Editörler : Mehmet Balci
23 Ekim 2020 22:59

işinebak
Memur

Yolları var tabi ama mümkün mü? Greencard ihtimali nedir? Her başvurana çıkıyor sanki kesin çözüm. Göçmenlik kolay mı? Cana express entry var mesela neler neler istiyor puan sırası bekliyor millet. Ben uzun zamandır bu isteğe sahibim ama yok gidemiyorum. Bayağı da araştırdım yani. Tek şansım evlenmek.

2Ohy, 1 ay önce - Alıntıya git

İngilizce olmazsa olmaz.Tecrüben varsa avantajına.Yaşın çok fazla değilse o da avantaj.

23 Ekim 2020 23:03

furkangs
Yasaklı

İstediğin kadar ingilizcen olsun. Nasıl gidiyorsun ya yurtdışına? Herkesin ağzında aynı laf bir anlatsalar da gitsek. Gidemiyorsun üstad almıyorlar. Ya paran olacak gideceksin ya da evlenip gideceksin. Beyin göçü falan hikaye. Kaç kişi o şekilde gidebilecek?

Ha tam gönderecekken aklıma geldi botla, yüzerek falan gideceksen orasını bilemem tabii.

yeğenim akraba var hollanda da kağıt üstü evlenip vatandaşlık almayı düşünüyorum. bizim dayıoğlu. acaba anlaşılır mı?

23 Ekim 2020 23:03

2Ohy
Daire Başkanı

İngilizce olmazsa olmaz.Tecrüben varsa avantajına.Yaşın çok fazla değilse o da avantaj.

işinebak, 1 ay önce - Alıntıya git

Allah aşkına kaç senedir bu işin peşindeyim ezbere konuşuyorsun ya :D O kadar kolay olsa ülkede insan kalmaz. Keşke dediğin gibi olsa da yarın gitsem. Neyse bu son mesajım olsun bu konu özelinde. Bir gün göç edeceğim bu ülkeden yaşım kaç olursa olsun.

23 Ekim 2020 23:49

işinebak
Memur

Allah aşkına kaç senedir bu işin peşindeyim ezbere konuşuyorsun ya :D O kadar kolay olsa ülkede insan kalmaz. Keşke dediğin gibi olsa da yarın gitsem. Neyse bu son mesajım olsun bu konu özelinde. Bir gün göç edeceğim bu ülkeden yaşım kaç olursa olsun.

bilmiyorum bunun ne kadar çaba harcıyorsun ama harekete geçmeden ancak bizim burada yaptığımız gibi anca konuşuruz birşey yapmayız.

24 Ekim 2020 15:37

eemüh35
Aday Memur

meğer çok insan varmış benzer şeyler hissettiğimiz. zamanında üniversite sınavında ilk 20 bine girmiş bir ee mühendisi olarak hak ettiğimin bu olmadığını düşünüyorum. kpss de 1 küsür milyon insanın içinde 3 bininci olmuşken hala atanabilir miyim acaba kaygısı yaşıyorsam bir yerlerde yanlışlık var demektir.

zaman zaman diyorum ki avrupada olup garsonluk yapsam burdan daha mı mutlu olurum acaba diye ama insan araştırınca garson olarak bile gitmenin ne kadar zor olduğunu anlıyor. Allah biz gençlerin yardımcısı olsun.

24 Ekim 2020 15:50

bozuksaat
Aday Memur

meğer çok insan varmış benzer şeyler hissettiğimiz. zamanında üniversite sınavında ilk 20 bine girmiş bir ee mühendisi olarak hak ettiğimin bu olmadığını düşünüyorum. kpss de 1 küsür milyon insanın içinde 3 bininci olmuşken hala atanabilir miyim acaba kaygısı yaşıyorsam bir yerlerde yanlışlık var demektir.

zaman zaman diyorum ki avrupada olup garsonluk yapsam burdan daha mı mutlu olurum acaba diye ama insan araştırınca garson olarak bile gitmenin ne kadar zor olduğunu anlıyor. Allah biz gençlerin yardımcısı olsun.

eemüh35, 1 ay önce - Alıntıya git
En azindan belki atanabilirim diyorsunuz ki bence büyük ihtimalle atanacaksınız ben onu bile diyemiyorum.Umutsuzca ne yapacağımı bilemeden sadece bekliyorum.
25 Ekim 2020 01:56

harita53
Aday Memur

Kadroların hepsini Sağlıkcılar işgal etti geçen yıl umarım bu yıl biraz da mühendis alır devlet :)

Toplam 67 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?