Editörler :
25 Ekim 2020 16:02   

Öğretmen eşin tayin durumu

Merhaba arkadaşlar, eşim nasıp olursa atanacak, ben kurum değişikliğiyle 2020 ocakda üniye geçtim, kadrolu memur olarak, 8 yıllık hizmet sürem var, ancak bildiğim kadarıyla ünideki görevler çakılı, şimdi böyle bir durum nasip olursa nasıl olacak ben gidebilirmiyim, o ildeki üniversitenin kabul etmemesi gibi bir durum olabilir mi yada en önemlisi eşim 1 yılını doldursa eş durumundam geri gelebilirmi? Yoksa 3+1in sonuna kadar beklemek zorunlumu

25 Ekim 2020 18:24

Onurunuz
Aday Memur

Sizin üniversite il sınırları dışında başka bir şehre gitmenize dair muvaffakat veriyor ise gitmek istediğiniz yerde sizi kabul ediyor ise iyi. (Bunu söylememdeki amaç bu dönemde bu tip durumlara kurumların yaklaşımı pek sıcak değil) 3+1 dediniz sanırım 663 sayılı KHK kapsamında eşiniz Sağlık Bakanlığına atanmayı düşünüyor. (Eğer sağlık bakanlığı ile alakalı değil ise 3+1 söyleyeceklerimi dikkate almayınız. Çünkü sadece sağlık bakanlığının 3+1 i hakkında kısmi bilgim söz konusu) Bu kapsamda 1 yılın sonunda eşiniz sizin bulunduğunuz ''İL'' için bakanlığın belirlediği boş pozisyon listesini baz alarak tercih yapıyor. Kısmet..

Toplam 1 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?