İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
21 Ekim 2020 14:41

Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

Ben 4 D li temizlik personeliyim. Sağlık bakanlığında çalışıyorum. Engelli olarak işe girdim. işe girerken ki Sağlık raporumda Görme ve Ortepedik olduğum belirtilmişti. Bir süre sonra ortepedik sorunumdan dolayı pas pas bile atamaz hale geldim. Bu duruma istinaden yine sağlık kurulundan ağır iş yapamaz uzun süre ayakta duramaz diye rapor aldım. Bir dilekçeyle birlikte bunu idareye ilettim. Fakat idareden bana gelen cevapta yaptığım işin bu kapsama girmediğiydi.

2. aldığım raporda karar kısmında ağır iş yapamaz uzun süre ayakta duramaz ve merdiven çıkamaz diyor. Ben temizlik yaparken tek başıma 12 odaya paspas atıyorum. 4 tane tuvalet yıkıyorum. Çöpler ağır oluyor onları kaldırmam gerekiyor.

Bu durumdayken ne yapmam gerekli ?

22 Ekim 2020 10:17

İdare size yardımcı olmuyorsa kamu denetçiliği kurumuna başvurabilirsiniz. Durumunuzu ayrıntılı olarak belirtin ve sağlık raporları ile birlikte gönderin. Cimer üzerinden de bakanlığa yazabilirsiniz. Geçmiş olsun...

hulahopp
Şube Müdürü
22 Ekim 2020 12:40

bunların hiç birini kanıtlayamazsınız. suistimale çok açık konular. hiç biryerden çözüm bulamazsınız. sorununuzu idareye çıkıp düzgünce anlatıp çözebilirsiniz. hak hukuk bu tip mevzularda işlemez.

rednick2016
Genel Müdür
22 Ekim 2020 13:41

Aynen katılıyorum aynı durumda olan temizlikci bir arkadas vardi, laborant mezunu imis onu labaratuvarda calistirmaya basladilar.

hulahopp, 3 yıl önce

bunların hiç birini kanıtlayamazsınız. suistimale çok açık konular. hiç biryerden çözüm bulamazsınız. sorununuzu idareye çıkıp düzgünce anlatıp çözebilirsiniz. hak hukuk bu tip mevzularda işlemez.

22 Ekim 2020 14:25

Ben olsam bu işin uzmanından yardım alırdım. Daha doğrusu haklarım nelerdir onu öğrenirdim.

Twofacea
Aday Memur
26 Mayıs 2021 00:55

Arkadaşlar öncelikle cevap verenlere teşekkür ederim.

Konuyu idarem ile çözemedim. Bundan dolayı konuyu güncelliyorum.

Bu tür benzer bir şey yaşayan varsa nasıl çözdüğünü yazar ise sevinirim.

Önerilerinize açığım.

macka8167
Aday Memur
26 Mayıs 2021 09:19

İdareye dilekçe verdiniz ve size aldığın raporlar bu kapsama girmediğini belirten bir yazı yazıldı sanırım daha önceki paylaşımlarınızın özeti olarak. Şuan hala aynı işte çalıştığınızı ve herhangi bir çözüm odaklı işlem yürütülmediği anlaşılıyor.

Bence yeniden güzel bir dilekçe yazarak konuya ilişkin yaşadığın zorlukları belirt öncelikle ilk gittiğin yolda ilerle şuan Covid-19 vs durumlarından diye bir cevap alman yüksek ihtimal fakat konuyu CİMER ve Kamu Denetçiliği'ne taşımadan önce elinde evrakları biriktir. xx.xx.2020 tarihinde E.xxx sayılı dilekçeme şu cevap verildi, hastalığımın ilerlemesi sonucu şu tarihte yeniden dilekçe verdim fakat yeni vermiş olduğum dilekçeye xx.xx.2021 tarih ve E.xxx sayılı cevaplarında bu cevabı vermişlerdir. Şeklinde güzel bir dilekçe ile en son üst kurumlara başvurunu yaparsın.

Twofacea, 3 yıl önce

Önerilerinize açığım.

aranaankan
Memur
30 Mayıs 2021 14:29

Sağlık Bakanlığı toplu iş sözleşmesinin 19'uncu madddesinin 20'inci bendi gereği diyerek, ekine de sağlık raporunuzu ekleyerek bir dilekçe veriniz. Sağlık sebepli iş ve iş yeri değişikliği toplu iş sözleşmesinden doğan hakkınızdır. Toplu iş sözleşmesi gereği verdiğiniz bu dilekçeye de red gelirse yetkili sendikanız olan Öz Sağlık İş ile iletişime geçiniz. Toplu iş sözleşmesi hükümlerinin işveren tarafından uygulanmamasından onlar sorumludur.

Twofacea, 3 yıl önce

Önerilerinize açığım.

macka8167
Aday Memur
30 Mayıs 2021 14:50

Güzel cevap olmuş. Fakat yetkili sendika(!) bu konularla ilgili topa ne kadar giriyor? Arkadaşımızın sorununu hakkın da sendika iş yeri temsilcisinin bilgisi var mı? Ne gibi çalışmalar yaptı bu süreçte bunları da arkadaş çaylaşırsa bence daha güzel olur
aranaankan, 3 yıl önce

Sağlık Bakanlığı toplu iş sözleşmesinin 19'uncu madddesinin 20'inci bendi gereği diyerek, ekine de sağlık raporunuzu ekleyerek bir dilekçe veriniz. Sağlık sebepli iş ve iş yeri değişikliği toplu iş sözleşmesinden doğan hakkınızdır. Toplu iş sözleşmesi gereği verdiğiniz bu dilekçeye de red gelirse yetkili sendikanız olan Öz Sağlık İş ile iletişime geçiniz. Toplu iş sözleşmesi hükümlerinin işveren tarafından uygulanmamasından onlar sorumludur.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi