Editörler :
18 Ekim 2020 21:07   

Okutmanlık
Merhabalar, ben üniversitelerin yabancı diller bölümlerinde okutman olarak görev almak istiyorum fakat alım süreçlerine aşina değilim. Ne yapmam gerek bilemiyorum. Sadece devlet üniversitelerinin çoğunun yüksek lisans şartı olduğunu biliyorum. Özel üniversiteler ya da vakıf üniversitelerinde çalışma imkanım var diye biliyorum hepsi yüksek lisans istemiyor, benim yüksek lisans derecem yok. Ankara da görev almak istiyorum. Bu konudaki bilgi ve görüşlerinizi benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
18 Ekim 2020 21:24

06EngineerMSB
Aday Memur

YDS kaç ?

18 Ekim 2020 21:25

e.bırc
Aday Memur

YDS kaç ?

06EngineerMSB, 1 ay önce - Alıntıya git
86
18 Ekim 2020 21:30

06EngineerMSB
Aday Memur
86
e.bırc, 1 ay önce - Alıntıya git

Güzel puan..Benim de iki defa 78 lerde kaldım :(( 80 nin bacağını kıramadım..YÖKDİL 2020..90 puan aldım

18 Ekim 2020 23:03

Metehan A.
Memur

Torpilden başka hiçbir şeye ihtiyaç yok.

18 Ekim 2020 23:14

06EngineerMSB
Aday Memur

Torpilden başka hiçbir şeye ihtiyaç yok.

Metehan A., 1 ay önce - Alıntıya git

Güzel bir cevap..Referans olduktan sonra her şey olabilirsiniz :))

19 Ekim 2020 01:01

iske
Aday Memur

Bütün üniversiteler artık hocanın tezli yüksek lisans mezunu olmasını istiyor. Daha doğrusu bu bir istek değil, kural, yani YÖK başka türlüsünü kabul etmiyor. Okutman unvanı kalktı, herkes öğretim görevlisi şimdi. Siz hepsi YL istemiyor demişsiniz de, Resmi Gazete'yi takip ediyor musunuz, başka türlüsünü nerede gördünüz?

Sizin durumunuzda en kötü ihtimalle şöyle bir şey olabilir: Bir üniversitenin acilen hocaya ihtiyacı vardır. Kadroya almadan saat başına ücret vererek çalıştırır sizi. Kadroya alamaz çünkü yasak dediğim gibi. DSÜ ile doğru düzgün para geçmez insanın eline. Üniversitelerin aradığı tam zamanlı çalışma tecrübesi de edinilmez. Siz ciddiyseniz iyisi mi bir yüksek lisans programına başvurun.

Toplam 6 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?