Editörler : oto-danisman-expert
22 Ekim 2020 12:21

bl4cksoul
Aday Memur
Sözlü mülakatı kastettim hocam.
talihsizbiradam, 1 ay önce - Alıntıya git

söyledim ya belki bu mesleği asker olarak yaptın ve devam etmek istiyorsun diye sana artı bir avantajı olabilir. seni hiç zorlamadan mülakkattan geçirirler böyle bir duyum aldım o yüzden söylüyorum. misal olarak kalın yazdığım kısıma bakabilirsin.

zaten sözlü mülakatlarda genel bir görüntüne bakarlar.

mülakatlarda genel olarak şöyle oluyor ;

kişinin kendini tanıtmasını isterler. kendini tanıtır çıkar. mülakattan geçer. asteğmen olarak görev yaptığım 2 aynı devre arkadaşım mülakatta bu şekilde geçti.

tarih ile ilgili zor soruları sorarlar, fetö ile ilgili sorular sorarlar mümkün oldukça zorlarlar. dershanesine veya yurtlarına gittin mi gibi sorular sorarlar. tamamen kişiyi baskı altında bırakıp kişinin baskı karşısında nasıl bi tutum aldığını gözlemlerler. bazılarına böyle sorular sormuşlar.

dış kaynaktan giren teğmen komutanlarımla konuştuğumda

makine mühendisi olan birisine ısı transferiyle ilgili soru sormuşlar kısa bi cevap vermiş. çıkabilirsin demişler geçmiş.

iktisat mezununa ibni haldun u sormuşlar. birde atatürkün en büyük hedefini sormuşlar cevabı muasır medeniyetler seviyesi olan. ilk soruyu bilememiş ama yine geçmiş

diğer bi komutanımıza kendisini tanıtmasını subay ne için olmak istediği gibi sorular sormuşlar düzgün akıcı kendinden emin bi şekilde cevap veren herkesi geçiriyolarmış genel olarak yani.

giren tüm devrelerim geçti mülakatı kalan yoktu korkulacak bi durum yok

22 Ekim 2020 12:32

United00
Aday Memur

Sizce bu sene alım sayısı artar mi sonuçta devletin ihtiyacı var sürekli istifalar feto tutuklanmaları oluyor,,p3 puanim 69 kk piyade topcu vesaire gelir mi ?

22 Ekim 2020 12:37

bl4cksoul
Aday Memur

kardeş sayı hakkında net bişey söylenmek çok zor sürekli değişiklik gösteriyor. fetö tutuklanmaları ihraçlar her sene olan olağan durumlar muhakak etkisi var ama tahmin yapmak çok zor durum. aşağı yukarı diğer yıllarla aynı gibi olur. puanına gelcek olursak benim komutanım 62 kpss ile topçu teğmendi.rahat olabilirsin 60 üstü olan herkesi çağırıyolar devrelerimden biliyorum.60,küsüratlı olan bile çağırıldı ankaraya ama kendisi gitmedi :D. ondan sonraki kısımda kısmetinde ne varsa artık.

22 Ekim 2020 12:52

Sjsjs
Aday Memur

Arkadaşlar sormak istediğim bir şey var. İlan geldiğinde 60 üzeri alanlar başvuru yapıyor sonrasında ise sınıf puanları belli oluyor ya. Biz ilk başvuru yaparken atıyorum kara personel hava savunma vs gibi sınıf listesi yapıp başvuruyoruz sonrasında sınıf taban puanlar buna göre mi belirleniyor? Bir de ilan geldikten ne kadar süre sonra sınıf taban puanları belli oluyor?

22 Ekim 2020 13:21

piranhags
Aday Memur

piyade 64.7 gibi bişi kapattı 65 le kapatır piyade bence

22 Ekim 2020 13:33

Ayyildiz91
Aday Memur

Bir an önce ilan gelir umarım :) bende 67 ile bekliyorum Piyadeyi

22 Ekim 2020 18:40

Osmanyldrm
Şef

69 sizce jandarma , kkk astsubay gelir mi? asil kazanan arkadaşlar 60 a yakın alan var mıydı?

22 Ekim 2020 20:12

Lorenso
Aday Memur

burda yazılanlara pek itibar etmeyin arkadaşlar. 60 puan ile bile girme ihtimaliniz var. tsk yüksek puan yapanı alıyor diye bir şey yok. tsk da belirliyici olan en önemli kriter sözlü mülakatta göstermiş olduğunuz başarıdır bu yüzden yüzdelik dilimde önemli olan kısım budur tabi ki sonrasında fyt testi.önemli olan bu mesleği yapabileceğiniz hissini vermeniz. biz asteğmen okulundayken dış kaynaktan girenler birer birer istifa ediyordu hele ki kıta kurasında doğuyu çekenler hep istifa ettiler. bunada dikkat edeceklerdir muhakkak.. kısaca bu mesleğe girmek istemeden önce kendinizi bi yargılayın yapabilecek miyim diye sonra bırakıp kaçmayın :D

bl4cksoul, 1 ay önce - Alıntıya git

bl4cksoul insanlara yanlış bilgi veriyosun.

24 Ekim 2020 04:36

Uss34
Aday Memur

Yakında açıklanır o zaman görürüz taban puanları

fornıx, 1 ay önce - Alıntıya git
Taban puanları da yazıyorlar mı mesela deniz kuvvetleri kaçla kapadı subaylık ta
27 Ekim 2020 13:09

fornıx
Memur

Arkadaşlar sormak istediğim bir şey var. İlan geldiğinde 60 üzeri alanlar başvuru yapıyor sonrasında ise sınıf puanları belli oluyor ya. Biz ilk başvuru yaparken atıyorum kara personel hava savunma vs gibi sınıf listesi yapıp başvuruyoruz sonrasında sınıf taban puanlar buna göre mi belirleniyor? Bir de ilan geldikten ne kadar süre sonra sınıf taban puanları belli oluyor?

Sjsjs, 1 ay önce - Alıntıya git

müracaat edebileceğin sınıfları belirtiyorlar sen onların içerisinden seçiyorsun. sonra sıralama yapıp sınava girip giremeyeceğin belirleniyor.

Toplam 30 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?