Editörler : swat3410
16 Ekim 2020 13:01

Şarkta verilen durdurmalar 2.şarktan sayılır mı ?
2017 yılında ilk şark hizmetimi Van'da bitirdim.İstanbul'a tayinim çıktı fakat iki kez durdurma (!!!) vererek Van'da iki yıl daha kaldım ve 2019 yılında eş durumundan Erzincan'a atamam yapıldı. Dilekçe verdim Van'da fazladan yapmış olduğum iki yıllık sürenin şark süresinden sayılması için fakat olumsuz cevap geldi ne yapmalıyım ?

NoteGear
Şef
16 Ekim 2020 14:19

Polis mevzuat isimli bi grup var facebookta sürekşi mahkeme kararlarını kazanan ordada vardı idare mahkemesinden kazanılmıştı fazla yalılan süre eklenmişti orayı takio edin. Egm red yapıyor zaten mahkemeden alıyorsunuz hakkınızı sonuçta şark yapmıssınız neden saymayıp mahkeme mahkeme uğraştırır bizim teşkilat anlamıs degilim

Misafir11111
Aday Memur
19 Ekim 2020 21:50

.

daruga0671
Yasaklı
19 Ekim 2020 23:07

Kesinlikle eklenmiyor, Ne 1.Şark'da fazladan çalışılan süre nede durdurmada geçen yıllar, araya 1.Bölge girdiyse 2.Sarkdan sayılmıyor, Saçma ama sayılmıyor işte, Örneğin 1. Şarkta 3 Yıllık yerde 6 yıl çalışan 2.Şarktan Muaf oluyor, ama aynı yerde 5 Yıl çalışanın 2 yılı yanıyor, Bir Allahın kuluda burdaki adaletsizliği ve hak kaybinida görmüyor PDB'na dilekçe yazdık, Egm'ye doğrudan ilet (Polnet) kısmına yazdık ,Memurlar net haber yaptı ama Dikkate alan olmadı

insangibi90
Yasaklı
19 Ekim 2020 23:33

Bunla alakalı mahkeme karai var sayılıyor

ultraky
Memur
20 Ekim 2020 14:40

O sürenin 2 katı kesintisiz olarak kaldıysa neden sayılmasın?

daruga0671
Yasaklı
20 Ekim 2020 19:42

Mahkeme kararı mahkemeye vereni bağlıyor kardeşim, emsal teşkil etmiyor yani bireysel olarak dava acman gerekiyor, dava açıp kazansan bile egm istinafa götürüp tekrar iptal ettiriyor bizzat yaşadığımız şeyler
insangibi90, 3 yıl önce

Bunla alakalı mahkeme karai var sayılıyor

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
21 Ekim 2020 11:54

Araya batı girerse sayılmaz. Kesintisiz olarak bulunduğun yerin şark süresinin 2 katı süre kalırsan 2. şark tamamlanmış sayılır.
Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi