Editörler :
26 Ekim 2020 17:50

Maverıck
Memur
Aynen Devrem 54 34 de kontrol muayenesi yok son raporun geçerli ama emeklilik için emekli olan bir arkadaşım var 54 34'ten kimlik için sağlık raporu al sağlam diye demişler
Seyyah8, 1 ay önce - Alıntıya git
Anladım devrem.
26 Ekim 2020 20:27

economi06
Şef
2008 sonrası memur olanların emek lilik sisteminde değişim var
27 Ekim 2020 23:21

sosyalgüvenlik
Aday Memur

5434-5510 farkı kitap olur. 5434 sayılı Kanunda da kontrol muayenesi var. 5434 sayılı Kanun 50 ve 61 inci maddelere bakın.

27 Ekim 2020 23:24

sosyalgüvenlik
Aday Memur
Arkadaşlar mrb, benim bir sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim, 2009 yılında ben mesleğe girerken 2005 yılında yedek subaylık yapmam sebebiyle 5434 sk kanuna tabi olmam gerekirken yanlışlıkla 5510 sk kanuna tabi yapmışlar bunu kendim tespit etmem sebebiyle yakın zamanda düzelttiler fakat fazla kesilen kesenekten dolayı bir miktar alacaklı oldum sgk ya yazı yazıldı fakat sgk bizim ödeyeceğimiz miktar yok diye cvp yazdı, emniyet ödeyeceğini söylüyor ama bir belge ya da dayanak istiyor, bu konuda yardımcı olabilecek var mı?
Ygtmth, 1 ay önce - Alıntıya git

Kurumunuza SGK iade etmiyorsa Kurumunuz prim ödemelerine mahsup etsin. Hesaplaşıp mahsup tutarını size ödesin

28 Ekim 2020 00:37

Ygtmth
Aday Memur

Kurumunuza SGK iade etmiyorsa Kurumunuz prim ödemelerine mahsup etsin. Hesaplaşıp mahsup tutarını size ödesin

sosyalgüvenlik, 1 ay önce - Alıntıya git
Bunun için benim ne yapmam lazım yani, sgk yazısında şahsa ait olan ödemeyi siz yapın diye yazsaydı öderdik diyolar.
28 Ekim 2020 07:49

Maverıck
Memur

5434-5510 farkı kitap olur. 5434 sayılı Kanunda da kontrol muayenesi var. 5434 sayılı Kanun 50 ve 61 inci maddelere bakın.

sosyalgüvenlik, 1 ay önce - Alıntıya git
Dostum emin misin kontrol muayenesinin olduğuna. Yani şu an dediğin maddelere bakmadım ama birçok yerde özellikle ifade edilen 5434 sayılı kanunda kontrol veya devre muayenesinin olmadığı..
28 Ekim 2020 09:56

sosyalgüvenlik
Aday Memur
Dostum emin misin kontrol muayenesinin olduğuna. Yani şu an dediğin maddelere bakmadım ama birçok yerde özellikle ifade edilen 5434 sayılı kanunda kontrol veya devre muayenesinin olmadığı..
Maverıck, 1 ay önce - Alıntıya git

61. madde birinci fıkra vazife malulü olanları kapsıyor. ikinci fıkra ise 50. maddeye atıfta bulunarak malulleri de kapsama alıyor. Sağlık raporunda hastalığın durumuna göre iyileşme ihtimali varsa ve hekimlerce öngörülmüşse iki kontrol muayenesi var. sonunda karar verin diyor yani kesinleştirme istiyor.

5434/61- Gerek vazife malullüğü aylığının bağlanması için 50 nci maddeye göre yapılan ilk muayenede, gerek yukarda ki birinci fıkraya göre birinci ve ikinci (3) yıl sonlarında yapılan muayenelerde malullük derecelerinin değişmeyeceği anlaşılanların başka muayeneleri yapılmaz ve b durumları aylık kayıtlarına yazılır.

28 Ekim 2020 16:15

kamuka
Memur
Psikiyatri den emekli olanlara kimlik vermiyorlar bir belge düzenliyorlar ancak kuruldan sağlam diye heyet raporu alırsan veriyorlar
Seyyah8, 1 ay önce - Alıntıya git

Peki bu durumda ''Madem sağlamsın nasıl malulen emekli oldun'' demezler mi?

Toplam 28 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?