Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Ekim 2020 22:16

Çarşamba günü yüzyüze eğitim
Özel eğitim öğretmeniyim. İdare çarşamba günü yüzyüze eğitim yapmamı çocukları okula getirmemi istiyor. Yoksa 30 yerine 24 saat ek ders yazarız diyor. Sebebi de uzaktan eğitim verimsiz olmasıymış. Nasıl bir yol izlemeliyim? teşekkür ederim

T R O N
Müsteşar Yardımcısı
21 Ekim 2020 23:48

Okulun temizlik günü olduğundan, eğitim yapılmaz. Kusura bakmasın, Olmayacak aykırı birşey istemiş.

ömer42
Daire Başkanı
22 Ekim 2020 00:38

Sayın hocam, buna kanunsuz emir denir. Müdürünüz söylediklerinizi yazılı olarak versin. Çarşamba günü okula gelmezseniz ekdersinizi 24 saat üzerinden vereceğini de belirtsin. Uzaktan eğitimin verimli olmadığını da bi zahmet eklesin. Kısacası bunları ne yazılı olarak verebilir, ne de uzaktan yapılan derslerin ekdersini kesebilir.

22 Ekim 2020 09:23

Resmi yazı isteyince sen vicdanına nasıl sığdırıyorsun haksız ek ders almayı ben utanırdım hak etmediğim parayı almayı şeklinde cevap alıyorum. Diğer okullar 30 saat üzerinden ek ders alırken çarşamba gelmezsen seninki 24 saat olacak dedi. Bakalım artık.

kedimpersis
Kapalı
22 Ekim 2020 10:42

Müdürlerin yüzde doksandokuzu haftalık girmesi gereken iki saatlik derse girmezler VİCDANLARI bu konuda hiç bir şey sözlemez. Toplatı var diye okulda bulunmazlar VİCDANLARI bu konuda hiç bir şey söylemez.

öğretmenin yönetmeliklerle belirlenmiş kanuna uygun herhangi bir hakkında bu vicdan kul hakkı devreye girer..

bunun tek sebebi evde karılarına söz geçiremeyen karısı tarafından ezilen bu tip idarecilerin okulda egolarını öğretmen üzerinde şişirip kendi kendilerini tatmin etme isteğidir.

yav kanun var yönetmelik var çarşamba okul olmayacak corona yüznden temizlik yapılacak denmiş..

adam bunun kanunsuz olduğunu da biliyor yazılı emir veremiyor ama işin içinden vicdan diyerek çıkmaya çalışıyor..

Öğretmeni huzursuz etmeye ne gerek var...

pinar_sadness, 3 yıl önce
Resmi yazı isteyince sen vicdanına nasıl sığdırıyorsun haksız ek ders almayı ben utanırdım hak etmediğim parayı almayı şeklinde cevap alıyorum. Diğer okullar 30 saat üzerinden ek ders alırken çarşamba gelmezsen seninki 24 saat olacak dedi. Bakalım artık.

mikado411
Kapalı
22 Ekim 2020 14:41

İdarecileriiniz 8-17 mesaileriine tam olarak uyuyorlarsa bunu yapmaya da hakları vardır çünkü yönetmeliğe kenndiileri uyuyorlarsa herkesin uymasını beklerler.

Ancak keyfi olarak birgün biri diğer gün öbürü geliyorlarsa veya yarım gün yarim gün dönüşümlü çalışıyorsa idarecileriiniz açıkça yuzlerine söyleyin bunu , kenndi ek dersini kesiiyorsa o zaman bennim ek dersi kessin.

Kalitesiz idareciler bu zamanda belli oluyor.

kedimpersis
Kapalı
22 Ekim 2020 17:27

kanun yönetmelik neyse onu yapsınlar. şu an çarşambaları okullar kapalı kalacak o gün uzaktan eğitim yapılacak ve ek dersi verilecek deniliyorsa mecburen bunu uygulayacaklar

yok isteyen okul müdür çarşamba okulları açar uzaktan eğitime ekders yazmayabilir deniliyorsa o zaman yazılı bir şekilde öğretmene bildirsinler bunu uygulasınlar.

kanunları yönetmelikleri eğip bükerek kendi kişisel çıkarlarına göre kullanmasınlar

yapılması istenen açık ve net ..

mikado411, 3 yıl önce

İdarecileriiniz 8-17 mesaileriine tam olarak uyuyorlarsa bunu yapmaya da hakları vardır çünkü yönetmeliğe kenndiileri uyuyorlarsa herkesin uymasını beklerler.

Ancak keyfi olarak birgün biri diğer gün öbürü geliyorlarsa veya yarım gün yarim gün dönüşümlü çalışıyorsa idarecileriiniz açıkça yuzlerine söyleyin bunu , kenndi ek dersini kesiiyorsa o zaman bennim ek dersi kessin.

Kalitesiz idareciler bu zamanda belli oluyor.

22 Ekim 2020 17:53

Yazılı belge istedim ek dersimi tam alabilmem için çarşamba günü okulda hangi saatler arasında bulunmalıyım diye. Sen gelme hocam çarşamba günü ek dersin kesilmeyecek ama seninle görüşeceğiz dedi. Kısmet artık bakalım neler olacak. Yorumları ile destek veren herkese teşekkür ederim.

mikado411
Kapalı
22 Ekim 2020 18:39

İşte öyle bir idarreciyle iki defa sürtüşme yaşadık ebs li yalaka idarciydi. Okul babasının çiftliği gibi davranırdı. Okula 8 de gelmesi 17 de çıkması gerekirken 1 ay boyunca görüntü kayıt aldım cimere yolladım mobbingi ispat ettim kınama aldı görev yeri değişti .

pinar_sadness, 3 yıl önce
Yazılı belge istedim ek dersimi tam alabilmem için çarşamba günü okulda hangi saatler arasında bulunmalıyım diye. Sen gelme hocam çarşamba günü ek dersin kesilmeyecek ama seninle görüşeceğiz dedi. Kısmet artık bakalım neler olacak. Yorumları ile destek veren herkese teşekkür ederim.

ulubahtlıı
Kapalı
22 Ekim 2020 18:57

Hocam aynı idareci bozuntusu benim başımda da mevcut ve giriş çıkışa asla riayet etmiyor. Görüntü kayıt aldım dediniz nasıl yaptınız bir ay boyunca bilgilendirir misiniz?
mikado411, 3 yıl önce

İşte öyle bir idarreciyle iki defa sürtüşme yaşadık ebs li yalaka idarciydi. Okul babasının çiftliği gibi davranırdı. Okula 8 de gelmesi 17 de çıkması gerekirken 1 ay boyunca görüntü kayıt aldım cimere yolladım mobbingi ispat ettim kınama aldı görev yeri değişti .

mikado411
Kapalı
23 Ekim 2020 00:51

Mdr yardımcısi size resmiyeti dayatıyor ve kendi uymuyor ve açığı varsa müdüre yazıyla dilekçe ile şikayet edin. Cevabı yazılı isteyin. Müdür öyle ise üstune dilekçe şikayet.

ulubahtlıı, 3 yıl önce
Hocam aynı idareci bozuntusu benim başımda da mevcut ve giriş çıkışa asla riayet etmiyor. Görüntü kayıt aldım dediniz nasıl yaptınız bir ay boyunca bilgilendirir misiniz?
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi