Editörler : Mehmet Balci
16 Nisan 2021 12:24

zeitgot
Şube Müdürü

Memurluk herkesin hayali kendinizi kandırmayın

konaklamaveseyahat, 7 ay önce - Alıntıya git
Niye bacı ya sen o kadar kitap oku o kadar dil bil, inşaat ustasının kızı memurluk muydu hayalin? Boğaziçi mezunu sayisalda ilk 500e girmiş ruh hastası seni :D
16 Nisan 2021 12:25

zeitgot
Şube Müdürü

4001 duz memurluk alan dhmi var bi puanlarina bakin. duz memur 4bin tl alirken dhmideki duz memur 7bin tI civarı aliyor. Ozel sektörde mühendisler bile duz memur kadar alamıyor. Memur olmak artik cok zor puanları cok yüksek alım cok az rakip sayısı hem cok hem de başarılı

Moonlightstar, 7 ay önce - Alıntıya git
Niye sen ossde ilk 10 a girmistin yani sana KPSS'de 90 yapmak zor mu geldi ruh hastası? :d
17 Nisan 2021 12:09

BAYAN W
Aday Memur

9 senelik memur olarak gözlemlerimi söyleyeyim. iş yerinde hakkını vererek çalışan, becerikli bir personel isen gerçekten yorulursun. çünkü işini yapmayan; yapamıyorum, beceremiyorum, yetiştiremiyorum ayaklarına yatanların işini de sana yıkarlar, sorumluluğunda olmayan başka işleri sırf beceriklisin, yapabiliyorsun diye sana kitlerler. Becerin sana ceza olarak geri döner. onun haricinde çalışır gibi görünen, salağa yatan bir memursan hiç yorulmazsın. it gibi çalışanlarla da aynı maaşı alırsın.

yurtmandeniz, 7 ay önce - Alıntıya git

Konuyu yeni görüyorum. Her sektörde böyle oluyor. İşini düzgün yaparsan ceza alırsın. Özel sektörde çalışıyorum. Az para aldığı için iş yapmaması göze batmayan ve işten çıkarılmayan personelimizn arkasını toplamaktan, her şeye kafa yormaktan bıktım. İşimi iyi yaptığım için işten çıkartmıyorlar istesem bile. İyi iş yapmak cezadır

Toplam 83 mesaj