Editörler : Pangaea
24 Ekim 2020 01:04

dhmi hakkinda az bilinen konular

arkadaslar 10 yillik dhmi personeliyim artik forumda bazi trolleri okumaktan gına geldi herkes iskembeden sallamis 1 kere yazayim herkes okusun ona gore gelsin tercih yapsin ben kimim derseniz kurumda arff memuruyum ayni zamanda eem bitirdim sinava da kendi kadrom icin girdim evvela sunu soyliyim dhmi disaridan iyice abartildi gercekten hayretlerle okuyorum yani oncelikle su maas konusuna gelelim maas sizi tatmin eder vs yazmayacagim ama sunu bilin ki para icin bir is yapilmaz yapilsa da max 5-6 sene sonra yeni arayisa girersiniz ornegin dhmi gibi teknik bir kurumda "gih"sinifina dahil hangi kadroya giderseniz gidin en fazla 5 sene sonra kurum sizi baska arayisa itiyor cunku kurimda en fazla is tatmini teknik kadrolarda dogal olarak ve herkes iraya gecmek istiyor koskoca adamlar 98-100 puanla girip memur vs oluyor sonra unvan degisikligi icin tekrar muhendislik teknikerlik okuyup sinavlarda heba oluyor yapmayin bakin memur kadrosunu ornek vereyim normal bir kitte alacaginiz maas ile arasi 1000-1200 tl civari oynuyor az mi demeyin bu fark icin doguya gidip omrunu orda curuten es durumu tayin vs icin ankara yollarinda heba olanlar var e tayinimiz vardi su an o da yok yani kurimda tayin yok arkadaslar bunu bilin ikincisi olbilirseniz kesinlikle atc kadrosunu deneyin kurumda en havali kadro budur maas konusinda da genel mudurumuzden bile cok alirlar ve guzel bir istir aim yine maasi iyidir ama atc gibi ne havalidir ne de is tatmini vardir oyle vardiyaya gelir gidersiniz sizi kimse ruhu bile duymaz muhendis kadrosu ise ozellikle enroute kisim ise cok iyidir atc ye yakin maas alir simdilik bunlari yaziyorum sorusu olan yazabilir

fleabag
Yasaklı
24 Ekim 2020 01:13

Abi azıcık noktalama işareti falan kullansan cidden makbule geçerdi be okurken soluk soluğa kaldım

alesso
Memur
24 Ekim 2020 01:14

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Aralik alımında kaç civarı aim alınacak bilginiz var mıdır? Ayrıca genelde alımlar doğuya oluyor. Bu kurum içindekilerin batıya tayin edilmesinden kaynaklı mıdır ve bu alımda da yine doğu ağırlıklı mi olur?

dhmibilgi
Aday Memur
24 Ekim 2020 01:18

aim, memur, muhendis vs kacar tane alinacagini falan kimse bilemez cunku henuz buna iliskin bir sey yoktur alimlar dogu agirlikli olacaktir cunku batida personel fazlasi doguda acigi var sebebi 55-65 yas arasi eski personelin batida yerlesik halde bulunmasi

alesso, 3 yıl önce

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Aralik alımında kaç civarı aim alınacak bilginiz var mıdır? Ayrıca genelde alımlar doğuya oluyor. Bu kurum içindekilerin batıya tayin edilmesinden kaynaklı mıdır ve bu alımda da yine doğu ağırlıklı mi olur?

alesso
Memur
24 Ekim 2020 01:20

Hocam bir de vardiya sistemini anlatabilir misiniz rica etsem? Bütün havaalanlarında var mı yoksa işlek olanlar için mi geçerli?

dhmibilgi
Aday Memur
24 Ekim 2020 01:23

bazi kadrolar icin tum meydanlarda vardiya var denebilir genelde vardiya 12gunduz 24 izin 12 gece 48 saat izin seklinde vardiyalar biraz yorucu olabiliyor maalesef

alesso, 3 yıl önce

Hocam bir de vardiya sistemini anlatabilir misiniz rica etsem? Bütün havaalanlarında var mı yoksa işlek olanlar için mi geçerli?

Tekes21
Aday Memur
24 Ekim 2020 01:23

Hocam ATC için gerekli şartlar nedir anlatır mısınız? Ben aim memurluğu düşünüyordum ama ATC için bir özel bir bölüm okunmasi mi gerekiyor?

dhmibilgi
Aday Memur
24 Ekim 2020 01:25

atc icin yas sarti 28 den gun almamis olmak ve 70 yds baska bolum vs sarti yok. kesinlikle bu kriterler saglaniyorsa mutlaka deneyin sonra cok pisman olursunuz

Tekes21, 3 yıl önce

Hocam ATC için gerekli şartlar nedir anlatır mısınız? Ben aim memurluğu düşünüyordum ama ATC için bir özel bir bölüm okunmasi mi gerekiyor?

Blackness0
Aday Memur
24 Ekim 2020 01:44

Hocam atcler tam olarak ne iş yapar stresli bir iş midir?

Tekes21
Aday Memur
24 Ekim 2020 01:45

Hocam ATC düşünüyorum ama aim memurluğu ile arasındaki maaş farkı nedir acaba? Bide aatc de sivil havacılık bölümü mezunu olmak gerekmiyor eminsiniz değil mi?

dhmibilgi, 3 yıl önce

atc icin yas sarti 28 den gun almamis olmak ve 70 yds baska bolum vs sarti yok. kesinlikle bu kriterler saglaniyorsa mutlaka deneyin sonra cok pisman olursunuz

dhmibilgi
Aday Memur
24 Ekim 2020 01:48

maas farki en az 2bindir aimle bolum sarti yok eski ilanlara bakin

Tekes21, 3 yıl önce

Hocam ATC düşünüyorum ama aim memurluğu ile arasındaki maaş farkı nedir acaba? Bide aatc de sivil havacılık bölümü mezunu olmak gerekmiyor eminsiniz değil mi?

whydostum
Kapalı
24 Ekim 2020 01:53

Kimse isinden memnun degil zaten. Birak adamlar bol maasla memnun olmasin bari.

furkangs
Yasaklı
24 Ekim 2020 01:54

26 değil mi_?

dhmibilgi, 3 yıl önce

kreisus
Aday Memur
24 Ekim 2020 07:40

D seviyesi YDS ve İşletme/İşletmecilik mezunu uygun kadro var mı?

12memo35
Aday Memur
24 Ekim 2020 07:52

Hocam 399 tabi kitte olan bi memur dhimi ye geçiş yapabilir mi nakil olarak

kreisus
Aday Memur
24 Ekim 2020 08:18

KİT'ler KPSS merkez atama ile personel alıyor mu?

12memo35, 3 yıl önce

dhmibilgi
Aday Memur
24 Ekim 2020 09:14

yapamaz yapmamalidirda zaten

12memo35, 3 yıl önce

24 Ekim 2020 09:35

HOCAM BENDE ARFF MEMURLUĞU YAZACAĞIM. EHLİYET BOY SAĞLIK AYAY MEZUNUYUM VS. TAMAM. PUANDA 76 ALDIM. ARFF MEMURU KOŞULLARI NASILDIR BİRAZ DA BU KONUDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ. BİR DE ARALIKTAKİ ATAMADA ARFF OLARAK ALIMLAR FAZLA OLUR MU BİR DUYUM ALDINIZ MI ?

dhmibilgi, 3 yıl önce

24 Ekim 2020 09:41

2020/1 ALIMDA EHLİYET VE OKUL MEZUNİYETİ YÜZÜNDEN 70 PUANIM OLMASINA RAĞMEN TERCİH VEREMEDİM VE 67 PUANLA EN DÜŞÜK HAKKARİ KAPATTI. TEKRAR KPSS E GİRMEK ZORUNDA KALDIM. TERCİH VEREBİLSEM 5 İL GELİYORDU.

dhmibilgi, 3 yıl önce

dhmibilgi
Aday Memur
24 Ekim 2020 09:43

onlisans miydin hocam

ADANADEMİRSPOR0123, 3 yıl önce

HOCAM BENDE ARFF MEMURLUĞU YAZACAĞIM. EHLİYET BOY SAĞLIK AYAY MEZUNUYUM VS. TAMAM. PUANDA 76 ALDIM. ARFF MEMURU KOŞULLARI NASILDIR BİRAZ DA BU KONUDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ. BİR DE ARALIKTAKİ ATAMADA ARFF OLARAK ALIMLAR FAZLA OLUR MU BİR DUYUM ALDINIZ MI ?

24 Ekim 2020 09:46

YOK HOCAM LİSANS ACİL YARDIM VE AFET YÖNETİMİ

%60 LİSANS %40 ÖNLİSANS ARTIK ALINACAK DEDİ DERNEK. Kİ SON ALIMLARDA BUNU GÖSTERDİ ZATEN DEVLET

dhmibilgi, 3 yıl önce

onlisans miydin hocam

Toplam 102 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi