Editörler :
05 Kasım 2020 22:09

masukelzem
Aday Memur

657 sayılı devlet memurları kanununun 48. Maddesinin a fıkrasında 1/f gibi bir bölüm bulunmuyo.

06 Kasım 2020 07:27

memuradayiii34
Aday Memur
Arkadaşlar bende mağdurum. Şimdi nabıyoruz bu hak yiyenlere, toplu yapalım hatta bi wp grubu oluşturalım
06 Kasım 2020 09:48

anelka39-
Aday Memur
Arkadaşlar bende mağdurum. Şimdi nabıyoruz bu hak yiyenlere, toplu yapalım hatta bi wp grubu oluşturalım
memuradayiii34, 3 hafta önce - Alıntıya git
Cimer ve kamu denetçiliği kurumuna başvurabilirsiniz. Haberin yorumlarda savcılığa suç duyurusunda buluncam diyen vardı. Avukat tanıdıgı olan varsa sözlü mülakatı durdurma davasıda açılabilir çünkü ilan hatalı kadro dilekçesi yanlış yere yazılmış
21 Kasım 2020 20:17

Mimarlikve
Aday Memur

Arkadaşlar ben başvurdum. Her şeyim tamdı. Dilekçem de vardı. Hatta belediye bana dilekçeniz işleme alınmıştır diye mesaj da gönderdi. (bu arada eksik başvuruların değerlendirilmeye alınmayacağı ilan metninde belirtilmişti dikkat çekerim.) Belediye benim başvurumun tam olduğunu attığı mesajla doğrulamış oldu yani. Buna rağmen listede adım yoktu. Puanım birinci sıradaki adaydan daha yüksek. Tekrar dilekçe yazdım düzeltmeleri için sizin başvurunuz dilekçe olmadığı için kabul edilmemiştir diye cevap gönderdiler. Nereden baksanız hukuksuzluk. Bu iş çok büyük ihtimalle toplu davaya gider gibime geliyor. Çünkü görevi kötüye kullanmak var, yalan beyan var, eğer belgeleri değiştirdiler veya sildilerse de çok daha büyük bir suç olur. Kısaca manevi tazminat sözkonusu olursa ki maddi veya manevi olarak 900 küsür adayın zarara uğramış olabileceği de düşünülürse her an olabilir; hukuksal olarak kazanmaları imkansız. Ama umarım böyle bir şey olmaz da devlet el atar, çünkü çıkan devletin kasasından çıkıyor görevini kötüye kullanana pek bir şey olmuyor.

Toplam 44 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?