Editörler : swat3410
21 Ekim 2020 18:15

Valilik asaleten atama için soruşturma yapılması

Merhaba arkadaşlar. İstanbul da İlçe içi bir birimden bir birime atandım. Ancak bu atamam kaymakamlık onayıyla yapılmış. Valilik için ayrıyeten atama onayı yazılmış. Personelci arkadaş bana valilik atamamın yazılsa da gelmeme durumu olduğunu, soruşturma yapıldığını söyledi. Ne alaka bu soruşturma. Kritik bir şubeye atamamız yapılmıyor ki. İlçe içi ataması. Anlamadım bu işi. Personelci arkadaşlar varsa beni aydınlatırsa sevinirim.

insangibi90
Yasaklı
21 Ekim 2020 19:21

İlceye vali karisamaz bu yetki gaspi olur. Senin ilce icini kaymakam yapar.

Nizamettin1453
Genel Müdür
21 Ekim 2020 19:36

Kaymakam oluruyla atama usulsüzdür Vali oluru şart oğlu şarttır, kaymakam oluruyla atama kolaycılıktan başka birşey değildir, bununla ilgili hem il idaresi kanunu 11ç ve Samsun idare mahkemesinin iptal kararı vardır bilesin, soruşturma başka mesele , bu forumda "polislikte faydalı bilgiler" konu başlığını bulursan mahkeme kararı orda yazılıydı, Emniyettekiler bu yanlışa çok düşer

berrin_
Aday Memur
21 Ekim 2020 19:56

Evet valilik oluru gerekir diye biliyorum bende

Watbac
Şef
21 Ekim 2020 20:27

Ilçe içinde diyor arkadaşlar, ilçeler arası demiyor. Tabi ki kaymakam yapar. Valiliğe herhangi bir yazı falan yazılmamıstır.. Sorusturma falan da olmaz

Nizamettin1453
Genel Müdür
21 Ekim 2020 20:44

https://forum.memurlar.net/konu/2320004/

Tüm Rütbelerdeki Polislerin ilçelerdekilerde dahil olmak üzere tayin ve atama yetkisi sadece Validedir yasal dayanak İl idaresi kanunu 11/ç ve kanunda yetki devri tanınmadığı için atama yetkisi İl Emn. Müdürüne veya Kaymakamlara devredilemez.

Samsun 1. İdare Mahkemesi Esas No: 2017/554 Karar No: 2017/2089

https://www.memurlar.net/haber/728988/kaymakam-ogretmenin-gorev-yerini-degistirebilir-mi.html

insangibi90
Yasaklı
21 Ekim 2020 21:31

Küçük bir araştırma ile iller idaresi kanunu madde 32 D) Kaymakam, valinin tasvibiyle ilçe genel ve özel kolluk kuvvetleri mensuplarının geçici veya sürekli olarak yerlerini değiştirebilir hükmü mevcut.

Anladığım kadarı ile ilçede valinin onayı ve izni alınmayan kolluk yer degistirmeleri aslinda usulsuz bir atamaymis

prestij06
Memur
21 Ekim 2020 21:56

Arkadaşlar soruşturma derken personel şube hakkımda araştırma soruşturma yapıyormuş. Atamaya uygunsam o şekilde valiliğe sunuyormuş. Her valilik ataması bu şekilde oluyormuş. Benim anlamadığım bu kadar şeye ne gerek var altı üstü İlçe içi atama. Böyle bir şey gerçekten yapılıyor mu?

21 Ekim 2020 22:25

Soruşturma dediğin il müdürünün oluru. Müdür imzalayıp valilik oluruna sunar. Personelci şekil yapmış. Olayı gizemli hale getirmiş kendince. Sanki seni bilmiyorlar mı da soruşturma yapacaklar?

prestij06, 3 yıl önce

Arkadaşlar soruşturma derken personel şube hakkımda araştırma soruşturma yapıyormuş. Atamaya uygunsam o şekilde valiliğe sunuyormuş. Her valilik ataması bu şekilde oluyormuş. Benim anlamadığım bu kadar şeye ne gerek var altı üstü İlçe içi atama. Böyle bir şey gerçekten yapılıyor mu?

prestij06
Memur
22 Ekim 2020 00:49

Her talep edilen atama çıkmıyormuş.

NoteGear
Şef
22 Ekim 2020 02:52

Şube veya ilçe farketmez her türlü güvenlik sorusturması yapılır sen bilmezsin hakkında sorusturma vardır belki yada dosyanda şu işi yapamaz vs diye bi ibare vardır bilemezsn o yuzden. İstanbulda hep yapılıyor dğer illerde de vardır heralde eskisi gibi hemen yazını yazdım tayinin geldi yok artık.

prestij06
Memur
22 Ekim 2020 19:59

Bu durum çok can sıkıcı. Kaymakamlık oluruyla gittik başladık yeni birime. Valilik oluru gelmezse eski birime dönmek kötü bir olay. En başta valilik oluruyla yapılması lazım. Yada bu adamın bir sorunu var mı alınır mı diye personel şubeye sorulur öyle alınması lazım. Sıkıntı...

Nizamettin1453
Genel Müdür
22 Ekim 2020 20:16

Sana vali oluru falan almayacaklar bu palavra, önce git başla sonra vali atanmana olur verir gibi bir saçmalık yok. Dolayısıyla eski biriminede geri döndürmeyecekler zira zaten aslında o birimden hiç ataman çıkmadı, istersen bunu cimerden bilgi edinmeyle sor öğren.

NoteGear
Şef
22 Ekim 2020 21:59

Kardeşim kaymakamluk oluru acil ihtitaç olunca alınır beklememek için ikiz görevlendirme yaparlar vaki oluru çünkü aylarca gelmiyor. Vali oluru gelirse devam edersn gelmezse eski birimine dönersin çünkü kanuni yerin eski birimin baska yere vermeleri için tekrar vali oluru almaları gerekir. Yada performansın iyi olmaz verimli degilsindir hemen şutlarlar kaymakamlık olurunda istanbulda sık sık olan birşey
Nizamettin1453, 3 yıl önce

Sana vali oluru falan almayacaklar bu palavra, önce git başla sonra vali atanmana olur verir gibi bir saçmalık yok. Dolayısıyla eski biriminede geri döndürmeyecekler zira zaten aslında o birimden hiç ataman çıkmadı, istersen bunu cimerden bilgi edinmeyle sor öğren.

Nizamettin1453
Genel Müdür
23 Ekim 2020 14:13

Şu ikiz üçüz görevlendirme safsatası da zaten ayrı bir muamma!

Kânunda yönetmelikte hiç görmüyoruz ikizleri üçüzleri nerden bulup buluşturuyorlarsa

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi