturmuşlar oradan atıyorum. Allah aşkına artık biraz da öğrenci düşsün peşine. Biz elimizden geleni zaten yapıyoruz,bilgiyi onlar kovalayacak biz değil! Not verirken biraz eliniz bol olsun,özellikle uygulama sınavlarında. Ben de ingilizceciyim,uygulamada yüksek vermeyi düşünüyorum yarın bir gün idare sorun çıkarmasın diye...

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
19 Ekim 2020 19:18

devlet gerekli imkanı sağladı tiktoka gelince facebooka gelince hepsi internete erişiyor da uzaktan eğitime gelince mi erişemiyorlar.

ErenMF
Aday Memur
20 Ekim 2020 12:45

hocam 30'da 4 yine iyi bir oran ben size kendi durumumu açıklayayım birleştirilmiş sınıflara derse giriyorum 3 şube mevcut 150 öğrenci görünüyor derse katılan kişi sayısı en fazla 5 :) sınıf verdiler daha ne dersime giren oldu ne yüzlerini gördüm çocukların ben de ingilizceciyim elimden geleni yapıyorum hocamızın dediği gibi biraz da onlar düşünsün canınızı sıkmayın sınavlarda da yüksek tutarsınız notları artık yapacak pek birşey yok önerilen çözümler de yetersiz çünkü misal zoomdan ders yapın diyorlar e dersin linkini atıyorsunuz gruplara çocukta ne telefon var ne internet var nasıl haberi olacak nasıl derse girecek o yüzden mevcut durumda "olduğu kadar" demekten başka çaremiz yok malesef.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi