Editörler : oto-danisman-expert
22 Ekim 2020 09:08

kpss sonuçları açıklandı sutasak kılavuzu ne zaman gelir?

herkese hayırlı olsun arkadaşlar.puanlar nasıl? sınıfların taban puanları ne olur sizce?

fornıx
Memur
22 Ekim 2020 09:10

Yakında açıklanır o zaman görürüz taban puanları

buragebeto
Aday Memur
22 Ekim 2020 09:16

70 puan

KaramürselAlp
Aday Memur
22 Ekim 2020 09:18

89.7 ile hava inşaat mühendisliği deniz inşaat mühendisliği sınıflarını kazanabilir miyim ?

ugur-ky
Aday Memur
22 Ekim 2020 09:23

geçen sene hava kuvvetleri taban 90.5 ile çağrılmış mülakata kardeşim.Denemek lazım.

KaramürselAlp, 3 yıl önce
89.7 ile hava inşaat mühendisliği deniz inşaat mühendisliği sınıflarını kazanabilir miyim ?

wesleys
Aday Memur
22 Ekim 2020 09:33

geçen seneye göre sınav bu sene daha zordu diyenler var genelde. bence geçen seneden çokta bir farkı olmaz. alım sayısını düşürürlerse puanlar artabilir tabi

frknsmskk
Aday Memur
22 Ekim 2020 09:49

73 puanla kara piyade olur mu ?

wesleys
Aday Memur
22 Ekim 2020 09:52

hocam benimde 72. geçen sene kazanların puanlarına bakmıştım. 66-67-68 le bir sürü kara piyade kazanan vardı. hakkımıza hayırlısı

frknsmskk, 3 yıl önce

73 puanla kara piyade olur mu ?

Furkan290
Aday Memur
22 Ekim 2020 10:04

70 almışım bu sene mülakata götürsün yeter kamu mezunuyum mulakatlarim iyi geçerse kazanabilirim diye düşünüyorum habire spor yapıyorum mekik şınav koşu

frknsmskk
Aday Memur
22 Ekim 2020 10:10

hocam ben 93'lüyüm bu sene bize başvuru hakkı tanırlar mı acaba ?

wesleys, 3 yıl önce

hocam benimde 72. geçen sene kazanların puanlarına bakmıştım. 66-67-68 le bir sürü kara piyade kazanan vardı. hakkımıza hayırlısı

wesleys
Aday Memur
22 Ekim 2020 10:19

hocam bence her türlü tanırlar. 2 haftaya başvuru kılavuzunun geleceğini düşünüyorum. ee bu sene içerisinde başvuru açtıkları sürece başvuru yapabilirsin zaten.

frknsmskk, 3 yıl önce

Abraka12
Memur
22 Ekim 2020 10:21

Tanırlar hocam. Ama 93'lüler bu sene son.

frknsmskk, 3 yıl önce

Furkan290
Aday Memur
22 Ekim 2020 10:48

Benim.tahminim kasımın sonuna doğru alım açılır

Derossi1905
Memur
22 Ekim 2020 10:56

İlan 2-3 hafta içinde gelir muhtemelen. Yine geçen sene olduğu gibi her sınıfın taban puanları olacaktır. Kontenjana bağlı olarak puanlarda artış olabilir.

Furkan290
Aday Memur
22 Ekim 2020 10:59

70 le gelir mi birşeyler usta

Derossi1905, 3 yıl önce

İlan 2-3 hafta içinde gelir muhtemelen. Yine geçen sene olduğu gibi her sınıfın taban puanları olacaktır. Kontenjana bağlı olarak puanlarda artış olabilir.

cplus
Aday Memur
22 Ekim 2020 11:06

22tr optiğe işaretleyemeden 61.20 almışım.... Muhabere 60 ile kapatmış. Sizce şansım var mı...

Derossi1905
Memur
22 Ekim 2020 11:20

Piyade,top gibi muharip sınıflar gelebilir. Belirleyici olan mülakat ama sporu da küçümsemeyin.

Furkan290, 3 yıl önce

70 le gelir mi birşeyler usta

bl4cksoul
Aday Memur
22 Ekim 2020 11:27

burda yazılanlara pek itibar etmeyin arkadaşlar. 60 puan ile bile girme ihtimaliniz var. tsk yüksek puan yapanı alıyor diye bir şey yok. tsk da belirliyici olan en önemli kriter sözlü mülakatta göstermiş olduğunuz başarıdır bu yüzden yüzdelik dilimde önemli olan kısım budur tabi ki sonrasında fyt testi.önemli olan bu mesleği yapabileceğiniz hissini vermeniz. biz asteğmen okulundayken dış kaynaktan girenler birer birer istifa ediyordu hele ki kıta kurasında doğuyu çekenler hep istifa ettiler. bunada dikkat edeceklerdir muhakkak.. kısaca bu mesleğe girmek istemeden önce kendinizi bi yargılayın yapabilecek miyim diye sonra bırakıp kaçmayın :D

talihsizbiradam
Kapalı
22 Ekim 2020 11:42

Sizce sözlü mülakata Asteğmen olarak girmenin avantajı oluyor mu?
bl4cksoul, 3 yıl önce

burda yazılanlara pek itibar etmeyin arkadaşlar. 60 puan ile bile girme ihtimaliniz var. tsk yüksek puan yapanı alıyor diye bir şey yok. tsk da belirliyici olan en önemli kriter sözlü mülakatta göstermiş olduğunuz başarıdır bu yüzden yüzdelik dilimde önemli olan kısım budur tabi ki sonrasında fyt testi.önemli olan bu mesleği yapabileceğiniz hissini vermeniz. biz asteğmen okulundayken dış kaynaktan girenler birer birer istifa ediyordu hele ki kıta kurasında doğuyu çekenler hep istifa ettiler. bunada dikkat edeceklerdir muhakkak.. kısaca bu mesleğe girmek istemeden önce kendinizi bi yargılayın yapabilecek miyim diye sonra bırakıp kaçmayın :D

bl4cksoul
Aday Memur
22 Ekim 2020 12:03

maalesef hiç bir avantajı yok şuan ki görünüş olarak. belki sözlü mülakatta veya daha sonraki aşamalarda bir avantajı olabilir yani 1 senede olsa bu işi yaptın ve deneyimin var. mesleğin olarakta yapmak istemen belki avantaj olabilir. bizim için en avantajlı olan tek yer iç kaynaktan devam etmekti. ama illaki bir avantajı olur kardeşim.

talihsizbiradam, 3 yıl önce
Sizce sözlü mülakata Asteğmen olarak girmenin avantajı oluyor mu?

talihsizbiradam
Kapalı
22 Ekim 2020 12:06

Sözlü mülakatı kastettim hocam.
bl4cksoul, 3 yıl önce

maalesef hiç bir avantajı yok şuan ki görünüş olarak. belki sözlü mülakatta veya daha sonraki aşamalarda bir avantajı olabilir yani 1 senede olsa bu işi yaptın ve deneyimin var. mesleğin olarakta yapmak istemen belki avantaj olabilir. bizim için en avantajlı olan tek yer iç kaynaktan devam etmekti. ama illaki bir avantajı olur kardeşim.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi