Editörler :
16 Ekim 2020 11:11   


Müdürlüğe görevlendirilen müdür yardımcısı nöbet ücreti alır mı

Müdür yardımcısı bir arkadaş ortaokulda kadrosu dolu olan okul müdürlüğüne görevlendirilmiş.

Dolu kadroya görevlendirildiği için müdür ekdersini alamayacağı söylenmiş.

Peki bu arkadaş müdür yardımcısı iken aldığı nöbet ücretini alabilir mi?

16 Ekim 2020 11:27

ecol
Şef
Hocam çok güzel soru. Müdürlüğe görevlendirilen arkadaşımız nöbet ücreti alamaz. Bizim ekders mevzuatı kadar içinden çıkılmayan saçma bi mevzuat yok hocam
17 Ekim 2020 00:59

ashil13
Genel Müdür

siz hiç nöbetçi müdür gördünüz mü? ben hiç görmedim.

17 Ekim 2020 09:02

muallim_34
Daire Başkanı

Burada hak kaybı olmuyor mu..

Nobet ücreti alamıyorsa mudur ekdersi alması gerekmez mi..

Mudur yardımcısından daha düşük ekders alan mudur mu olur

Hiç olmazsa mudur yardımcıları ile aynı ekdersi alması gerekmez mi

V.s v.s sorular bitmez.

18 Ekim 2020 00:35

ashil13
Genel Müdür

Burada hak kaybı olmuyor mu..

Nobet ücreti alamıyorsa mudur ekdersi alması gerekmez mi..

Mudur yardımcısından daha düşük ekders alan mudur mu olur

Hiç olmazsa mudur yardımcıları ile aynı ekdersi alması gerekmez mi

V.s v.s sorular bitmez.


muallim_34, 1 ay önce - Alıntıya git

o zaman müdür yardımcıları gibi 6 saat derse gir. Böyle eşitlik mi olur? :)

18 Ekim 2020 00:42

muallim_34
Daire Başkanı

2 saat giriyor zaten..

Müdürler 2 saat yardımcılar 6 saat giriyor.

27 Ekim 2020 22:51

muallim_34
Daire Başkanı

Bilgi ve belgesi olan yok mu..

28 Ekim 2020 08:53

LİDERBEYİN
Şef

kim olursa olsun müdürlüğe vekalet eden müdür hak ve sorumluluklarına tabiidir. Zoraki durumlar gereği örneğin bir öğretmen müdürlüğe atanma şartlarını taşımadan görevlendirilmişse her türlü görevlendirmelerde 18 ücret alırsınız. müdürlüğe vekalet eden müdür yrd. asaleten müdürlüğe atanma şartlarını taşıdığı için ortaokul/ilkokuldaysanız eğer 24 saat müdür ekdersi alırsınız. müdür yrd. 19 saat + 3 saat nöbet alıyor malumunuz. haliyle hak kaybınız yok.

Kadrolu bir yönetici iken bir üst makamda yönetici olarak geçici görevlendirilenler

Bir yönetici kadrosunda bulunuyor iken yani kadrolu Müdür Yardımcısı, Müdür Başyardımcısı iken Müdürlük veya Müdür Başyardımcılığı kadrosunda görevlendirilenler, kısacası Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 10. maddesi kapsamında ders niteliğinde yönetim görevi karşılığında ek ders ücretinden yararlanmakta olanlar; Toplu Sözleşme hükümlerine göre öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılmaktadır.

İşte o madde;

"Geçici görevlendirilen yöneticilerin ek ders ücreti

Madde 5- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 10 uncu maddesi kapsamında ders niteliğinde yönetim görevi karşılığında ek ders ücretinden yararlanmakta iken aynı Kararın 16 ncı maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kurumlarda görevlendirilen yöneticiler, 10 uncu ve 16 ncı maddede öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır."

Bu hükümlere göre geçici görevlendirilen yöneticiler ek dersle ilgili kararın 10. maddesi kapsamındaki ek ders ücretinde faydalanacaktır.

28 Ekim 2020 12:17

muallim_34
Daire Başkanı

Dölü kadroya vekalet edildiği için mudur ekdersi alamazsınız diyorlar.

Müdürlüğe vekalet ettiğiniz için nöbet de alamazsınız diyorlar.

Yani kala kala 19 saat ekders kalıyor.

Mudur yardımcısı nöbetle 22 saat aliyor.bu durumda vekalet eden hak kaybına uğruyor.

28 Ekim 2020 12:18

muallim_34
Daire Başkanı

Dolu kadro olacaktı.

30 Ekim 2020 20:21

muallim_34
Daire Başkanı

kim olursa olsun müdürlüğe vekalet eden müdür hak ve sorumluluklarına tabiidir. Zoraki durumlar gereği örneğin bir öğretmen müdürlüğe atanma şartlarını taşımadan görevlendirilmişse her türlü görevlendirmelerde 18 ücret alırsınız. müdürlüğe vekalet eden müdür yrd. asaleten müdürlüğe atanma şartlarını taşıdığı için ortaokul/ilkokuldaysanız eğer 24 saat müdür ekdersi alırsınız. müdür yrd. 19 saat + 3 saat nöbet alıyor malumunuz. haliyle hak kaybınız yok.

Kadrolu bir yönetici iken bir üst makamda yönetici olarak geçici görevlendirilenler

Bir yönetici kadrosunda bulunuyor iken yani kadrolu Müdür Yardımcısı, Müdür Başyardımcısı iken Müdürlük veya Müdür Başyardımcılığı kadrosunda görevlendirilenler, kısacası Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 10. maddesi kapsamında ders niteliğinde yönetim görevi karşılığında ek ders ücretinden yararlanmakta olanlar; Toplu Sözleşme hükümlerine göre öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılmaktadır.

İşte o madde;

"Geçici görevlendirilen yöneticilerin ek ders ücreti

Madde 5- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 10 uncu maddesi kapsamında ders niteliğinde yönetim görevi karşılığında ek ders ücretinden yararlanmakta iken aynı Kararın 16 ncı maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kurumlarda görevlendirilen yöneticiler, 10 uncu ve 16 ncı maddede öngörülen ek ders ücretlerinden daha yüksek olandan yararlandırılır."

Bu hükümlere göre geçici görevlendirilen yöneticiler ek dersle ilgili kararın 10. maddesi kapsamındaki ek ders ücretinde faydalanacaktır.


LİDERBEYİN, 1 ay önce - Alıntıya git

toplu sözleşmede kast edilen müdür yardımcısının aldığı 19 saat mi

müdürün aldığı 24 saat mi

tartışma burda..

31 Ekim 2020 13:03

kalkanli
Şef
Hocam mudur ek dersini alirsin nobet kesinlikle alamazsin. 24 saat aldiginda zaten nobeti alamadigin icin zarara da girmezsin.
31 Ekim 2020 13:45

muallim_34
Daire Başkanı

Dolu kadroya vekalet olduğu için mudur ekdersi verilmiyor muş.arkadasa öyle demişler.

04 Kasım 2020 22:17

muallim_34
Daire Başkanı

soruya cevap bulamadık bir türlü..

13 Kasım 2020 22:03

muallim_34
Daire Başkanı

Güncelleyelim.

13 Kasım 2020 22:06

muallim_34
Daire Başkanı

Arkadaş müdürlüğe vekalet ediyor muş.ama 19 saat mudur yardımcısı ekdersi alıyor muş.

Bazı illerde ise mudur ekdersini alıyorlar mış.

Bu konuda da bir ortak görüş yok. Ne biçim iş anlamadık.

20 Kasım 2020 13:33

sason42
Aday Memur

Sayın Hocam sınıf öğretmeniyim kadrom müdür yardımcısı boş kadroya ve tüm şartları taşımak şartıyla 3 yıl müdürlük yaptım.Dediğiniz gibi ne müdürlük ek dersini alabildim ne de nöbet ücretini yazmadığım yer kalmadı sonuç hep görevlendirme olduğun için 24 saat alamazsın oldu.Nöbet verin dedim sen müdürsün nöbet ücreti alamazsın dediler :) Valiliğe dilekçe yazdım 6 aylık görevlendirme yapılabilmesi için olumsuz cevap aldım.Aaln yerler olduğunu bende hep duydum ama resmi bir yazı bulamadığım için bir sonuç elde edemedim.3 yılın sonunda bıraktım kendi okuluma müdür yardımcısı olarak geçtim.

20 Kasım 2020 22:40

kalkanli
Şef

Sayın Hocam sınıf öğretmeniyim kadrom müdür yardımcısı boş kadroya ve tüm şartları taşımak şartıyla 3 yıl müdürlük yaptım.Dediğiniz gibi ne müdürlük ek dersini alabildim ne de nöbet ücretini yazmadığım yer kalmadı sonuç hep görevlendirme olduğun için 24 saat alamazsın oldu.Nöbet verin dedim sen müdürsün nöbet ücreti alamazsın dediler :) Valiliğe dilekçe yazdım 6 aylık görevlendirme yapılabilmesi için olumsuz cevap aldım.Aaln yerler olduğunu bende hep duydum ama resmi bir yazı bulamadığım için bir sonuç elde edemedim.3 yılın sonunda bıraktım kendi okuluma müdür yardımcısı olarak geçtim.


sason42, 1 hafta önce - Alıntıya git
Hocam ben ogretmenken müdür olarak gorevlendirildim. Boş norma gorevlendirildim. Kadrolu müdur ek dersi aldım.
Toplam 17 mesaj
 
ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?